Giardia Lamblia

Nauka do matury 2015

589 posts in this topic

Wybiera się ktoś z was do szczecina? 

Byc moze ja ;) ale na cale szczescie do Szczecina mozna skladac juz po wynikach matur, wiec jak bede miala taka liczbe punktow na granicy progu zeszlorocznego to do Szczecina tez zloze ;>

1

Jak myślicie, warto robić zadania z izomerii optycznej jeżeli jest to jako materiał dodatkowy do nowej matury?

0

Witam na nowym forum :) Czy jest tu jeszcze ktoś kto nie skończył w szkole materiału z biologii? :/

o.O My skończyliśmy jakoś w grudniu, no może na początku stycznia

0

Witam na nowym forum :) Czy jest tu jeszcze ktoś kto nie skończył w szkole materiału z biologii? :/

obecna. zostało jeszcze parę tematów z biotechnologii. 

0

Nie przejmujcie się, że w szkole nie było :) Jak poczytacie to ogarniecie, a na studiach to w ogóle się przekonacie, że człowiek jest się w stanie prawie wszystkiego sam nauczyć  <_<

0

U mnie materiał z każdego przedmiotu jest skończony oprócz prawie fizyki (końcówka optyki), angielskiego (zostały dwa tematy) oraz na 100% polskiego (dopiero dwudziestolecie!). Kto przebije polski? :P

0

My z biologii zaczelismy ewolucjonizm, pomijajac biotechnologie. Z chemii material dawno skonczony, powtorzylismy cala nieorganiczna i robimy arkusze. Z angielskiego jestesmy w 6dziale/12 wiec wiadomo.. a z polskiego tez skonczylismy i mamy niby powtorki lektur.

Uswiadomilam sobie, ze od dluzszego czasu skupiam sie tylko na chemii a biologie odlozylam na bok ;/ chyba najwyzszy czas to zmienic, bo inaczej napisze biologie na 20%...

0

Nie przejmujcie się, że w szkole nie było :) Jak poczytacie to ogarniecie, a na studiach to w ogóle się przekonacie, że człowiek jest się w stanie prawie wszystkiego sam nauczyć  <_<

chyba już się o tym przekonałam:) uczę się sama 'do przodu' od jakiegoś czasu. 

0

My z biologii zaczelismy ewolucjonizm, pomijajac biotechnologie. Z chemii material dawno skonczony, powtorzylismy cala nieorganiczna i robimy arkusze. Z angielskiego jestesmy w 6dziale/12 wiec wiadomo.. a z polskiego tez skonczylismy i mamy niby powtorki lektur.

Uswiadomilam sobie, ze od dluzszego czasu skupiam sie tylko na chemii a biologie odlozylam na bok ;/ chyba najwyzszy czas to zmienic, bo inaczej napisze biologie na 20%...

Ja właśnie skupiam się tylko na biologii i boję się, że tak się na niej skupię, że nie zdam matmy :/

0

Ja właśnie skupiam się tylko na biologii i boję się, że tak się na niej skupię, że nie zdam matmy :/

Ja też , skupiam się głownie na biol i chem, a  próbną matme zdawałam na 40-50% i boję się, że nie zdam.

0

Ale beznadziejnie wychodzą mi te matury...pisałem wczoraj biologie z sierpnia 2010 i napisałem na 70% :( załamać się można...ale fakt nie wiedziałem wielu rzeczy...np przystosowania okrytonasiennych do wiatropylności...nie wiem ale dla mnie to już takie szczegóły są...no ale jak widać umieć trzeba, ostatnie zadanie z tymi zadrzewieniami też takie dziwne...nie zrozumiałem tego...ktoś ma też podobne problemy? Albo czy w ogóle pisaliście tę maturę i na ile napisaliście?

0

Wiecie, tez miałam tak że się załamywałam jak mi źle poszedł jakiś arkusz i miałam najczarniejsze myśli. Może nie uważam się za jakąś super mądrą ale arkusz na 60-70 % nie dawał mi satysfakcji. Dlatego uznałam to jako sposób na sprawdzenie siebie i dopracowanie tego czego jeszcze nie umiem, nie żadne "mam napisać jak najlepiej, bo inaczej mi nie pójdzie w tym roku". Postanowiłam też uwierzyć w siebie i być mega dobrej myśli, ucząc się przy tym ile mogę ;) Wiadomo teraz tak średnio z nauką ,bo jajeczka, mazurki ,sałatki i to wszystko jednak odciąga od książek, poza tym jak czuje się tą atmosferę to za nic nie mogę siąść i poczuć rytmu nauki. Dlatego dałam na zluzowanie, czytam repetytorium ,słucham muzyki i przede wszystkim się nie załamuję, bo nic mi to nie da, a jedynie może zaszkodzić. Jest jeszcze te 33 dni do biologii trochę więcej do chemii, wydaje mi się,że jak ktoś naprawdę chce i ma cel i motywację ze jeszcze 30 dni kucia to wszystko się da, tylko spiąć się w sobie!

0

A jeżeli chodzi o te strony typu "przegląd nicieni" albo "znaczenie stawonogów" to jakoś zwracacie na nie szczególnie uwagę czy tak jak ja olewacie? (chodzi o podręcznik NE) I wgl dobrze robię, że to olewam czy lepiej coś tam ogarniać w tych tematach?

0

Znaczenie stawonogów bym przeczytała, a nuz spytają o to, co dobrego robią pszczółki xD

0

A jeżeli chodzi o te strony typu "przegląd nicieni" albo "znaczenie stawonogów" to jakoś zwracacie na nie szczególnie uwagę czy tak jak ja olewacie? (chodzi o podręcznik NE) I wgl dobrze robię, że to olewam czy lepiej coś tam ogarniać w tych tematach?

Wszystkie przeglądy olewam. Z nicieni to dobrze kojarzyć włośnia krętego i glistę ludzką, owsika. Pytania żadne szczegółowe się z tego nie pojawiają, a już na pewno nie z przeglądów.

0

Z nicieni możecie ogarnąć, które są pasożytnicze najważniejsze i np. jakim zywicielem jest człowiek. Broń boże nie próbowac jakiejś systematyki. :)

0

OK dzięki, tak myślałam :) Może się pojawić jakieś pytanie, ale pewnie będzie poprzedzone dłuższym tekstem :/ Czy tylko ja widząc takie zadanie od razu się zniechęcam? :/

0

Lily, nie warto się zniechęcać ;) Troche czytania, bez przesady, z znaczy to, że nie musisz się obawiać, że czegoś zapomnisz, bo będzie w tekście.

0

Lily, nie warto się zniechęcać ;) Troche czytania, bez przesady, z znaczy to, że nie musisz się obawiać, że czegoś zapomnisz, bo będzie w tekście.

Właśnie ostatnio robiłam trochę zadań tego typu i co chwile się okazuje, że niby tyle tekstu, a na końcu albo odpowiedź jest w tekście, albo po prostu zadanie jest banalne :D  Mam nadzieję, że i tak będzie na maturze :D

0

Właśnie na naszej maturze będą prawie same zadania do których trzeba będzie sporo przeczytać. Też tego nie lubię. Wolę jak mam np. coś dopasować, coś szybkiego xD

0

Gość
This topic is now closed to further replies.