• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Marta

Użytkownicy
  • Zawartość

13
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Marta

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. 14. Co znaczy, ze merystemy maja charakter embrionalny? Oznacza to, że powstają nowe różne komórki (tkanki roślnne), które umożliwiają wzrost roślinie Ktora tkanka łączna w organizme czlowieka ma charakter totipotencjalny? Tkanka łączna zarodkowa - mezenchyma 15. Jak wpływa erytropoetyna na organizm sportowca trenującego w niższym stężeniu tlenu.
  2. ooo ja również jeżdżę na rowerze, masz jakiś specjalny? Bo ja mam krosa a3 level female Pozdrawiam
  3. 12. Wakuole magazynują różnego rodzaju substancje, czasem zawierają też białka, które zwane są ziarnami aleuronowymi. 13. Kiedy odbywają się podziały mitochondrium oraz wypisz różnice występujące pomiędzy dyfuzją prostą(bierną), aktywną oraz wspomaganą.
  4. Chciałabym ukończyć maraton dla biegaczy, trenuje z odpowienimi planami ale nie wiem czy mi się uda. Na pewno przy stałej pracy może się udać Zobaczymy :blink:
  5. Witam! Mam pytanie jakie są wasze pasje w wolnym czasie? Ja osobiście biegam
  6. 10. Telomeraza to enzym, który dobudowuje łańcuch DNA (wydłużą DNA tworzący chromosom). Charakterystyczną cechą jest, że RNA - pełni role matrycy. Dzieje się to dlatego, że podczas replikacji DNA, DNA ulega skróceniu i telomeraza wydłuża końce chromosomów Crossing-over - jest to proces zachodzący w mejozie, polega na wymienie materiału genetycznego poprzez końcówki chromosomów homologicznych. Dzięki temu zwiększa się różnorodność genetyczna. mikroB - jak możesz coś dopowiedzieć, bądź łatwiejszymi słowami wyłożyć 10 to proszę cie bardzo Bo ja to słabo rozumiem. 11. Opisz wpływ przynajmniej 2-uch makroelementów na rośliny.
  7. 8. Schistosoma haematobium zalicza się do płaźnińców, wywyołuje u człowieka schistosomatoze. Wywołują biegunke, ból brzucha, zawroty głowy, niedokrwienie. 9. Opisz dzaiałanie giberelin
  8. 6. Jest to proces zachodzący głównie u roślin. Jest to obkurczenie cytoplazmy od ściany komórkowej. Zachodzi w rostworze o większym stężeniu w woda z cukrem 7. A to ja zapytam co to jest deplazmoliza
  9. 4. To akurat proste: Anemochoria: jest to proces rozprzeszczeniania zarodników poprzez powietrze - tgz wiatrosiewność. Rośliny zawierają aparaty lotne dzięki czemu jest to możliwe :blink: Hydrochornia jest to proces rozprzeszczeniania zarodników poprzez wodę. Pytanie piąte: 5. Podaj dwa przykłady aminokwasów zawierających siarkę.
  10. 2. Glikoliza zachodzi w cytoplazmie. Sa to beztlenowe reakcje, które prowadzą do powstania pirogranianu. Tutaj albo pirogroniam przekształca się w mleczan, albo pirogronian wędruje do macieży mitochondrialej w mitochondrium. Trzecie pytanie. 3. Opisz na czym polega fotooddychanie.
  11. Witam Was!! Od pewenego czasu chciałam zrobić ten temat Na pewno będziemy mogli się czegoś nauczyć. Głównie polega to na tym, że ja zadanie zadam, a kto odpowie może zadać kolejne zadanie :D . Postaram się tutaj ściągnąć moich znajomych tutaj do udzielania się bo na pewno warto Pierwsze pytanie: 1. Napisz jakie się trzy fazy cyklu pracy serca.
  12. Zmiana:) Ja zaczynam Co to jest?