• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Mikrotrabekule

Matura
  • Zawartość

60
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

2

Mikrotrabekule last won the day on 24 Maj 2015

Mikrotrabekule had the most liked content!

Reputacja

9 Licznik lajków.

O Mikrotrabekule

• Tytuł

• Urodziny 15.04.1995

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    Ornitologia, genetyka, rysunek, manga
  1. PROGI 2015/2016 na kierunku lekarskim (STACJONARNE) Białystok (UMB): 184 (biologia 87%) Bydgoszcz (CM UMK): Gdańsk (GUM-ed): 185 (biologia 92%) Kraków (CMUJ): Warszawa (WUM): 248(biologia 78%) Szczecin (PUM): 178 Łódź (UMED): 362 Poznań (UMP): 186 (średnia ocen 4,62) Katowice (ŚUM): 178 (biologia 90%) Lublin (UM-Lub): 185 Wrocław (UM-Wroc): 282(matematyka 90%)/ 278 Olsztyn (UWM): 478 Rzeszów (UR): Kielce (UJK):182(biologia 87%) Zielona Góra (UZ): 187
  2. Ja rok temu nie wierzyłam kompletnie w to że poprawię maturę, wręcz nie chciałam jej poprawiać, bo nie widziałam w tym sensu. Zwłaszcza, że z chemii wydawało mi się, że naprawdę sporo umiem, a napisałam na 80% i byłam przekonana, że lepiej nie potrafię, bo liczyłam na wyższy wynik. Na szczęście rodzice mnie przekonali do poprawy i nie żałuję. Przede wszystkim - w wakacje odpocznij, a potem od października zacznij się uczyć. Z biologii miałam korki, nie wiem jak bez nich, są osoby, które potrafią, więc myślę, że się da jeśli ma się dużo samozaparcia. Z chemii nie brałam korków. Ja kupiłam sobie nowe podręczniki do nauki do poprawy, bo z tamtych po prostu sporo rzeczy kojarzyłam i ciężko mi się z nich uczyło. Przede wszystkim - rób dużo zadań. Wydaje mi się, że dobre jest zrobienie sobie planu nauki. Nawet takiego mniej więcej - masz wtedy poczucie, że nie robisz wszystkiego chaotycznie. Najlepiej rób sobie po każdym dziale jakiś test, czy to z witka, czy to z innej książki i podliczaj punkty. Potem wrzuć to sobie do excela żebyś mogła widzieć wykres Twoich postępów - ja z biologii miałam takie coś i tam mogłam zobaczyć jak z czasem zadania idą mi coraz lepiej, dzięki temu łatwiej mi było się zmobilizować do nauki. I jeśli siedzisz w domu, to tak jak mówili poprzednicy - znajdź sobie jakąś pracę albo chodź na jakieś zajęcia na siłownię regularnie, będziesz mogła oderwać się od nauki. Życzę powodzenia w poprawie matury, jeśli się przyłożysz, to na pewno się uda
  3. 1 - uczyłam się w dużej mierze z tego vademecum i jak dla mnie jest super, zawiera inne informacje niż w podręcznikach z operonu. 2 - witka nie polecam, nie tknęłam go jak uczyłam się do matury i nie żałuję Ze zbiorów zdecydowanie polecam zbiory z nowej ery - teraz matura, o wiele lepsza pozycja niż witek jeśli już część arkuszy ma się ogarniętych.
  4. Biologia 93%, chemia 92% OKE Wrocław, chyba dziś nie zasnę
  5. Troll, a słyszałam jak niektórzy się zdziwili, że uczelnie nie mogą zmienić zasad rekrutacji nieco ponad miesiąc przed pierwszymi listami Matury czerwcowe niewykonalne niestety, ale nie zdziwiłabym się jakby i tak po niej znalazłyby się osoby niezadowolone.
  6. Równe traktowanie.. Tylko w sumie co to znaczy? Co można określić jako równe traktowanie? Bo wiadomo, matury już nie zmienimy. A przelicznik 1,1 daje starej podstawie tak dużą przewagę, że nie potrafię tego nazwać równym traktowaniem. Więc chciałabym spytać z ciekawości - ktoś zna w ogóle takie rozwiązanie, które można by było nazwać sprawiedliwością?
  7. No rzeczywiście, zapomniałam już, że pisało się kiedyś podstawę i rozszerzenie. Ale szczerze wątpię by na jeden rok coś zmienili, bo przecież za 2 lata już nie będzie można pisać matury wg "starej" formuły. Mnie się właśnie nie podobały zadania z wyjaśnieniami, ale tych akurat nikt się nie czepia, tylko zadań, które moim zdaniem były ok.
  8. To wgl możliwe żeby za rok wydłużyli czas? Szczerze wątpię, przecież forma egzaminu czyli również jego czas został ustalony w 2005 roku.
  9. @, nie, nie mogą. Zasady rekrutacji już dawno są ogłoszone na ten rok, nie da się nic w tej kwestii zmienić
  10. Powinny być, ale czy to w ogóle możliwe? Musieliby dać te same zadania, chociaż to też nie rozwiązałoby sprawy, bo przecież nowa podstawa ma inny typ zadań. Zawsze któryś arkusz będzie trudniejszy. Wydaje mi się, że nie da się tego przeskoczyć. A to, co napisałam wyżej nie tyczyło się usprawiedliwiania cke, tylko raczej uspokojenia paru osób, bo wszyscy jak widzą, że ktoś dostał łatwiejszy arkusz to od razu myślą, że większość osób napisze na 90-100% i zajmie miejsca poprawiającym.
  11. Ale takie gadanie, że dostanie się więcej osób z rocznika 96 to też bzdura. Płaczą wszyscy, a potem znowu się okaże, że będzie jak co roku czyli pół na pół. Może i ich matura nie była jakaś zła, ale to ocenianie z perspektywy osób, które rok siedziały w domu i się uczyły. A zawsze tak jest, że dla tych, co piszą te matury pierwszy raz nie są one takie super łatwe jak dla poprawiających. Myślę, że odrobinę trudniejszy arkusz nie zmieni tego, że poprawiający piszą dobrze te matury.
  12. No tak, ja czytałam o osobach co kuli grube księgi, tak się chcieli pochwalić obszerną wiedzą, a tu nic z tego Znając życie jeszcze trafi to do telewizji tak jak sprawa z tą dziewczyną rok temu i oczywiście w wersji - biedni maturzyści, WSZYSCY (oczywiście bez wyjątku) zawalili maturę, a CKE takie złe, uknuło plan zagłady poprawiających.
  13. Nie uczyli się, a teraz maja pretensje do wszystkich, tylko nie do samych siebie. Czyli tradycyjnie jak co roku
  14. Pewnie wzrosną, ale myślę, że z takim wynikiem na wrzesień starczy.
  15. Ja uważam, że lepiej nie studiować nic, niż studiować coś, co nie jest medycyną.