• 0
bejbe

Mitoza

Question

Witam , mógłby ktoś mi pomóc z drugim wnioskiem ? do jednego doszłam sama , że powinien brzmieć : Im wyższa temperatura to tym proces mitozy jest krótszy. ( Jeśli jest źle to proszę mnie poprawić). Nie mam pojęcia jak może brzmieć wniosek nr 2.

macie obrazek : http://i48.tinypic.com/2lllkkj.jpg

macie zadanie :

Wykonano doświadczenie badające zależność czasu trwania poszczególnych faz mitozy od temperatury. Wyniki przedstawiono w załączonym rysunku, podając względny udział poszczególnych faz podziału. Sformułuj 2 wnioski z przeprowadzonego doświadczenia.

0

1 answer to this question

• 0

ta tabelka jest nie do końca poprawnie zaprojektowana dry.gif w jakich jednostkach podany jest ten względny udział, bo na procenty to nie wygląda. Pomijając niedopracowanie pytania, pierwszy wniosek jest jak najbardziej poprawny. Drugim wnioskiem może być np.: temperatura przebiegu mejozy w komórkach merystemu korzeniowego cebuli nie ma wpływu na procentowy czas trwania poszczególnych faz. (telofaza jest zawsze fazą najdłuższą) może nie jest to do końca bardzo precyzyjne ujęcie ale mam nadzieję, że wiesz o co chodzi ;)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz