• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Mateo

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Mateo

 • Tytuł

 • Urodziny 12.02.1997

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Biologia, Chemia, Medycyna
 • Płeć
  Mężczyzna

Lokalizacja

 • Lokalizacja
  Częstochowa
 1. A może o tempreturę?? albo , że jest coraz zimniej albo możę stoi koło kaloryfera ??
 2. Brytyjczyk sir John Bertrand Gurdon i Japończyk Shinya Yamanaka zostali laureatami prestiżowej Nagrody Nobla za wynalezienie niesamowitej właściwości mającej wielkie znaczenie dla światowej medycyny. Naukowcy wykazali, że nie tylko za pomocą komórek macierzystych jak było dotychczas, ale również komórek somatycznych można wykonać klonowanie danych komórek ciała, co stawia wielkie szanse przeżycia dla osób poparzonych w wynniku różnych urazów. Dany wynalazek, a reczej odkrycie właściwości otwiera dzisiejszej medycynie w połączeniu z biotechnologią wiele szans, może w przyszłości ( miejmy nadzieją niedługiej) ludzie, którzy mają uszkodzone narządy, będą mogli je sklonować w tym właśnie procesie i wszczepić. Co ważne w transplantologii, narząd dawcy nie zawsze musi się przyjąć w organiźmie biorcy, a tu w tym przypadku istnieje niemalże 100% gwarancja przyjęcia się przeszczepu, po którym chory najprawdopodobiej będzie normalnie żył. Wiadomo klony nie, są dokononałe, ale przy dzisiejszych możliwościach medycyny czy biotechnologi nie musimy się martwić o swoją przyszłość.
 3. Jeśli słyszeliście lub interesuje was biotechnologia. Jej rola w medycynie, w nauce i w życiu coodziennym, ten dział jest właśnie dla Was. Mam nadzieję na dyskusje o biotechnologi i najnowszych nowinkach biotechnologicznych, które mają m.in. swoje zastosowanie w medycynie.
 4. Ja uwielbiam jak na lekcji geografi pracujemy z mapą. Jest to po 1. ciekawe, a po 2. uczy nas orientacji w terenie.
 5. Mnie np. odstresowuje jazda na rowerze, wstaje, jade, naprawdę, jeżdżąc na rowerze zapominasz o wszystkim, schodzi z Ciebie stres
 6. Moim zdaniem jest kilka wyjaśnień tego zdarzenia. Albo któreś wyniki zostały zrobione niepoprawnie lub powstał błąd. Z drugiej strony jeżeli w pierwszych wynikach wyszedł niski poziom żelaza wskazywałoby to na niedokrwistość, wtedy należałoby wprowadzić suplementację preparatami żelaza. Powinno się stosować ją m.in: u osób po zabiegach operacyjnych z dużą utratą krwi, u osób z krwawieniami z przewodu pokarmowego, ale jak mniemam Twojej mamie to nie dolegało. Twoja mama mogła poprostu przed 1 badaniem musiała zażywać mało żelaza w pożywieniu, a z uwagi na niski wynik mogła w 2 dni spożyć o wiele więcej żelaza. Pamiętaj, żę organizm Twojej mamy mógł być przystosowany do przyjmowania dziennie koło 10 mg na dobe, a po badaniu mogła zażyć, aż 30-40 mg na dobe, a może nawet więcej. Zalecałbym udanie się do dietetyka by ustlił Twojej mamie deitę równą 20 mg na dobe, czyli tyle ile powinna przyjmować, po około 2-3 tygodniach powinna powtórzyć badania, gdy organizm przystosuje się do określonej dawki żelaza. Zapytaj się mamy jak się czuła przed 1 badaniem, a jak po 2, bo w wynniku zbyt dużego spożycia żelaza mogła odczuwać pewne objawy charakterystyczne dla nadmiernego spożycia żelaza.
 7. Kolejnym dobrym przykładem jest "efekt Placebo". Polega on na tym, że podane jako środek przeciwbólowy placebo ( specyfik niemający wartości farmakologicznej, np. tabletka cukru) aktywuje układ immunologiczny i uruchamia produkcję peptydów opioidowych, które ograniczają odczuwanie bólu. Silne oczekiwanie, że lek okaże się pomocny, zmienia zatem chemię mózgu- i naprawdę pomaga.
 8. Również zgadzam się z przedmówcą. Występowanie konfliktu serologicznego jest dośćrzadkie, ale trzeba przyznać z całą surowością , zdarza się. Może wystąpić tylko wtedy, gdy dziecko odziedziczy po ojcu grupę Rh. Jeżeli wówczas dziecko w łonie matki ma Rh dodatnie, może się ono na ten obcy czynnik uczulić. Pod warunkiem, że niewielka ilość czerwonych krwinek płodu przedostanie się do jej krwi i zostanie przez układ odpornościowy uznana za element wrogi, przeciw któremu zacznie on wytwarzać przeciwciała. Kiedy te z kolei przedostaną się do krwiobiegu dziecka, spowodują u niego rozpad czerwonych krwinek, anemię, obrzęki i inne poważne komplikacje. Z kolei gdzy oboje rodzice mają Rh (-) to szansa na wystąpienie konfliktu serologicznego wynosi 0%, ponieważ dziecko równieżodziedziczy Rh ujemne.
 9. Dziękuję , również witam
 10. Ciekawym przykładem jest też samoleczenie np. Raka! W dzisiejszym świecie Rak stwarza poważne zagrożenie dla ludzkości, a co gdyby chorzy mogli go pokoać za pomocą myśli... Spontaniczna remisja to rodzaj samoleczenia, podczas którego nawet najcięższe przypadki raka wycofują się niemalże samoistnie. Stoi za tym zjawisko apoptozy, czyli zaprogramowanej śmierci komórek, tzn. , że każda komórka ciała ma wbudowany program samobójczy? Jeżeli zestarzeje się lub zachoruje, wówczas jest on uruchamiany i komórka ulega samozagładzie. Komórki rakowe dzielą się jednak w sposób niepohamowany, a mechanizm autodestrukcji jest w nich wyłączony. Silna wiara pacjenta w swoje wyzdrowienie ma tu decydujące znaczenie, więc można by powiedzieć śmiało, że "wiara czyni cuda" .
 11. Witam! Od dłuższego czasu zastanawiałem się czy psychika chorego ma wpływ na szybkość jego wyzdrowienia, np. biorąc po uwagę lekką chorobę, jaką jest przeziębienie. Zastanawiałem się czy podejście chorego do choroby ma znaczny czy mniej znaczny wpływ na przebieg jego hospitalizacji. Czytałem, że osoby, które, są w lepszym nastroju w czasie trwania choroby szybciej wracają do zdrowia. Może ktoś wie na czym to polega od strony Immunologicznej.
 12. Jeżeli bęziesz w tym dobry to kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Biolog zajmujący się genetyka głównie pracuje w labolatorium.Ciekawa, naukowa praca. Jeżeli brałabyś udział w projektach międzynarodowych to mogłabyś po 1. zdobyć doświadczenie, 2. poznać wiele ciekawych ludzi, pokrewnych z Twoim zawodem i po 3. wiążę się to z znacznym wzrostem Twojego wynagrodzenia, a kto wie, może i jakichś nagród z dziedziny genetyki, czego serdecznie życzę. Jeżeli to lubisz i genetyka sprawia Ci przyjemnośc, z chęcią się jej uczysz, jest ciekawa genetyki, podążasz tropem nowinek w genetyce to możesz w tym osiągnąc wielki sukces. Pamiętaj , rób to co kochasz., człowiek pracuje 50% życia.
 13. Na medycynę przyjmują z roz. biologią, chemią i roz./ podstawową fizyką, przynajmniej ja tak czytałem. Zdając fizykę masz większe szanse na dostanie się na uczelnie. A przed chemią czy fizyką nie uciekniesz i tak się tego bęziesz musiał nauczyć, lepiej wczesniej niż później. Zdając chemię roz. czy nawet fize bęzie Ci łatwiej na studiach i szybciej się zaklimatyzujesz. Znajoma dostała sie do Wrocłwaia na medycyne , tylko przez to, że zdawała fizykę, bo było aż tylu chętnych. Powodzenia
 14. Nazwa: Firma Handlowa Odczynniki Adres: 40-600 Katowice, ul. Kościuszki 227 Kontakt: telefon/fax: (+48) 32 202 15 09 telefon: (+48) 32 781 85 18 fax: (+32) 781 85 05 Odczynniki: tak, lista: http://www.odczynniki-chemiczne.com/?page=pr Szkło: tak, lista + cennik: http://www.odczynniki-chemiczne.com/?page=ss Strona www: http://www.odczynniki-chemiczne.com/
 15. Cześć! Witam Wszystkich Forumowiczów. Mam 16 lat. chodzę do liceum o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym. Moja przygoda z biologią zaczęła się na początku gimnazjum, gdy po pierwszej lekcji biologi wiedziałm już kim chcę być w przyszłości. Moim marzeniem jest być w przyszłości neurochirurgiem, zaobaczymy, może się uda . Jeżeli chodzi o moje zainteresowania, to interesuję się biologia i chemią, a moją pasją jest kolarstwo górskie, czyli aktywny wypoczynek. Pozdrawiam Mateusz