• Podobna zawartość

• Przez michalbraki
      Potrzebuje pomocy w przykładowym teście mógłby ktoś rozwiązać i opisać co i jak dzięki z góry
      test próbny.doc
    • Przez chomik06
      Dzień dobry
      Jestem uczniem podstawówki, któremu udało się przejść do etapu rejonowego w konkursie przedmiotowym z fizyki. Jako że ferie są tuż za rogiem i będę posiadał dużo czasu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada zadania z zakrsu wymagań na ten etap. Byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ sam nie posiadam żadnego zbioru zadań konkursowych z fizyki. :) 
      W załączniku przesyłam cały zakres wymagań na ten konkurs. Dodam też, że zrobiłem zadania z poprzednich lat, z większości kuratorium i dlatego pytam o zdania.
      Gdyby ktoś się pytałem z jakiego województwa jestem, odpowiadam: łódzkie.
      zakres-wymagan-fizyka.doc
    • Przez Tony
      Potrzebuje pomocy, jestem studentem biotechnologii I stopnia na pierwszym roku i muszę zrobić prezentację z Fizyki na temat "Statyka sił w biologii i medycynie (Stabilność i równowaga, równowaga ludzkiego ciała, dźwignie, łokieć, biodro etc.). Nie za bardzo umiem fizykę i nie wiem jak się za to zabrać. Dostałem informację od wykładowcy że mogę wspomóc się książką która jest w języku angielskim co niestety jest dla mnie lekkim problemem. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

• Przez Pierniczek
      Z czego i jak można zbudować bombę która zniszczyłaby każdą materię, albo przynajmniej większość? 
    • Przez karolinakuch
      Pacjentowi podano izotop promieniotwórczy emitujący promieniowanie gamma. Ekspozycja na ciało pacjenta pochodząca od tego źródła wynosi 8.6×10–3 C kg-1. Średnia energia wywołująca pojedynczy akt jonizacji atomu w ciele człowieka wynosi 40 eV. Wagowy współczynnik dla promieniowania gamma wynosi 1. Proszę obliczyć dawka równoważną otrzymaną przez pacjenta.