• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

papagena1

Użytkownicy
  • Zawartość

15
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O papagena1

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

• Kto
    bio-chem-mat

1. było takie zadanie: No i ja napisałam równanie: Moje równanie różni się od tego wyżej ... A liczby atomów Mn, H, O i ładunki się zgadzają po obu stronach. Nie rozumiem jaki błąd popełniłam
  2. Hej, taka krzyżówka pojawiła się na maturze: https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t35.0-12/12915307_1174011129309941_413759868_o.jpg?oh=3722333a9884b90e84b262fd688658d1&oe=56FE4AC4 W odpowiedziach wypełnili krzyżówkę tak: Genotypy gamet rodziców: AB, ab Genotypy potomstwa: AABB, AaBb, AaBb, aabb I moje pytanie - czy ta krzyżówka może być wypełniona tak: Genotypy potomstwa: AB/AB, AB/ab, AB/ab, ab/ab?
  3. Ruchome połączenie kości czaszki gadów za pomocą kości kwadratowej umożliwia połykanie ofiar w całości Chodzi mi o to, czy mogę powiedzieć, że to kość kwadratowa ruchomo łączy kości czaszki
  4. Hej W podręczniku z Nowej Ery i ogólnie w repetytoriach widzę taką tabelę z dziejami Ziemi W podstawie programowej jest punkt: "porządkuje chronologicznie najważniejsze zdarzenia z historii życia na Ziemi, podaje erę, w której zaszły (eon w wypadku prekambru)" I moje pytanie: czy takie tabelki nie są zbyt szczegółowe? Nie wystarczy wiedzieć mniej więcej, np. kolejność er, ewentualnie okresów? Czy zadania z tego zdarzają się na maturze? Pytam, bo często tutaj są takie rzeczy niepotrzebne, wcześniej np. dali dokładny opis biomów
  5. Odpowiedź to Sc(OH)3, S I moje pytanie: dlaczego nie iloczyn rozpuszczalności? Przecież im większy tym się ciężej wytrąca osad i substancja jest łatwiej rozpuszczalna w wodzie Proszę o pomoc
  6. Dziękuję Wam bardzo!!
  7. Oceń jak wpływa na ilość SO3 zmniejszenie objętości układu: 2SO2 + O2 ->2 SO3 reakcja jest egzoenergetyczna Pomożecie? Bo nie mam pomysłu
  8. Chodzi mi o to która nazwa jest poprawna: hept-1-yn-6-en czy hept-6-en-1-yn?
  9. Hej Znalazłam takie 2 zapisy: pierwszy mam podpisany eliminacja drugi - cyklizacja Ale przecież te reakcje polegają na tym samym, a substraty różnią się tylko grupą -CH2- ... Czyli można powiedzieć, że cyklizacja to rodzaj eliminacji? I jeszcze jedno - jeśli użyjemy do reakcji węglowodoru dłuższego znowu o jedną grupę -CH2-, to w takim przypadku znowu otrzymamy cykloalkan (cyklobutan), tak? czyli w wyniku eliminacji możemy otrzymać alken tylko w przypadku kiedy użyjemy związku o dwóch atomach węgla, w innym przypadku będzie cykloalkan? Przepraszam za taki chaotyczny zapis i może i banalne pytania, ale muszę się upewnić, a już mam taki mętlik w głowie .... Proszę o pomoc
  10. Chodzi o układ X Przecież sieć dziwna to połączenie naczyń krwionośnych tego samego typu, czyli tętniczka + tętniczka, więc żyłka + żyłka też wchodzi w grę... Według odpowiedzi jest to układ wrotny, a przecież układ wrotny wygląda zupełnie inaczej, naczynia włosowate połączone są większym naczyniem krwionośnym.... Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co źle zrozumiałam?
  11. ok, dziękuję bardzo
  12. to zobacz w takim razie to: http://forum.biomist.pl/klucz-odpowiedzi-t1667.html/
  13. a w odpowiedziach http://forum.biomist.pl/klucz-odpowiedzi-t1667.html/ o proszę, tutaj też ten mały obieg
  14. Przecież żyły wieńcowe uchodzą do prawego przedsionka - tak jak żyły obiegu dużego, a tętnice wieńcowe odchodzą od aorty. Mógłby ktoś wyjaśnić? *zadanie było na maturze*