Kam

Olimpiada Biologiczna 2016- przygotowania

16 posts in this topic

Witam wszystkich!

straaaaaszny spokój w tym dziale, więc..

stwierdziłem, że może warto byłoby porozmawiać z ludźmi, którzy tak jak ja, chcą spróbować swoich sił na tegorocznej OB ;D 

Czy jest ktoś na forum, kto planuje wystartować na OB i już robi już coś w tym kierunku ? :)

0

Hej hej :-)

Ja "tworzę" moją pracę badawczą i przerabiam sobie Campbella. Chciałbym do końca lipca skończyć go i poćwiczyć trochę na testach z poprzednich lat (bo teraz to mi wychodziło 50/100 więc bardzo słabo :/) i zobaczyć jak będzie szło i ile jeszcze mam do zrobienia. 

0

No ja całe szczęście pracę mam za sobą i nad Campbellem też siedzę, ale do lipca na pewno go nie przerobię ;c dobrze będzie jak ogarnę chociaż te 6-7/8 działów z niego w te wakacje(ale tak porządnie). 50/100 pół roku przed OB to myślę, że całkiem ładny wynik :) 

A materiał z LO? Opanowany, czy przerobisz go czytając Campbella? 

0

Przerobione mam tak 1/3 materiału takiego klasycznego rozszerzenia, potem jak dostałem Campbella to zacząłem go od początku i dopiero z nim będę przerabiać tę resztę.

Haha, wiesz, ja też mam tylko nadzieję, że skończę w lipcu. Taki był pierwotny plan, chociaż już teraz dopuszczam margines przedłużenia na dwa tygodnie sierpnia ^^ jednocześnie dalej dążąc do skończenia w lipcu. ;)

0

Uważam, że nawet jak będziesz całe wakacje Campbella przerabiał- i zdążysz, to będzie to zabójcze tempo, tak więc trzymam kciuki aby Ci się udało ! ;) 

0

A dziękuję, dziękuję ^^ Tobie również życzę powodzenia. Co robiłeś w swojej pracy, jeżeli mogę zapytać? :)

0

Jasne, że można  :D ! Praca polegająca na obserwacji pszczół, obserwowałem ich życie i wpływ czynników zewnętrznych na nie.

Zdaje mi się, że wyszła całkiem, całkiem.. A Ty ? Jakieś plany co do tematu ? :) 

0

Jejku, pszczoły brzmią spektakularnie w porównaniu do mojej allelopatii... co prawda badam ją w nieco odmienny od klasycznego sposób, co nie zmienia faktu że to jednak allelopatia... ale nauczycielka mnie przekonała słowami, że "pani oceniająca allelopatię zawsze daje dobre recenzje" xD

0

Mniejsza o to jak co brzmi, liczy się tylko żeby przejść dalej i mieć ten okręg, prawda ?

Liczę że jak prace są poprawnie zrobione to dostaną tego maksa (mam taką nadzieje) :D 

0

Ja też daleko jestem. Hah, wybrałam sobie temat "Bioróżnorodność porostów..." :-( Duży strasznie obszar jakieś 5km kwadratowych. Nie wiem jak to obrobię... W dodatku, w mieście znajdywanie po 30gat. porostów to w miarę jest ok? Nigdzie nie mogę porównać sobie moich obserwacji z jakimś ogółem :P

Wyznaczyłam sobie kwadraty na 0,25 km kwadratowego. Póki co przebadałam 3 takie obszary no i było po 30 porostów, 31, 34 xD 

0

Ja mam wpływ promieniowania laserowego i pola magnetycznego na kiełkowanie, wzrost i rozwój papryki i pomidora i kompletnie nie wiem jak się zabrać do pisania tego, szczególnie że literatury na ten temat zbyt dużo nie ma :-\

0

Czy ktoś wie może w jakiej książce znalazłbym coś o rzeżusze (tj.pieprzycy siewnej), potrzebuję czegoś do literatury, a na razie zbyt wiele nie znalazłem na ten temat...

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz