• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Nygga97

Użytkownicy
  • Zawartość

7
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Nygga97

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    C21H23No5 369,41 g/mol

1. Witam, bardzo prosiłbym o podanie dobrych książek z zadaniami z biologii i chemii stricte pod maturę 2017, czyli mam tu namyśli dużo zadań z tekstami i na myślenie.
  2. Zdaje się, że już wiem o co chodzi, dzięki.
  3. Witam, mam pewne problemy ze zrozumieniem działania tego układu. Po prostu nie rozumiem po co potrzebna jest regulacja pozytywna skoro już negatywna może hamować i pobudzać ekspresję genów struktury operonu laktozowego. Po przeanalizowaniu książki i biologii Villego dalej nie natknąłem się po co regulowane to jest pozytywnie i negatywnie. Proszę o pomoc.
  4. Witam serdecznie, w tym roku szkolnym zdaję maturę z biologii. Chciałbym się do niej solidnie przygotować, więc potrzebuje dobrego zbioru zadań. Prosiłbym o solidny tytuł, w którym znajdowały by się zadania podobne do obecnej matury, czyli zadania "na myślenie".
  5. Witam, mam pytanie odnośnie fosforylacji fotosyntetycznej cyklicznej. Wiem, że przede wszystkim zachodzi u bakterii zielonych i purpurowych (u roślin w szczególnych warunkach). Czy u tych bakterii zachodzi cykl Calvina? Nie powstaje siła asymilacyjna(NADPH oraz ATP), lecz powstaje tylko ATP, gdzieś przeczytałem, że MOŻE powstać NADH, ale w książce jest napisane, że w czasie tej fosforylacji powstaje tylko ATP, a gdyby powstawało NADH to nie byłby to cykliczny transport bo elektrony byłyby zbierane przez NAD+...Aczkolwiek mam zapisane w zeszycie, że źródłem elektronów dla tych bakterii jest H2S, więc teraz to już nie mam pojęcia czy cykliczny transport elektronów jest rzeczywiście cyklicznym. Proszę o pomoc, jutro pewnie wszystkie moje wątpliwości by się rozwiały, ale chciałbym dziś w nocy spać spokojnie
  6. Witam serdecznie, chciałbym prosić o pomoc ekspertów. Postanowiłem się sprawdzić i wezmę udział w Olimpiadzie Biologicznej. Mój temat pracy badawczej związany jest z mikoryzą (ekto). Materiały, których potrzebuję to 18 siewek sosny+ 9 musi być zaszczepionych grzybem. I tu rodzą się moje pytania: gdzie najlepiej szukać siewek?- chciałbym raczej je kupić niż samemu szukać, oraz jakiego gatunku grzyba użyć do mikoryzy? Dziękuje za każdą pomoc i pozdrawiam.
  7. Śluz ułatwia dalsze przesuwanie pokarmu. Dlaczego antybiotyki nie stosuje się na wirusy?