• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

mysia1626

Użytkownicy
  • Zawartość

10
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O mysia1626

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    biologia, biologia i biologia...
  • Kto
    biologia
  1. seriooooooo działa już? no popatrz musiałam przeoczyć......
  2. Witam Ja dalej męczę moje "ulubione" hormony....w związku z tym mam kolejny dylemat: w jaki sposób syntezowane są hormony steroidowe w gruczołach dokrewnych? Wiem, że synteza zachodzi w siateczce gładkiej retikulum endoplazmatycznego, ale jaki jest dokładny mechanizm może ktoś coś wie?
  3. ok, czyli peptydowe nie są przenoszone przez albuminy tylko wydzielane bezpośrednio do krwi i krążą sobie wolne. No dobrze dzięki
  4. Dziękuje bardzo za wyjaśnienie, na pewno skorzystam z polecanej książki a mam jeszcze takie pytanie odnośnie przenoszenia hormonów w krwi: hormony są aktywne w stanie wolnym natomiast nieaktywne stają się w momencie związania z białkiem np albuminą, która krąży w krwiobiegu. Czy to dotyczy również hormonów steroidowych?
  5. Tak chodzi mi właśnie o ogólny szlak molekularny działania endokrynnego hormonu na komórki docelowe. Szukałam ale nie ma tego tak dokładnie opisanego, co się dzieje po kolei tzn najpierw synteza hormonu w gruczole (ale w jaki sposób to przebiega) potem transport, odbiór przez receptor ( tam chyba transkrypcja???) co dzieje się w receptorze i końcowy efekt. Chodzi mi o ogólny schemat takiego działania osobny oczywiście dla hormonów peptydowych bo tu receptory są związane z białkiem G oraz dla hormonów steroidowych czyli tych z receptorami w komórce.
  6. a jaki jest molekularny mechanizm takiego działania?
  7. w takim razie które nie działają na zasadzie transportu endokrynnego tylko np autokrynnego czyli bez udziału krwiobiegu?
  8. ok dzięki myślałam że nie wszystkie działają na drodze transportu endokrynnego
  9. Witam:) Piszę tutaj w sprawie dotyczącej hormonów. Pytanie moje brzmi, które z hormonów wydzielane są do krwi? Wiem, że nie wszystkie ponieważ istnieją różne drogi transportu hormonów np parakrynna i autokrynna a mi chodzi o endokrynną. Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję pozdrawiam
  10. Witam, Czy ktoś może wie w jaki sposób obliczyć energię swobodną dla struktury drugorzędowej RNA stworzonej ręcznie na kartce papieru? Jakiś sposób musi być ale przeważnie znajduje same algorytmy z dynamicznego programowania a to przecież do programów komputerowych i na dodatek bardzo skomplikowane... Czy ktoś mógłby pomóc?