Kamys

Matura- fizyka czy matematyka

6 posts in this topic

Witam.  Mam pytanie :)  co jest łatwiejsze/lepiej pisać-rozszerzenie z matematyki czy fizyki ? Od przyszłego roku na WUM przyjmują tylko z roszerzeniem. A ja własnię teraz sobie uświadomiłem, że wole być lekarzem niż inżynierem. Co do mojej wiedzy to:

Już spędziłem rok i następny też spędze na politechnice. Nie miałem jakoś problemów z fizyka, zawsze wychodziło 4 za to matematyke na studiach uwaliłem 2sem. Ale to już chyba trochę inny poziom.

W liceum miałem tylko rozszerzenie z biologii i chemii. Matematyke na podstawie zdałem na 90%, fizyke też podstawę na 78%.

Jak uważacie czego jest łatwije nauczyć się samemu w rok ?

Z góry przepraszam jeśli już był taki wątek :) udanych wakacji !

0

Moja wicedyrektorka (nauczycielka fizyki) twierdzi, ze rozszerzenie z fizyki jest meeega trudne. No i można sobie porównać ile osób decyduje się na matmę, a ile na fizykę. No ale ja to tylko tak z boku mogę ocenić, bo żadnego z przedmiotów na rozszerzeniu się nie uczyłam.

0

Zacznijmy od tego, że matematyka i fizyka na studiach, a na maturze to zupełnie dwie inne bajki.

Nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć co jest "łatwiejsze", bo to już zależy od osoby. Zazwyczaj na maturze łatwiej napisać dobrze matematykę rozszerzoną, niż fizykę, ale może Ty jesteś jednym z tych wyjątków co łatwiej wchodzi fizyka, niż matma ;)

IMHO dla mnie matma łatwiejsza od fizyki.

0

z jednej strony to mam lekki uraz do matematyki ale jest schematyczna. a fizyka zdaje się jednak trudniejsza i nieprzewidywalna. "życie takie trudne"

ale się uśmiałem z tego bachorka  :D :D :D

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz