• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

medycznakasia

Użytkownicy
  • Zawartość

50
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O medycznakasia

• Tytuł

• Urodziny 04.05.1994

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    krew i flaki

Kontakt

• GG
    -

1. Ale skoro jest 25 os na jedno miejsce...ehhh cholerka wie. Czekam aż będą opublikowane staniny albo jakiś raport który będzie można porównać z maturami z roku 2014.
  2. Mam pytanie do ludzi myślących. Jak sądzicie czy jest szansa żeby na nowo otwartym kierunku próg pkt wynosił np.150? W sumie jest to pytanie głupie i sama chyba się łudzę , ale jak uważacie? Z chemii mam 90 procent( dodam, że pisałam starą maturę a nie nową z której 90 procent miałby nawet uczeń pierwszej klasy LO), ale biologią się nie popisałam. :C Skoro tak dużo osób tam składa to może składają Ci którzy mają po 130 pkt i też się łudzą. Opowiedzcie coś.
  3. Wiedziałam, że taka odpowiedz padnie, ale łudziłam się , że może jednak nie. W sumie nie napisali czegoś w stylu:"podaj dokładną lokalizację obu procesów" ale tak czy siak ta wodniczka po coś została podpisana. Niestety...
  4. ej...rozumiem;D dzięki
  5. Zaraz osiwieję moi drodzy
  6. Nie rozumiem tego zadania.Większość ludzi z którymi rozmawiałam zaznaczyła, że jest PPP. Dlaczego ostatnie ma być F? Może ktoś jest mózgiem?
  7. a zaokrąglenie piątki w góre a potem zamiana na cm3 to jest zaokrąglenie do jedności. Chyba....
  8. No ale spójrz: jeśli na 24 g Mg przypadają 73 g HCl to x przypada na 2 g Mg. Wychodzi w przybliżeniu 6,1 g HCl. Jesli 36,5 g to jeden mol HCl to 6,1 g to nasz x. wychodzi 0,1671232 mola co przybliżam do 0,17 mola HCl. Wiemy ze steżenia molowego , że 2 mole przypadają na 1 dm3 to 0,17 na x. Wychodzi z proporcji 0,085 co zaokrąglam do 0,09 dm3 czyli 90 cm3. Cholerka przecież metoda poprawna i w ogóle wynik zgodny z rzeczywistością. Muszą to uznać.
  9. męczy mnie jeszcze tutaj jedna kwestia. Sprawdzałam w książce Villego i w dziale z parzydełkowcami i jest tak: dwa etapy trawienia. Pierwszy to zewnatrzkomorkowe i jama chlonąca-trawiaca/ gastralna( rozne zrodla, rozne nazwy). Drugi etap natomiast nazwany trawieniem wewnatrzkomorkowym. Napisałam tutaj jako miejsce , że wnetrze komorki. Uznaja mi czy musi byc dokladnie wodniczka pokarmowa, ktora badz co badz jest we wnetrzu komórki???
  10. w morde jeża :<
  11. Hmmm poczekaj , bo nie kumam. Mam tak zlasowany mózg przed ogłoszeniem wyników. Zrobiłam tak: oś x oznaczyłam jako liczebność populacji owiec Soya i w nawiasie kwadratowym badz zwyklym ( nevermind ,ale w kluczach odp też róznie podawali) podałam sztuki jako jednostkę. Na osi y z kolei zaznaczyłam nieszczęsny odsetek ale też dałam [ szt.] jako jednostke i tego nie jestem pewna. Wywaliłam to z kosmosu ale ten jeden punkt uratuje mi dupsko na lekarski w Poznaniu dlatego proszę o opinię ludziów , którzy ogarniają bardziej niż ja .
  12. A jeśli ktoś zaokrąglił do 0,09 ,bo wyszło mu 0,17 mola HCL i napisał wynik 90 cm3 to zaliczą? :<
  13. Mam pytanie odnośnie tego zadania: na osi x zaznaczyłam liczbę owiec w populacji w sztukach, natomiast os y podpisałam jak w zadaniu ale też napisałam jako sztuki. Nie wiem co mnie podkusiło,ale czy to jest błąd odejmujący punkt. W sumie wiedziałam, że są procenty ale nic nie podali więc jakoś sama tak głupio palnęłam :<
  14. Tak czy siak są różne opinie i to zależy od umiejetności ucznia i nie ukrywajmy w duuuużej mierze od szczęścia. Jedno jest pewne: matura od 2010 roku jest trudniejsza, nie wiadomo czegobw sumie się spodziewać i często wiedza czysto z podręcznika nie starczy.
  15. Powiem w ten sposób : pisałam w tym roku maturę trzeci raz. W zeszłym roku dostałam się na stomatologię, ale w Poznaniu bardzo ciężko przenieść się ze stomy na lek. Zostałam rok w domu. Uczyłam się. Naprawdę uczyłam. Po prostu zadań z chemii było ciut za dużo. Pewne zostawiłam sobie na koniec a nie zdążyłam ich obliczyć. W tej petycji chodzi tylko o to żeby równo nas potraktowano, bo w postępowaniu rekrutacyjnym większą szansę mają " nowomaturzyści" którzy mieli prostsze arkusze i bardziej... hmm.. podręcznikowe? Powiedzmy, że na lek dostanie się 229 z nową maturą, bo była bardziej przejrzysta a tylko jedna osoba ze starą. To troszkę nie fair.