• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Passjonat-kursy

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Passjonat-kursy

 • Tytuł

 • Urodziny

Lokalizacja

 • Lokalizacja
  Gdańsk

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Serdecznie zapraszamy na nową edycję kursów maturalnych Passjonat z biologii, chemii i matematyki! Zajecia prowadzone przez studentów i doktorantów GUMedu i PG w samym centrum Gdańska! Dlaczego Passjonat? Program dostosowany zarówno do nowej (od 2015) jak i starej (do 2015) formuły egzaminu. Zajęcia nastawione na naukę rozwiązywania zadań maturalnych- mnóstwo praktyki i egzamin sprawdzajacy po każdych zajęciach! Zapisy w systemie miesięcznym- jeśli nie spodoba Ci się formuła naszych zajęć po prostu nie zapiszesz się na kolejny miesiąc Próbna matura po każdym miesiący zajęciowym (łącznie-7 matur!) Kursanci najlepiej piszący egzaminy sprawdzające i matury próbne zwolnieni z opłat za zajęcia! Gwarantowany zwrot opłaty w przypadku chęci rezygnacji z kursu po pierwszych zajęciach I last but not least- poczęstunek na każdych zajeciach - jak pracować to nie na głodnego i o suchej…buzi Więcej informacji znajdziecie tu: http://www.passjonat.pl
 2. Coraz więcej firm farmaceutycznych będzie w najbliższej przyszłości przenosić swoje Clinical Research Centers do Polski (jednym z powodów jest właśnie całkiem spora liczba absolwentów biotechnologii szukających zajęcia związanego z kierunkiem, a więc konkurencyjnych cenowo :-)) więc studia biotechnologiczne wbrew pozorom mają całkiem niezłe perspetywy :-)
 3. Pamiętajcie też, że z chromosomami mamy do czynienia tylko w metafazie podziału mitotycznego/mejotycznego, w interfazie, a wiec w większościowej części cyklu komórkowego chromosomy nie występują, a DNA ma postać luźnej chromatyny. Nie mylcie też tego pojęcia z chromatydami, które są pojedynczymi cząsteczkami DNA, budującymi chromosomy (oczywiście tylko w fazie podziałów komórkowych, głównie metafazie)J .
 4. Co do mutacji w przypadku starzenia się, to poczytaj sobie o enzymie zwanym telomerazą. Zapobiega on skracaniu się telomerów, czyli ochronnych elemenów DNA, które warunkują liczbę podziałów komórkowych (po każdym podziale następuje ich skrócenie, po ok. 40 podziale nie ma ich wcale, więc DNA się nie może zreplikować= komórka nie może się podzielić). Telomeraza wpływa więc na zwiększenie przeżywalności komórek, a więc mutacja w genie ją kodującym moze bardzo przyspieszyć proces starzenia.
 5. Podobno Japończycy, przez wiele lata diety wodorostowej wyhodowali sobie w żołądkach bakterie zdolne rozkładać celulozę, dzięki czemu błonnik przez nich spożywany ma funkcję nie tylko "przepychacza" jelit :-)
 6. Według innych źródeł ściana komórkowa tworzy się ze zlania...Aparatów Golgiego wędrujących do błony komorkowej, które tworzą w ten sposób ścianę pierwotną. Ściana wtórna powstaje oczywiście przez adkrustację celulozą ściany pierwotnej.