Royalmilk98

OB - literatura

8 posts in this topic

Z góry powiem co i jak. Obecnie jestem uczniem 2 klasy LO, w tym roku startowałem po raz pierwszy w olimpiadzie. Niestety moja praca badawcza nie zakwalifikowała mnie do kolejnego etapu, więc jestem zmuszony startować po raz kolejny w 3 klasie i tutaj teraz zacznę moje pytanie. Poniżej dołączę listę książek, które udało mi się już przerobić. Polecicie jeszcze jakieś? Zalezy mi nie tylko na tych z czystą teorią, ale także jakieś zbiory testów do powtórek (w końcu to okrągły rok więc szkoda by było zapomnieć czegoś).

- Ville i Camphell (wybrane tematy)
- repetytorium Danowskiego, wszystkie 3 tomy
- seria Bukały
- seria Witowskiego z biologii
- "Genetyka" krótkie wykłady
- "Zarys fizjologii człowieka" PZWL
- "Anatomia i fizjologia człowieka" Michajlik PZWL
- "Botanika" Szweykowscy, oba tomy
- 3 tomy podręczników z Nowej Ery
- "Zbiór zadań testowych. Olimpiada biologiczna" BioMedica
- "Biologia. Wybór testów" Persona, oba tomy
- "Tablice biologiczne" Adamantan
- "Biologia. Jedność i różnorodność" (Wybrane tematy)
- atlas anatomii człowieka, konkretnego tytułu nie pamiętam
- repetytorium maturalne Operonu "Biologia. 2015"
- testy z OB z lat 1997-2014
- arkusze maturalne z poprzednich lat

z góry zakładam przeczytać wnikliwie Villego i "Biologię jedność i różnorodność".

0

Słyszałem jeszcze, że warto zajrzeć do "Bezkręgowców" Jury i tutaj kolejne pytania. Książkę widziałem tylko na zdjęciu. Czy to najnowsze wydanie z biała okładką i owadami na niej znacząco różni sie od wydań starszych? Czy w książce położony jest nacisk na systematykę jak w II tomie Botaniki Szweykowskich, czy raczej spotkam się tam z opisami fizjologicznymi i anatomicznymi bardziej ogólnych grup ?

0

Jest i systematyka, i opisy. Trzy lata temu bodajże na centralnym pojawiły się rysunki żywcem wzięte z tej książki. Na pewno warto zajrzeć do systematyki stawonogów, owadów głównie i się w tym orientować.

http://chomikuj.pl/xyz171/Dokumenty/Bezkr*c4*99gowce+Jury+-+notatki,4151509264.pdf - tyle mogę dać od siebie, może coś pomoże.

0

A aspekty bardziej chemiczne? Myślicie, że Harper jest odpowiedni? A tak poza tym to ostatnio OB zaczęła lubować się w biotechnologii.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz