• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

marymccartney

Użytkownicy
  • Zawartość

3
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O marymccartney

• Urodziny

Kontakt

• GG
    2111121

Informacje profilowe

1. Cóż, wiem, że dawno temat nie był poruszony, ale przeczytałam wszystko i aż "na palce się ciśnie" , że aerandir po prostu popiera punkt widzenia nauki a ctx typowe argumenty katechety. Mniejsza z tym. Ubiegłego roku jedna z nauczycielek opowiadała historię o kobiecie, która wraz z mężem zleciła zabieg in vitro, i z zimną krwią opowiadała o tym, ile to blastocyst czy tez zarodków musi jeszcze "umrzeć" by przerwały tylko te najzdrowsze. Cóż, jesli uświadomimy sobie, że w późniejszym etapie życia te "najzdrowsze zarodki" bedą chodziły wraz z naszymi dziećmi do szkoły, to może to napawać - przynajmniej mnie tak - odrzuceniem co do tej metody. Wiem,że moja wypowiedź może nic nie wnosi i może być postrzegana jako dość konserwatywna. w związku z powyższym moja opinia skłania się ku ctx. Stosuj polskie znaki, spacje i znaki przestankowe, bo bez nich ciężko się czyta. // Edit Oxygenium
  2. Pierwsze zadanie - wydaje mi się, że chodziło o coś innego - a mianowicie: temp. : 40'C W TEMP. 40'C 100 g - masa wody 40 g - masa substancji rozp. (pewnie soli) z tego wynika - 140 g -> masa r-ru 140 g r-ru ---- 40 g subst. rozp. 200 g r-ru ---- X g subst. rozp. 8000 = 140 x //:140 x = 57,14 g. Odp. W 200 g. nasyconego roztworu w temp. 40'C znajduje się 57,14 g substancji
  3. Witaj Alderon i inni! Jako , że też jestem nowa - Martyna, II klasa biol-chem, biologia, chemia, muzyka... i podobnie jak Salve - czasami lubie poaktorzyć... Pozdrawiam