Giardia Lamblia

Nauka do matury 2015

589 posts in this topic

W tym roku uczelnie medyczne tez szaleja i zamykaja rejestracje dzien przed wynikami jak rok temu? Xd

Zawsze tak było. I nie wszystkie uczelnie tak robią. 

0

Hehe i tak teraz macie luksus ^^ Kiedys trzeba bylo w czerwcu zlozyc na wiekszosc uczelni wiekszosc papierow z badaniem lekarskim wlacznie ;]

0

Dalej mają z tego całkiem przyzwoite pieniądze. W tym roku na lek na gumed złożyło prawie 4k osób, nie wiem ile wynosiła opłata ale na pewno standardowo ~80, a jest jeszcze lek-dent i masa innych kierunków. 

0

Akurat lek medycyny pracy mialy biznes taki, jak teraz, bo teraz tez na wiekszosc uczelni trzeba kiedys te badania zrobic. Dodatkowo za moich czasow na wiele uczelni wystarczyl swistek od rodzinnego.

0

No ale teraz badania się daje, jak już się jest na liście przyjętych. Przynajmniej tak było na uczelniach, na które składałam. A skoro kiedyś trzeba było załatwić to w czerwcu, to dawało się te badania na uczelnie, na które nie miało się pewności, że się dostanie.

Ale skoro starczyl tylko świstek od rodzinnego to mimo wszystko sobie nie zarobili lekarze medycyny pracy.

0

No na tych uczelniach, dzie lek med pracy byl to tak, wiecej osob szlo. Ale mi tak chcieli chyba tylko w Pozku. Na reszte poszlam do rodzinnej, powiedzialam, ze jestem zdrowa i dostalam garsc swistkow na wszystkie mozliwe studia ^^

0

No na tych uczelniach, dzie lek med pracy byl to tak, wiecej osob szlo. Ale mi tak chcieli chyba tylko w Pozku. Na reszte poszlam do rodzinnej, powiedzialam, ze jestem zdrowa i dostalam garsc swistkow na wszystkie mozliwe studia ^^

Aż mi się przypomniało jak byłem rok temu u lekarza pracy i się mnie spytał ile teraz trwają studia. Odpowiadam, że około 5-6 lat, Dał mi na 8 xd Ciekawe czy coś sugerował...

0

Akurat to zaswiadczenie jest wazne tylko przy skladaniu na studia, wiec sugerowal, ze mozesz zaczac w przeciagu osmiu lat, a nie tyle studiowac ^^ No chyba, ze sam nie ogarnial xd (w sumie prawdopodobne)

0

U mnie ze skierowaniem z oryginalną pieczątką uczelni (nie wydrukiem ;p) badania były za darmo. Też lekarka pytała, ile trwają studia - "Na pewno 6 lat? A to nie tak, że 3+2 teraz?!" Potem wychodzę na ulicę i patrzę, że wypisała na 3 lata, spoko...

Za to za badanie lekarskie do książeczki Sanepidu trzeba już było płacić z własnej kieszeni. 

0

Heh, no nie wazne, na ile wam dadza lat. Badania lekarskie i tak ma sie robione przez uczelnie i one tam sa na bodajze 5 lat. Te badania, co sie zanosi na studia to tylko do rekrutacji potrzebne. Chyba ze na jakiejs uczelni cos wymyslili inaczej. Tak samo na uczelni wpisuja na iles tam lat, a do roboty i tak trzeba nowe.

0

A to nie słyszałam, żeby trzeba było znów jakieś badania robić, żeby sobie dalej studiować. Ja to rozumiałam tak, że te badania przy rekrutacji są na całe studia po prostu. Teraz tyle że do praktyk wakacyjnych kazali książeczki sanit-epid wyrobić.

0

No ksiazeczka tez, u nas to robili za darmo ze skierowaniem z uczelni, nawet jak robilam w innym miescie. Do praktyk kaza tez czasem przyniesc dowod szczepienia na wzw b. Ci, co zaczynaja studia w starszym wieku musza uwazac, czy sa zaszczepieni, bo procedura troche trwa.

0

Tak czytam, jak Wy się wszystkim już teraz martwicie i trochę się dziwię. Ja dopóki nie będę na liście przyjętych to nawet nie chcę myśleć, co, jak i kiedy, bo z reguły zrobione wcześniej plany się sypią, więc nie ryzykuję  :D .

0

Jak już mówicie o tej książeczce, to wiecie może czy można pobrać próbki kału do badań do książeczki sanepidowskiej podczas miesiączki?

0

Jak już mówicie o tej książeczce, to wiecie może czy można pobrać próbki kału do badań do książeczki sanepidowskiej podczas miesiączki?

Tak.

0

Oni tam badaja tylko bakterie, nie ewentualna krew zanieczyszczajaca probke. Ale wystarczy zachowac higiene i w ogole nie ma dylematu :)

0

mordeczki kochane, ma tu ktoś arkusze maturalne od nowej ery? ile w środku jest arkuszy i czy są odpowiedzi do nich? 

0

efektt- chodzi Ci o Teraz Mature? Jesli tak to tam sa chyba 3 arkusze ze zbioru i jeden przykladowy z cke. Mowie o chemii, ale pewnie z bio tak samo.

0

efektt- chodzi Ci o Teraz Mature? Jesli tak to tam sa chyba 3 arkusze ze zbioru i jeden przykladowy z cke. Mowie o chemii, ale pewnie z bio tak samo.

Są prócz arkuszy inne zadania? Czy tylko arkusze?

0

kiedy kochane cke publikuje klucze? jakoś na początku czerwca?

#jeszcze nawet nie napisałam, a już chcę sprawdzać :rolleyes:

0

Gość
This topic is now closed to further replies.