Calvin

Oceny na medycynie

8 posts in this topic

Cześć

Jestem teraz na pierwszym roku medycyny i zastanawiam się czy opłaca się mieć dobre oceny.Wiadomo , że kosztuje to wiele czasu i wysiłku.Ale czy oceny pomogą potem dostać się na jakąś dobrą specjalizacje , czy ogólnie dadzą jakieś póżniejsze ulgi?Czy lepiej rozwijać się w kierunku , który mnie interesuje , czy uczyć się wszystkiego?Pytam również w kontekscie wyższych lat?

Słyszałem , że jak się ma lepsze oceny to łatwiej się dostać na staż, ale to chodzi o staż taki wakacyjny po każdym roku czy ten na 6 roku studiów? :)

0

Ale czy oceny pomogą potem dostać się na jakąś dobrą specjalizacje , czy ogólnie dadzą jakieś póżniejsze ulgi?

Nie. O tym, czy dostaniesz się na wymarzoną specjalizację, czy nie decyduje wynik LEKu.

Słyszałem , że jak się ma lepsze oceny to łatwiej się dostać na staż, ale to chodzi o staż taki wakacyjny po każdym roku czy ten na 6 roku studiów? :)

To dotyczyło stażu podyplomowego (tego starego, sprzed reformy). Tam brano pod uwagę średnią ocen z całych studiów do drugiego miejsca po przecinku. Miało to znaczenie np. w Warszawie - chętnych ogrom miejsc mniej, więc ci, którzy mieli wysokie średnie byli pierwsi w kolejce.

0

A teraz na całym 6 roku mamy staż :)

A te wakacyjne staże to na jakiej zasadzie są przydzielane? :)

0

No ale staż ma być zniesiony. Taka jest zapowiedź rządu. Teoretycznie prawo nie działa wstecz,  no ale...

0

Chyba masz nieaktualne info, fellemka, bo staż już dawno jest zniesiony. Teraz za to ma wracać.

Co roku w wakacje są praktyki, a nie staże. Idziesz tam, gdzie złożysz podanie i gdzie Cię chcą.

1

Zakręciłam, oczywiście masz rację. Chodzi mi o to że Ci teraz studiujący nie mają stażu i tak maja w planie studiów.  Ale mimo, że prawo nie działa wstecz, może sie okazać , że będą mieli

0

A teraz na całym 6 roku mamy staż :)

Nie. Macie 6 rok. Nie macie stazu wcale (przynajmniej wg aktualnych przepisow).

A te wakacyjne staże to na jakiej zasadzie są przydzielane?

Na takiej, ze idziesz gdzies z podaniem, i albo dostajesz zgode albo nie. Miejsca 'z uczelni' zwykle na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, ale roznice miedzy uczelniami w tym zakresie sa mozliwe.

Nie. O tym, czy dostaniesz się na wymarzoną specjalizację, czy nie decyduje wynik LEKu.

Ale jak pewnie pamietasz gdzies w polowie naszych studiow pojawil sie genialny pomysl, zeby decydowala o tym wlasnie srednia. :) Na szczescia umarl smiercia naturalna.

Chodzi mi o to że Ci teraz studiujący nie mają stażu i tak maja w planie studiów. Ale mimo, że prawo nie działa wstecz, może sie okazać , że będą mieli

Spolecznosc internetowa nauczyla sie 'prawo nie dziala wstecz', tyle ze nauczyla sie sloganu, a nie tego co za nim stoi. W jaki sposob wprowadzenie teraz stazu klociloby sie z twoim planem studiow? Staz nie byl i nie ma byc czescia studiow. Studia skonczysz bez stazu. Wg dokladnie tego planu, ktory znasz. Nie ulegnie to zmianie. Wiec na co niby by to prawo dzialalo wstecz? A to ze do PWZ moze byc (znowu) wymagany staz do planu studiow ma sie dokladnie nijak.
3

Wszystko zależy tak naprawdę od Ciebie, wiadomo że nauka nie idzie w las, więc moim zdaniem warto mieć dobre oceny. Z drugiej strony oceny nie zawsze równają sie z posiadaną wiedzą

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz