Giardia Lamblia

Nauka do matury 2015

589 posts in this topic

Kontynuacja wątku ze starego forum.

[od Trzyszcza]: Temat do pogaduszek o tym jak nam idzie nauka do matury 2015. Na inne kwestie starajmy się zakładać osobne tematy.

0

Jak można robić 100 zadań na godzinę? Przepisanie na kartkę gotowych odpowiedzi zajęłoby mi jakieś 3 razy więcej czasu. Drugie ważniejsze pytanie: skoro zadanie da się rozwiązać w pół minuty nie włączając mózgu to po co je robić?

Jestem leworęczny, piszę bardzo szybko. 100 nie zrobię (chyba, nie wiem, sprawdzę :D). Ale Buka dobrze mówi - 30 witka, to jak kilka zwykłych, zwłaszcza z tych prostych działów, choć ja przyznam, że dla mnie to bez różnicy, bo jeśli mam dział teoretyczny i np. chemię fizyczną, to robię to z taką samą szybkością. Dlaczego? Bo działy teoretyczne wymagają użycia książek i internetu. :D
Po co je robić? Żeby sobie wszystko utrwalić, chciałoby się napisać: życzę Ci poprawy matury, ale ja Ci z całego serca tego nie życzę kolego...:) Wtedy będziesz dopiero robił w gacie!;d
0

Prostych zadań nie trzeba robić ciurkiem na ilość. Tylko marnuje się czas i miejsce w zeszycie. Jak się zrobi raz i się zrozumie jak - dobrze. Kilka takich samych - wyćwiczy sie. I starczy :)

0

Prostych zadań nie trzeba robić ciurkiem na ilość. Tylko marnuje się czas i miejsce w zeszycie. Jak się zrobi raz i się zrozumie jak - dobrze. Kilka takich samych - wyćwiczy sie. I starczy :)

Za późno, bo te proste już porobiłem. :D Teraz robię (beznadziejne!) tydzień po tygodniu do matury z chemii... Początki są żenujące, potem się rozkręca, zobaczę, jak fizyczna. Przerobię cały zbiór i wydam werdykt. Zresztą wiesz - ja "dygam na robocie", gnije w domu jak zwłoki przejechanego jelenia, leżące w rowie i niezbyt mi odpowiada ten stan... :D :D :D

0

Orienrujecie się gdzie mozna kupić jakieś arkusze maturalne do matury 2015? Bo z tego co widze, żadne wydawnictwo nic nie wydaje (tylko po prostu zadania ale nie arkusze).

0

Ludzie je ściągają z chomików itp. Sa też grupy na facebooku, gdzie ludzie sobie udostępniają. Nie wiem, czy ktokolwiek za to kiedyś zapłacił ;D

0

Ale nie takie z ubiegłych lat czy coś - bo takie to mam ściągnięte. Chodzi o podporządkowane do 2015, jakieś porządne i nie przestarzałe.

0

Z maturalnych do 2015 to chyba tylko probne. Zadania z podręcznikow czy jakies matury wydawnictw to lipa, czesto wykraczają poza poziom i w ogóle nie sa maturalne. Polecam po prostu przerobić poprzednie matury. Niby program się zmienił, ale to jakieś kosmetyczne zmiany. Najwyżej nie zrobisz jednego zadania ;p

0

Z maturalnych do 2015 to chyba tylko probne. Zadania z podręcznikow czy jakies matury wydawnictw to lipa, czesto wykraczają poza poziom i w ogóle nie sa maturalne. Polecam po prostu przerobić poprzednie matury. Niby program się zmienił, ale to jakieś kosmetyczne zmiany. Najwyżej nie zrobisz jednego zadania ;p

Święta racja. 

Porób ubiegłoroczne matury, znajdziesz ich z 30 - jeśli je przerobisz, to nie masz co liczyć na NIEPOWODZENIE na maturze.:) Do tego witowski i chemię masz pozamiataną - aby Ci się tylko chciało zrobić. Zepniesz tyłek i w dwa tygodnie to pociśniesz. :D 

0

Ściągnąłem sb już na kompa główne z ubiegłych lat, ale próbnych z CKE nie mogę nigdzie znaleść, dacie jakiś link (chemie mam na myśli)? :)

0

Czasu coraz mniej...matura zbliża się wielkimi krokami ;) Jak wam idzie nauka? Ja dziś siedzę nad matmą, na poniedziałek mam "Tango" Mrożka i jeszcze sprawdzian z angielskiego ze słówek + materiał stymulujący i opis obrazka. Z biologii jakoś idzie..powtórki powoli ale do przodu a z chemii izomeria - dziwny temat ale myślałem, że będzie gorzej...

0

"Materiał stymulujący" brzmi jak jakaś elektroda w mózgu, co pobudza Oo

0

Czasu coraz mniej...matura zbliża się wielkimi krokami ;) Jak wam idzie nauka? Ja dziś siedzę nad matmą, na poniedziałek mam "Tango" Mrożka i jeszcze sprawdzian z angielskiego ze słówek + materiał stymulujący i opis obrazka. Z biologii jakoś idzie..powtórki powoli ale do przodu a z chemii izomeria - dziwny temat ale myślałem, że będzie gorzej...

Człowieku odpuść sobie polski, angielski i tak dalej. Później będziesz żałował że w ogóle poświęcileś na to czas. Przypominam, że Ci to do szczęścia nie jest potrzebne. Znam wiele osób, które chciały być najlepsze ze wszystkiego i bardzo źle na tym wyszły. W tym czasie lepiej zajmij się odpoczynkiem, lub biologią i chemią. Taka dobra rada od kolegi "po fachu" ;D

0

Tym bardziej że Tango nie jeste lekturą obowiązkową. Polecam tylko streszczenia tego co z gwiazdką (bo tylko te mogą być na maturze)

0

No niestety (albo i stety) do matury już niedługo i przyznam szczerze, że te najbliższe tygodnie będą (jeśli chodzi o mnie) najbardziej stresujące ;/ Chyba nawet bardziej niż dzień matury. Najbardziej obawiam się chyba ostatnich dni przed maturą.

0

Akurat polski i angielski można sobie troszkę cisnąć, nie na 100% ale zawsze. Nigdy nie wiadomo, na co człowiek będzie w przyszłości składał, a jednak na wieeele kierunków te przedmioty są potrzebne. Nie mówiąc już o angielskim, który, jeśli jest sensownie prowadzony, to przyda się wszędzie. Odpuścić na fest powinno się niematuralne, jeśli człowiek się nie wyrabia ;)

0

U mnie z tymi niematuralnymi jest tak, że nauczyciele nam głównie odpuszczają - 1 godzina religii mniej, 1 godzina historii mniej, na fizyce mniej ciśnienia, na niemieckim oglądamy filmiki na YT albo słuchamy piosenek. :P Nauczycielom też się już nie chce. :D

0

Ja na religię nie chodziłam, a historie i inne wosy pokończyły się w drugiej klasie. W trzeciej były tylko maturalne bio, chem, mat, fiz, ang, niem, pol. I chyba wf, z tego, co pamiętam xd

Chociaż na językach cisnęli do końca. Dzięki temu z matur większość miała ponad 90%, a to się nierzadko przydawało w rekrutacji.

0

@Måran

Jeśli wolno zapytać co pisałaś na maturze rozszerzonego ;) ?

Ja w LO również w 3klasie nie miałem takich przedmiotów jak geografia historia czy Wos. Byłem na matfizie, a rozszerzone pisałem biologię i fizykę oraz angielski.

Przygotowując się do matury to najbardziej skupialem się do przedmiotów z których pisałem rozszerzenie a w szczególności do biologii,która sam ogarniałem, ponieważ w szkole miałem tylko poziom podstawowy. Resztę odpuściłem I wykonywalem tylko minimum.

Maturę zdałem przyzwoicie, angielski napisałem na 100%, ustne elegancko powyżej 90%. No ale niestety z przedmitow na których najbardziej mi zależało (tj. Biologia i fizyka) nie wyszło tak ładnie jak z innymi. Paradosalnie biologię do której się sam przygotowywalem od połowy 2klasy napisałem lepiej niż fizykę która miałem rozszerzoną od początku LO (Matfiz) ;p

Takie życie... Teraz podejście numer 2!

0

Wniosek, ze samemu lepiej się przygotowywać, jak się umie :D

Ja pisałam rozszerzone chem, mat, fiz i bio.

0

Wniosek, ze samemu lepiej się przygotowywać, jak się umie :D

Oj tak... w szczególności gdy ma się Panią nauczyciel z fizyki, która została zatrudniona typowo po znajomości z Panią dyrektor... a Fizyki uczy się razem z uczniami. Masakra.. Fakt ten mnie strasznie zadziwił, ponieważ chodziłem do jednego z lepszych liceów w mojej miejscowości. Nie spodziewałem, że w mojej szkole będzie miejsce na taki przypadek.

Poziom danego nauczyciela widać wtedy, gdy chodzi się na dodatkowe zajęcia z nauczycielem z prawdziwego zdarzenia, którego znalazło się z polecenia, a jego umiejętności mają swoje potwierdzenie u podopiecznych którzy pobierali u niego nauki. Zupełnie inny styl wtajemniczania w dany dział i nauka rozwiązywania zadań.  :ph34r:

0

Gość
This topic is now closed to further replies.