• 0
malkin818

Materiały szkodliwe dla środowiska

Question

Czy znacie jakieś związki szczególnie szkodliwe, na które powinniśmy uważać przy np. robieniu zakupów?

0

15 answers to this question

• 0

pytanie jest sformułowane zbyt ogólnie aby dało się na nie jasno odpowiedzieć. zakupów czego? artykułów spożywczych, środków czystości?

0

• 0

Chodziło mi oto czego w supermarkecie nie kupować i czym to można zastąpić.

Np. zamiast dezodorantu z freonem kupić spray wypełniony butanem.

0

• 0

Moim zdaniem w markecie nie dostaniesz srodkow szczegolnie szkodliwych - chroni to wiele ustaw. Wszystko co jest dostępne publicznie ma specjalne oznaczenia dot składu chemicznego i jeśli coś może być szkodliwe to musi być specjalnie oznakowane i dostępne w specjalnych punktach. Dlatego np.: benzyny czy kwasy solnego nie kupisz w słoikach w markecie.

0

• 0

Jakto nie? Benzynę może nie bo sprzedaje się ją głównie na stacjach benzynowych i nikomu nie opłaca się jej kupować w butelkach.

Ale benzynę ekstrakcyjną, inne rozpuszczalniki, kwasy (w tym głównie fosforowy, solny i siarkowy VI), amoniak, środki zawierające wodorotlenek sodu czy perhydrol przecież są w każdym większym markecie budowlanym.

0

• 0

Czytałam gdzieś że świeczki parafinowe są szkodliwe dla naszych dróg oddechowych, a większość sprzedawanych w sklepach świeczek jest chyba właśnie z parafiny. Ale ręki sobie za to uciąć nie dam - trzeba poszukać.

Poza tym herbata w torebkach - w tych torebkach są zawarte szkodliwe związki zwłaszcza pod wpływem temperatury - lepiej zastąpić herbatę, ryż itp zwykłymi, sypanymi - bez torebek. 

0

• 0

O torebkach to z jakiegoś wiarygodnego źródła? Na fusy trzeba uważać, bo w żołądku uwolniłby się z nich glin.

0

• 0

O torebkach - od studenta medycyny, na wykładzie o tym miał. 
Ja piję "fusiastą" herbatę ale używam zaparzacza (wtedy fusy się w ogóle nie przedostają), a jeśli bez zaparzacza - to po prostu nie piję do końca, i fusy zostają. :) 

0

• 0

Na pewno jest mocno sztuczna - w kompostowniku na przekroju paru lat torebki się nie rozkładają :P 
Oczywiście, każdego zachęcam do myślenia samodzielnego, każde źródło należy podważać i analizować :) 

0

• 0

Szklane butelki też są sztuczne i się nie rozkładaja w parę lat ;D A co do terebek, to się nie wypowiadam, bo nie wiem. Nam nic takiego nie mówili ^^

0

• 0

Nam nic takiego nie mówili ^^

pewnie nie byłaś na tym wykładzie :P według mnie w społeczeństwie pokutuje przekonanie, że wszystko co sztuczne jest złe, niezdrowe a wręcz szkodliwe a wszystko co naturalne jest dobre i korzystne dla naszego zdrowia...

1

• 0

Byłam na wszystkich wykładach z wyjątkiem 3-4 z neonatologii! Przez całe studia xD #kujon

W internetach przewijają się gdzieś wypowiedzi anorektyczek, że w wodzie są sztuczne minerały, które są ciężkie, więc się od nich tyje.

0

• 0

O torebkach - od studenta medycyny, na wykładzie o tym miał.

Czasem się coś przekręci, czasem niedosłyszy - krytyczne spojrzenie trzeba zachować. Jak coś jest niejasne, to trzeba samemu poszukać.

Torebki do herbat są różne, np. te piramidkowe to są z jakiegoś tworzywa sztucznego (przypomina plastik). Pewnie jakieś firmy z niższych półek w marketach osiedlowych, które używają szkodliwych tworzyw, mogą się trafić. Tylko, że nikt o zdrowym rozsądku takiej herbaty nie kupi.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz