• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Patryk

Użytkownicy
  • Zawartość

1
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Patryk

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Witam wszystkich, na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie jestem biologiem, dlatego prosiłbym o takie odpowiedzi, które będę w stanie zrozumieć Piszę do Was w takiej oto sprawie - zaczynam pisać pracę inżynierską dotyczącą funkcjonowania bazy w marsjańskiej kolonii i jednym z jej istotnych elementów jest wykorzystanie roślin do produkcji tlenu. O fotosyntezie wiem tyle, co każdy człowiek, który skończył szkołę i niewiele więcej. Istotne dla mnie jest przede wszystkim to jaka jest wydajność tego procesu, to znaczy ile roślinek (i ewentualnie jakie się do tego najlepiej nadają), tudzież jaka powierzchnia liści jest potrzebna do konwersji jednostkowej ilość CO2 w O2. Poza tym, na pewno będę musiał posunąć się do pewnych uproszczeń, ale żeby zachować mimo wszystko maksimum realizmu, co powinienem uwzględnić oprócz znanej każdemu reakcji 6H2O + 6CO2 + hν → C6H12O6 + 6O2 ? Co oprócz wody, CO2 i światła jest najbardziej istotne do procesu fotosyntezy. Następne moje pytanie - ile energii świetlnej potrzeba do konwersji jednostkowej ilości tych gazów i czy rodzaj światła (naturalne, sztuczne,przedział widma) ma kluczowe lub w ogóle jakiekolwiek znaczenie? Na koniec chciałbym jeszcze zapytać jaką część wytworzonego tlenu roślina zużywa na własne potrzeby i jak wygląda cała sytuacja wtedy, kiedy nie ma dostępu do światła. Z góry dzięki za odpowiedź na moje liczne pytania