• 0
blizniak

Nerka

Question

Witam,

Kolejny dział, kolejny problem  :D  :D

Mógłby mi ktoś sprawdzić czy dobrze napisałem te literki oraz co to w ogóle jest ten X - torebka bowmana?

Ps. Cięzko do matury :)

post-1044-0-74538400-1364739378_thumb.jp

0

3 answers to this question

• 0

sugerując się oboma rysunkami literą A będzie oznaczona kora nerki, natomiast nie mam pojęcia co ma oznaczać ta czarna plamka pod literą D. sprawdzałem w atlasie anatomicznym i dalej nie wiem :lol:

X -  to nefron (sugeruje to treść pytanie nr. 3)

0

• 0

B) Właśnie, o co chodzi które występują w strefie A i B. Bo A charakteryzuje jako pętle Henlego, a A jako 2 kanały dystalny i proksymalny? 

0

• 0

A to kora nerki

B to rdzeń nerki

(oznaczenia na obu rysunkach są takie same)

w korze nerki leży kłębuszek natomiast w części rdzeniowej pętla Henlego

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Podobna zawartość

• Przez Aloha
      Bardzo proszę o pomoc w zadaniu 826 - dlaczego w tabelce "prawda-fałsz" drugie i trzecie jest "fałsz"? I o co chodzi w podpunkcie czwartym tabeli? Z góry bardzo dziękuję  

• Przez licewhite
      Witam,mam do rozwiązania 6 zadań i nie potrafię ich rozwiązać,proszę o wysłanie rozpisanego zadania żebym się nauczył.Z góry dziękuję 

• Przez Jastrząb99
      Cześć!

Mam problem z jednym, dosyć trudnym zadaniem z genetyki (dziedziczenie). Podstawy rozumiem, ale jednak to zadanie jest dla mnie nie do przejścia (głównie chodzi o punkt d).

Jeśli obaj rodzice są zdrowi (ale nie znamy ich genotypu), to jakie jest prawdopodobieństwo że dziecko będzie chore:
      a) na daltonizm
      b) na hemofilię
      c) na dowolną z tych chorób
      d) jednocześnie na daltonizm i hemofilię?

Byłbym bardzo, bardzo, bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógł to rozwiązać i pokrótce wytłumaczyć (najlepiej załączając zdjęcie z notatkami o ile to możliwe). Z góry dziękuję!
    • Przez chemia
      Witam!

Podaj wzory półstrukturalne i nazwy systematyczne wszystkich ketonów zawierającyh m.in 5 atomów węgla w cząsteczce.

Zadanie pisze m.in 5 at węgla czyli jest nieskończona liczbą ketonów ?     
    • Przez blizniak
      Muszę określić czy to prawda czy fałsz na temat łożyska

Powstaje z komórek macicy i kosmówki Zarodek jest połaczony z łozyskiem za pomocą pępowiny W łożysku naczynia krwionośne płodu i naczynia krwionośne matki łączą się ze sobą umożliwiając wymianę różnych związków (np. gazy oddechowe) Łożysko funkcjonuje jak gruczoł dokrewny, wydzielający hormony Łożysko jest barierą dla wszystkich drobnoustrojów Łożysko nie jest barierą dla metali ciężkich np: ołowiu, dla nikotyny, heroiny, rtęci i innych trucizn. Na zielono zaznaczę poprawne moim zdaniem a na czerwono błędne. Proszę o ew. korekte

Dziękuje za pomoc