• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

moon

Użytkownicy
  • Zawartość

30
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

1

moon last won the day on 1 Czerwiec 2015

moon had the most liked content!

Reputacja

1 Licznik lajków.

O moon

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Słyszeliście może czy od przyszłego roku zamierzają otworzyć medycynę/ stomatologię na nowych uczelniach albo na jakiś prywatnych uczelniach?
  2. Czyli jeśli chodzi o zmiany w maturach to: - od przyszłego roku w przypadku trzeciego i kolejnego podejścia do danego przedmiotu są opłaty - osoby, które pierwszą maturę zdały "po staremu" (do 2014 roku włącznie) będą mogły zdawać "po staremu" do 2020 roku Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam? To tyle jeśli chodzi o zmiany? Mam nadzieję, że nie będzie już żadnych "niespodzianek" z tymi maturami.
  3. A ile maksymalnie specjalizacji można zrobić? Jest jakiś limit, np. 3 specjalizacje?
  4. Oo jak dobrze to rozumiem:( Obawiam się, że w tym roku może mi zabraknąć zaledwie tylko kilku pkt na lek i lek-dent (na te kierunki chciałabym iść). U mnie pokrótce sprawa wygląda tak, że chodziłam do LO na profil humanistyczny, uczyłam się sama obu przedmiotów. W tym roku to było moje drugie podejście. Chociaż tego pierwszego podejścia mogę nawet nie liczyć, bo uczyłam się obu przedmiotów od podstaw jedynie przez pół roku. Także pierwsze takie poważne podejście było dopiero w tym roku. Podwyższyłam o dużą ilość %, ale obawiam się czy wystarczy w tym roku. Nie chciałabym zrezygnować z planów, marzeń mając świadomość, że zabrakło TYLKO kilku pkt:( No na razie pozostaje mi obserwowanie list i jakaś malutka nadzieja, że w tym roku się załapię jest... Ale jeśli (odpukać!) się nie uda, to na samą myśl, że znowu trzeba będzie to wszystko od nowa przechodzić: nauka, stres związany z maturami, potem czekanie na wyniki, rekrutacja, niepewność to mi się słabo robi;(
  5. Ale się zrobiło "bum" na otwieranie medycyny. Wiadomo, w tym roku otworzyli w 3 miastach to i kolejne uczelnie chcą mieć ten kierunek. Żeby tylko nie otworzyli wszędzie gdzie się da, albo co gorsze- na prywatnych uczelniach. Lepiej by chyba było, żeby zamiast za rok otwierać na kolejnych nowych uczelniach, zwiększyć liczbę miejsc na już istniejących uczelniach (zwłaszcza w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze, gdzie obecnie jest niewiele miejsc). Ale to oczywiście tylko moje zdanie:)
  6. Czyli z tą opłatą to już pewne, tak? Może to głupie, ale ciekawe czy będzie się to opłacać w szkole czy też będzie trzeba robić przelew.
  7. medycznakasia- co do Twojego pytania to ja uważam tak: z jednej strony na "nowe" uczelnie progi mogą być faktycznie nieco niższe, bo wiele osób zarejestrowała się na te uczelnie tylko na wszelki wypadek. Poza tym chyba nie wszystkim w tym kraju tak świetnie poszła ta matura. Ale z drugiej strony progi na "nowych" uczelniach mogą być podobne do tych ze "starych", bo jednak jest baaaaardzo dużo chętnych a miejsc niewiele:( Także trudno cokolwiek przewidzieć. Progi na "nowych" uczelniach to jedna wielka niewiadoma. Trzeba czekać. A ile masz pkt?
  8. Nie ma sprawy:) Dokładnie tak, zgadzam się
  9. Ooo dokładnie tak;/ I ciekawa jestem ile będzie zadań za rok na "starej" chemii, może 50, albo od razu 100?! Cóż z tego, że matura ze "starej" chemii w tym roku nie była jakoś trudna (oczywiście moim zdaniem), jak dowalili tyle zadań, że człowiek mógł zrobić z pośpiechu głupie błędy, do tego wiadomo- dochodzi stres. No ale cóż, teraz pozostaje czekać na wyniki (a te już niedłuuuugo). A tak na poważnie, jest tu może ktoś z rocznika '94, kto będzie za rok pisać maturę z biol i chem? milva1395- dla pocieszenia- nauczyłam się biologii i chemii na rozszerzeniu w zasadzie od zera (chodziłam w LO na profil humanistyczny) w nieco ponad pół roku i jakoś dałam radę, więc i Ty sobie poradzisz:)
  10. Aaaa chodziło mi to, że dziwi mnie to, że na stomatologię jest mniej miejsc niż na medycynę (bo tak jak już wspomniałam przecież nie na wszystkich uczelniach, gdzie można studiować lekarski jest też stomatologia) a mimo to są niższe progi:) Ale macie rację, zainteresowanie lek jest większe niż lek-dent:) Powtórzę się- jestem bardzo ciekawa progów w Kielcach, Rzeszowie i Zielonej Górze;)
  11. Czy ktoś z Was uczestniczył w kursie pierwszej pomocy? Ile taki kurs trwa i kosztuje? Czy dostając zaświadczenie o ukończeniu kursu jest ono ważne dożywotnio czy tylko przez jakiś czas?
  12. Zgadzam się Może być i tak, że ktoś ukończy uczelnię uważaną za prestiżową a będzie kiepskim lekarzem, a ktoś inny ukończy uczelnię, która nie jest uważana za jedną z najlepszych a okaże się dobrym lekarzem. Tu chyba nie ma reguły. Wszędzie się trzeba uczyć Bardzo jestem ciekawa progów w Kielcach (w Rzeszowie i Zielonej Górze też). Wydaje mi się, że sporo osób zarejestrowało się na te uczelnie na wszelki wypadek, ale i tak nie spodziewałabym się tam niskich progów, chociażby z tego powodu, że nie ma tam zbyt wielu miejsc. Cóż, trzeba czekać A tak na marginesie- ciekawa też jestem jakie będą progi na stomatologię, bo trochę dziwi mnie, że nie ma tego kierunku na wszystkich uczelniach, gdzie można studiować lekarski (Olsztyn, Bydgoszcz, Kielce, Rzeszów, Zielona Góra- jeśli się mylę to poprawcie mnie) a mimo to progi są sporo niższe niż na medycynę. Czyżby zmniejszało się zainteresowanie studiowaniem stomatologii?
  13. A co myślicie o czymś takim? -obecność atomu tlenu w cząsteczce aldehydu. (aldehyd i alkan) -obecność wiązania wodorowego w cząsteczce alkoholu. (alkohol i aldehyd)
  14. A wiecie może kiedy można się spodziewać jakiś informacji na temat rekrutacji w przyszłym roku? Ja wiem, że dopiero zaczęła się rekrutacja na ten rok, ale ciekawa jestem czy mogą pojawić się jakieś zmiany w wymaganiach w przyszłym roku.
  15. A o co chodzi z tymi percentylami? Czyli "po staremu" będzie można pisać przez 5 lat od napisania swojej pierwszej matury czy przez 5 lat od wprowadzenia "nowej" formuły matury?