Trzyszcz

Perełki

19 posts in this topic

Reaktywujemy temat Lucyfera:

"Wrzucamy tylko głupie, idiotyczne, godne pożałowania posty.

Żeby nie być gołosłownym, to zacznę icon_evil.gif "

Surgeeon napisał(a):
Wyniki lepu nie zaleza od wydziału tylko od twojego wkladu w nauke a ja wole uczyc sie w bardziej kameralnej i mniej stresujacej atmosferze niz na leku gdzie otacza mnie 400 kujonów myslacych, ze stanowie dla nich zagrozenie bo w przyszłosci zajme ich miejsca na specjalizacji.
Poza tym jak juz kazdy zdążył zaobserwowac na wydział lekarski dostają sie same kujony, ktorzy dniami i nocami ryją w książkach- i to jest prawdopodobnie powod lepszego wyniku LEPu a nie wykładowcow.

Thunderbird napisał(a):
Słuchajcie 23 listopada (piątek) jest koncert mojego ukochanego zespołu i chciałbym opuścić wykłady tego dnia. Czy wg Was dam radę nadrobić zaległości? Czy 1 dzień opuszczony na MEDYCYNIE (lekarski) to tragedia? Pozdrawiam!

Yogi94 napisał(a):
Wydaje mi się, że osoby idące na medyczną będą w przyszłości słabymi lekarzami. Żeby być w czymś dobry to trzeba naprawdę coś lubić, a nawet kochać.

halidor napisał(a):
to prawda, moi rodzice to samo uwazaja, wyklady sa wazne, chociaz nam sie wydaja niepotrzebne

halidor napisał(a):
a ja fizykę p napisałem w tym roku na 72% i nic się nie uczyłem. żaluję, że nawet nie przeleciałem 
trochę materiału bo wtedy bym się dostał a tak robiłem te zadania na wyczucie. Wprawdzie po maturze policzylem , ze powinienem mieć 82 pkt ale poodejmowali mi za jakieś bzdury.
W przyszłym roku będzie zdecydowanie lepiej po robi fizykę rozszerzoną i jeszcze się zastanawiam 
którą pisać na maturze icon_smile.gif

halidor napisał(a):
Licealista 
nie przejmuj się co oni gadają,
masz 100% racji, ja uczę się po 12h codziennie, jak się dostanę to będe szaleć, jest czas na zabawę i jest czas na naukę, nie maco świętować jak jeszcze nie dostaliśmy się
halidor napisał(a):
oczywiście ,że można się uczyć po 12h, uczę sie tyle samo co w LO, 7h w szkole i resztę w domu, co w tym dziwnego?
najważniejszy jest cel!
do końca roku skończę cały materiał a od stycznia same zadania i testy, nawet 20tys. ze wszystkiego co dostepne
halidor napisał(a):
poza tym ja kocham się uczyć, każdy dzień bez nauki jest dla mnie zmarnowany i czuję wyrzuty sumienia ,że tracę czas, tak to mam

halidor napisał(a):
nie dostałem się nie przez brak wiedzy ale przez to ,że nagle tak rozbolała mnie głowa , ze nie byłem w stanie myśleć, zrobiłem wszystkie zadania ale nie uznano mi ich przez jakieś głupoty, a to przez brak napisanego jonu ujemnego a to przez jakieś inne niedociągnięcie.
Zrobiłem wszystkie zadania i sam byłem rozczarowany wynikiem, zwłaszcza , że wcześniej wszystko pisałem na min 95% i chemię i biologię i nawet fizykę, do której się nie uczyłem.
A w liceum było dużo nauki, 5 h dziennie po szkole to wcale nie jest dużo, sam angielski R zajmował mi 2 h dziennie, po 100 słówek na lekcje trzeba się było uczyć, do tego hiszpański , co lekcja to kartkówka ze słówek, system taki trochę akademicki.
To że się tyle uczę nie znaczy że jestem jakimś matołem, w końcu fizykę napisałem na 72% przy średniej ok.40, co było jednym z lepszych wyników w Polsce, kto z was może poszczycić się takim wynikiem?

halidor napisał(a):
ten minus będzie mi sie snił po nocy
halidor napisał(a):
dlaczego jest tak że niektóre oke chętnie poprawiają decyzje egzaminatorów a niektóre nie? np oke wrocław?
ja byłem w oke i pani mi powiedziała, ze nie może mi uznać zadania, bo chociaż całe jest dobrze zrobione to nie ma minusa?

nigdy w życiu nie rozmawiałabym z obcymi ludźmi w autobusie. Nie wiem, może to jakas fobia czy coś, ale pomyslałabym, że ci ludzie to nie wiem, mafia jakaś, dilerzy narkotyków, czy licho wie kto

0

Mary_Ann napisał(a):
Kochani! Pisałam maturę w tym roku drugi raz. Studiowałam w tym czasie, chodziłam na zajęcia instytutu medicus i dodatkowo na korepetycje jeszcze. Zamiast czerpać ze studenckiego życia jak reszta moich znajomych siedziałam przy podręcznikach pwn ucząc się tych logicznie prostych i fascynujących rzeczy ,żeby przez 150 minut stracić szanse na wymarzone studia. Spokojnie mogłabym przeprowadzić wykład i logicznie wam wytłumaczyć każdy proces biologiczny. Tylko że egzaminu maturalnego na 100% pewnie nigdy nie napiszę mimo studiów biologicznych. Merytorycznie matura w tym roku była prosta. Nie było żadnych rzeczy który by wychodziły poza program, więc nie na darmo zatrudnia się psychologów żeby ułożyli tak zadania aby nikt nie osiągnął tego magicznego wyniku 100%. Związku z tym że wprowadzają płatny kierunek moja pula punktów ECTS już mnie zmusi do i tak opłacenia ostatniego roku byle jakiego już kierunku. Nadzieją są niestacjonarne bo nie ma gwarancji poprawy nigdy, ponieważ matura to kwestia predyspozycji jednego dnia, ba , kilkudziesięciu minut.

To w 2015 zrobią , ze na medycynę z podstawami biol chem a 2016 1 przedmiot do wyboru zakresu podstawowego biol chem albo mat wybieraj ;/ Medycyna przestaje być elitarnym kierunkiem ;/

Malgorzatah napisał(a):
Cel jest taki, żeby w mojej późniejszej praktyce lekarskiej operować trochę większymi zasobami wiedzy biochemicznej, tylko tyle.

Bailinotia napisał(a):
Trzyszcz, dlaczego? Ja tego dla własnej przyjemności nie robię, nie mam tez z tego żadnych korzyści. Po prostu pewnego dnia w mojej głowie zrodził się pomysł i teraz myslę, że kampania przeciwko agresji jest moim powołaniem, moją misją, czy tego chcę, czy nie. Bo jeżeli ja nie będę walczyć z agresja, to kto w takim razie? Właśnie.

Pinsleepe napisał(a):
Ja miałam 78% z biologii i 95% z chemii, ale należę do tych wariatów, którzy z wyboru idą na inny kierunek niż medycyna icon_smile.gif

0

Bailinotia napisał(a):
Co to ma być? ja moge wrzucać teksty innych do perełek... ale nie życze sobie by inni tak robili! miłej dyskusji!

halidor napisał(a):
jeżeli was uraziłem , to sorry, ale chciałem dobrze icon_smile.gif 
co do moich wyborów , to już dawno wybrałem, nie oczekuję nie wiadomo jakich pieniędzy , bo takich lekarze bez specki nie zarabiają, ale przynajmniej jest dużo ofert pracy i jest to zawód przyszłościowy, bo europa się starzeje, a co do pielęgniarstwa, to mgr pielęgniarstwa kaczki nie nosi, w wielu krajach leczą ludzi jak lekarze, wypisują recepty itd
warto się tym zainteresować, ponoć oglądacie seriale medyczne , tam jest pełno pielęgniarek , chodzących ze stetoskopem , niczym nie różnią się od lekarzy, tylko kolorem uniformu...

halidor napisał(a):
Pielęgniarka po studiach ma oferty pracy na całym świecie, nie wiem czy wiecie, chyba żyjecie jeszcze na poziomie liceum, ale społeczeństwa europejskie się starzeją!!!!, potrzebuja pielegniarek i osób do opieki, ogromnie rozwija sie geriatria i ta specjalizacja wśród lekarzy - nie macie pojęcia o rynku pracy, to smutne, ja przez ostatni rok szukalem pracy i wcale pensja pielęgniarek nie jest niższa niż farmaceutów, może w bankrutującym szpitalu tak , ale maja mozliwości dorobienia dużo większe niz farmaceuci- przejrzyjcie oferty pracy a potem dopiero piszcie icon_smile.gif

halidor napisał(a):

fantasmagoriaa1 napisał(a):
Hahahaha, pielęgniarstwo lepsze od farmacji, no nie wierzę w to co czytam

.

mojej ciotka koleżanka zalozyla działalność - uslugi pielegniarsko-poloznicze, trzepie kasę jak sie patrzy, zatrudnia kilkanaście pielęgniarek i ciągle się rozwija , a w polsce pielęgniarek ubywa...

Trzyszcz napisał(a):
Tak w ogóle to myślę, że studenci medycyny wyolbrzymiają tą ilość materiału do opanowania, bo są z siebie taaacy dumni, że się dostali. W końcu uczą się tylko o człowieku, nie to co taka biologia...

Cytuj:
@ qucer330 - 8 lip 2013, o 14:57 Zeby chociaz nami student z leku rzadzil  -_- a tu jakis mierniutki biolog

Cytuj:
qucer330 - 8 lip 2013, o 14:35 kurde, musze sobie zrobic nowe konto i wtedy bedziecie moimi kolegami

0

Tylko niech perełki nie zatracą swojego zaysłu i nie staną się znowu listą bardziej lub mniej śmiesznych skrinów z rozmowami z Matim :<

0

Dla matiego może utworzymy osobny temat? ^^ Niedługo przekopiuję następne, to była tylko pierwsza strona. Szkoda utracić takie dziedzictwo.

0

KĄCIK MATIEGO

Bo król perełek może być tylko jeden: 

bVpSarv.jpg

Biedni pacjenci matiego... jeszcze ich podrywać będzie! :D

fQGd9c7.jpg

Od 00:21, mati nie wie, bo zawsze wazeliny używa.

czbY6lM.png
LzKcPjM.png

DIPcqY9.png

mati nie został poczęstowany :<

Rodzice by znaleźli i co by było?  :/ Może pytanie o jazdę na sucho?

Widzę, że zniknęła z tematu najlepsza perełka z serii: "Mentor mati radzi - książki do matury i na studia". Oto i ona:

Po co ci Ville ? Do poczytania tak, ale jeżeli szukasz książek do matury to tylko "Bukała" Zdecydowanie lepsze książki opisujące wszystko co do matury niezbędne, też niektóre treści wykraczają, ale na studiach za to są niezbędne, natomiast Ville to taka książka ciekawostka raczej z multum obrazków w której można się pogubić. 
Ville to taka książka raczej dla rodziny i osób interesujących się biologią jako "hobby".
Czyli tak => na studia sobie zostawcie Bukałę, jeszcze się przyda, a dziadkowi na urodziny, jeśli nie wiecie jaką książkę kupić, to kupcie Villego. Dzięki temu, w niedzielne popołudnie po rosołku, schabowym i familiadzie, poopowiada wam o biologii, przez co coś z tego wyniesiecie. Po co marnować cenny czas na naukę do matury na jałowe rodzinne rozmowy o niczym, jak można porozmawiać na tematy związane z biologią?
0

: (Dzisiaj, 20:53)ja  wstydzilbym sie isc na studia jakbym nie wiedział jak wygląda EKG, USG albo pompa insulinowa ;p

@goodman z czystej ciekawości..chce iść na medycyne to o takich rzeczach juz dawno powinien przeczytać bo takich studiów nie powinno się wybierac tylko po to zeby wybrac i nic wiecej ;p

ale jakbym mial takiego studenta co by nie wiedział jak wygląda EKG to by się znalał za drzwiami ;p no ale nieważne

Nowe forum ledwo się rozkręca a nasz król perełek już zaczyna rzucać cytatami :D

0

^^ ofc Mati 

Powiem tak: dziś maturę potrafi zdać każdy, nawet i za łapówki i za różne układy dostać się na medycynę, speckę i co tam jeszcze. Dziś nie trzeba nic umieć tylko wykuć tak naprawdę, ale cieszę się, że od paru lat od wkuwania się odchodzi bo matury będą na rozumienie. Chociaż i tak domyślam się, że będzie można wynaleźć i na to haka. Ale trzeba mieć olej w głowie dla wiedzy ogólnej, na swój rozum a nie tylko pod głupie myślenie na maturę czy jak uleczyć pacjenta. Co z tego, że mamy tą wiedzę jak sami ze swoją osobowością jesteśmy niemądrzy. Bez przesady ale jeżeli chodzi o pieniądze to już możemy się domyśleć o co chodzi ... Wiem zaraz powiedzcie to kończ i pisz maturę. Chodzi mi o to, że kiedyś na medycynę nie dostawał się byle kto a dziś zobaczcie ile (dziś) blogów mają studenci i się chwalą, że w 4 miesiące nauczyli się do matury. To teraz pomyślcie jak łatwo się dostać wcale nie mając szczęścia. I co to za lekarz będzie. Aż strach się bać, ciekawe czy obsługiwać człowieka też się nauczy w 4 miesiące   :o  :shock: Nie dość, że na Uniwersytetach medycznych zaczyna być okrajany materiał to dalej będzie i to coraz więcej narzekań, że nauki jest strasznie dużo i ciut ciut.Rozumiem w 4 miesiące się nauczył do matury ale pomyślcie co to jest 4 miesiące pracy a medycyna, przy której trzeba się uczyć i poświęcać całe życie. Pacjentowi powiesz i odstawisz go do drzwi z bolącym zębem nawet jak nie ma pieniędzy ? A przysięga Hipokratesa ? Wiecie co to jest ? Mam nadzieję, że większość wie o czym mówię. Może niedługo będzie tak, że i przysięgi Hipokratesa nie trzeba będzie składać  :shock:

0

@  -MatMati- : zresztą ja sobie całkiem dobrze radze jak mam sobie coś zrobić do jedzenia i posprzątać...więc nie wiem co macie na myśli "radzić na studiach"

3

Szkoda że już nie wrzucacie tych tekstów, można się pośmiać ;D

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz