• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

pawel17041995

Użytkownicy
  • Zawartość

7
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O pawel17041995

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    biologia (zoologia, ekologia, genetyka, ewolucjonizm), sport, muzyka
  • Kto
    lekarski
  1. bardzo dobra odpowiedź, o to chodziło a tak ramach ciekawostki, w związku z ociepleniem się klimatu, ta temperatura średnia wzrasta i kto wie czy nie będziemy mieć kiedys problemu z malarią w Polsce
  2. d) jest to malaria - nie występuje w Polsce, ponieważ na tym terenie nie występuje gatunek komara przenoszący zarodźca malarii- w Polsce komary też są zdolne do przenoszenia zarodźca 35. dobrze
  3. 24. dobrze, ważne że zaznaczyłeś rybosomy 70S u eukariontów 25. Tylko czy energia świetlna jest substratem? spokojnie można pisać glukoza oddychanie komorkowe? zastanów się czy cały proces? Tu często maturzyści robią błędy
  4. 23. Tak wiem, edycja kopiuj wklej hahah to tak aby nie sugerować wpływu tlenu na rozwartość pyska xD a) dobrze b) dobrze c) Im mniejszy poziom tlenu w wodzie tym ryba szerzej otwiera pysk, by więcej wody napłynęło do skrzeli i co tz tego wynika trzeba to pociągnąć dalej, bo niestety łatwo stracić pkt, nie wykazałeś tego związku
  5. 22. a) nie uzasadniłeś dlaczego b) długość światła? raczej długość fali światła c) Dlugosc swiatla ma wplyw na wzrost i rozwoj rosliny. Ale jaki ma ten wpływ? O wiele lepsza odpowiedź druga. Swiatlo czerwone pozytywnie wplywa na wzrost i rozwoj pędu rosliny. d) dwie poprawne odpowiedzi, to że roślina urosła większa wiąże się też z dynamiką wzrostu łodygi
  6. Czasu mało, a zadań do przerobienia jeszcze sporo... Na stronie zamieszczę 100 autorskich zadań z biologii na poziomie rozszerzonym do matury 2015. Zadania w większości sprawdzają myślenie, a nie wiedzę książkową. Jednak wiedza teoretyczna jest podstawą do logicznego myślenia, dlatego znajdą się też zadania typowo podręcznikowe. Zamieszczone przeze mnie zadania są częścią Wielkiego Banku Zadań z biologii, który jest w trakcie tworzenia. Jego zwieńczeniem będzie zbiór zadań z biologii, którego jednak nie zdążę już ukończyć przed maturą 2015. W zbiorze znajdują się zadania oparte na przykładowych zadaniach z biologii opracowanych przez CKE na maturę 2015. Jest już ich ponad 1000 i ciągle powstają nowe. W zbiorze jest mnóstwo zadań podchwytliwych, tak aby pokazać błędy, jakie najczęściej popełniają licealiści. Mam nadzieję, że te 100 zadań pomoże Wam- maturzystom 2015 -i nie stracicie w głupi sposób pkt na tegorocznej maturze. Powodzenia http://forum.biomist.pl/autorskie-zadania-z-biologii-do-matury-2015-t1586.html/
  7. Zapraszam wszystkich do przerobienia moich autorskich zadań z biologii do matury 2015. Wiem, że czasu bardzo mało, ale myślę że warto Zadania w większości są na myślenie, są podchwytliwe, aby pokazać jakie błędy najczęściej popełniają licealiści. Zapraszam również do przeczytania opisu strony i lajkowania. Zapraszajcie znajomych, którzy zdają maturę z biologii do brania udziału w dyskusji i lajkowania. https://www.facebook.com/100zadanzbiolo ... page_panel