wojteks207

Pisanie matury w innej szkole

7 posts in this topic

Słuchajcie, czy jest jakaś możliwość pisania matury- poprawiania w innej szkole niż macierzysta?

Wiem,że teraz może być już za późno, bo podobno można było coś zdziałać do 31 grudnia,ale czy są jeszcze jakieś inne możliwości. Bardzo chciałbym pisać ją w innej szkole i nie spotykać się z nikim znajomym.

0

Jeśli chciałbyś pisać maturę w innej szkole tylko dlatego, że nie chcesz, by ktoś znajomy zobaczył, że poprawiasz maturę - no, trochę takie... głupie. :) Po co przejmować się tym, co o Tobie myślą inni? :)

0

Musisz zrozumieć, że zawsze ludzie będą się na Ciebie patrzeć i coś sobie o Tobie myśleć. Takie jest życie. Musisz się przemóc i przestać się martwić tym, co o Tobie mogą pomyśleć inni. Miej to po prostu w d...pie. Skup się na sobie - w niektórych sytuacjach trzeba być egoistą. Idź do szkoły, napisz tę maturę jakby nic się nie stało i wyjdź stamtąd. Bez problemu.

Gdybym ja miał poprawiać maturę - przyszedłbym po prostu do szkoły, napisałbym i wyszedł. Co mnie obchodzi zdanie innych o mnie? Moja matura - moja sprawa. Niech sobie myślą, co chcą. Trzeba mieć na to wyj...ane.

0

Maturę można pisać w innej szkole, ale tylko jak to zgłosisz do końca grudnia, czyli w tym roku czas już minął.

0

Ja pisałem maturę w innej szkole w innym mieście ze względu na sytuację rodzinną. Czas na zgłoszenie takowej sytuacji i tak już minął ale mogę tylko powiedzieć że OKE generalnie robi spore problemy z wydawaniem takiej zgody i bardzo często te podania odrzucają. Wiąże się to z szukaniem nowego miejsca w innym mieście bo nie zawsze starczają im te w lokalnym OKE. Jeśli nie masz ważnego powodu to nie warto się w to "bawić". Pozdrawiam

0

Bez przesady, nie robią problemów, ja napisałem, że mam normalnie egzaminy na uczelni i będzie mi wygodniej pisać egzamin w mieście którym studiuje - odległość 200 km. Napisałem uzasadnienie może w 3 zdaniach. Bez problemu przyjęli, odpowiedź przyszła pozytywna. Może kiedyś tak było ale obecnie słyszałem, że nie robią problemów, :P może to wynik kontroli NIKu i boją się utrudniać maturzystom życie...nie wiem...w każdym bądź razie nie wyobrażam sobie sytuacji by mieli się nie zgodzić. Ta zabawa w sumie kosztowała może 10 minut pisania bez większego zastanowienia...po prostu usiadłem i napisałem jak z mojej perspektywy wygląda sytuacja - czyli maj, okres przed sesją, 200km od domu, wygodniej i łatwiej będzie jeśli napiszę w miejscu w którym studiuje. Tyle.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz