placek

Piwooo

87 posts in this topic

Ze słodkich piw warto spróbować Erdbeer Porter.

Białystok: jeśli chodzi o lokal do polecenia to Multibrowar na Malmeda jest całkiem fajny, ale pod względem asortymentu i tak najlepszy jest sklep Piwa Świata na Słonimskiej, w budynku naprzeciwko kolorowych kamieni- dodam, bo niektórzy nie mogą go znaleźć.

0

W biedrze to ja ostatnio stouta (dokładnie oatmeal stout) widziałem i byłem bardzo zaskoczony, ale nie kupiłem : P. Za to piłem "jare" z kasztelana z ich nowej edycji limitowanej i nie polecam, wodniste i nic ponad to. Moim zdaniem kasztelan ma najgorsze edycje specjalne/limitowane jesli chodzi o koncerniaki 

0

Piłem niefiltrowanego, nawet nie jest zły jak na piwo za te pieniądze. Zachwycić, to może jakoś specjalnie nie zachwycił, ale smak w miarę fajny i całkiem łatwo wchodzi. ;)

0

Miloslaw duzo bardziej sie postaral przy Fortunie - calkiem sympatyczne piwa jak na smakowe. To co sprzedaja pod marka Miloslaw IMO nie warto - mozna to samo taniej, albo za tyle samo lepiej.

0

Piłem fortunę miodową i nie podeszła zupełnie. Jakoś to połączenie ciemnego piwa + miódu mi nie pasuje. Piwo na miodzie gryczanym, też ciemne, jest zdecydowanie lepsze i niewiele droższe (4,25zł we freshu na promocji). Z miodowych jak dla mnie najlepszy Ciechan, czuć tam ten prawdziwy miód. Reszta tych tańszych (Raciborskie, Perła, Łomża) są strasznie sztuczne.
Natomiast ze zwykłych tanich pospolitych gdzieś na imprezę, grilla etc., to najbardziej lubię Kasztelana niepasteryzowanego (teraz jest 12pak w carfie za 20,99zł ^^)  i Perłe chmielową, ew. do szybkiego i taniego najebania się dobrze wchodzi okocim mocny z biedry (ma dobry stosunek woltaż/cena i jako jedyne piwo w biedrze obok mnie jest trzymane w lodówce)  :D Całkiem dobre i tanie jest też Brackie, ale nie wszędzie je można kupić. Z tych droższych koncerniaków to Pilsner Urquell jest niezły. Teraz warty zakupu też jest Ciechan wyborny za 2.99zł na promocji w żabce. Lubię też Guinness'a, ale tylko beczkowa i puszkowa wersja draught z tą kulką azotową jest pijalna. Powstaje taka zajebista gęsta śmietanowa piana. Butelkowe to jakieś takie rozwodnione gunwo, na które szkoda wydawać tyle hajsu. Ostatnio piłem też Żywca Portera dla odmiany od jasnych tanich piw i był bardzo fajny, chyba najlepsze piwo od Żywca.  :)

0

Bernard miodowy jest najbardziej miodowy piwem, jakie piłam, przez to też bardzo słodki. Ciechan i na miodzie gryczanym też są pyszne.

Najgorsze było Książęce miodowo-chlebowe O.o okropne.

0

No Guinness w Irlandii smakuje najlepiej, bo jest właśnie bardzo tani jak na tamtejsze ceny. W Polsce go czasem kupię jak jest na promocji w puszce, tak żeby sobie przypomnieć jego smak i te gęstą pianę. :)

Bernard miodowy jest najbardziej miodowy piwem, jakie piłam, przez to też bardzo słodki. Ciechan i na miodzie gryczanym też są pyszne.

Najgorsze było Książęce miodowo-chlebowe O.o okropne.

Bernarda nie piłem, ale kiedyś spróbuję jak się nadarzy okazja. Generalnie lubię miód i z piw smakowych, to jedynie te miodowe mi smakują. A tego Książęcego, to bym nawet nie kupił, bo już w samej nazwie wydaje się ch**owe ;d

0

Ja kiedys chcialam sprobowac tych roznych smakow Ksiazecego i nie bylo jakies ohydne. Ot piwo. Nie powalalo, ale dalo sie pic. Ale to chlebowe rzeczywiscie jakies takie nijakie, nie mialo imo zadnego z wymienionych smakow.

Kiedys pilam duzo Zubra i, lepszego nawet wg mnie, Zubra ciemnozlocistego. Ale od kiedy pije glownie piwa niskoprocentowe, to zubr zaczal mi smakowac spirytem. Ale na impreze, jak ktos chce szybko osiagnac dobry stan jest mozliwy.

Kasztelan niepasteryzowany, Lomza i Perla to fajne piwa. Nie sa dla mnie za mocne, a maja smaczek piwa.

Z miodowych Ciechan duzy kufel w Pijalni Piwa na stsrowce - szal.

Z ciekawych smakowych (lith mnie zaraz zje ^^) polecam dla sprobowania piwa Jan Olbracht: smietanka ma posmak bananowy, jest jeszcze pomaranczowe, ale to taks lekka nuta, smakuje glownie piwem. W Leclerku mozna dostac za ok 4 zeta. Tam kupilam tez zielone piwo aloesowe xd Smakowalo dosc... dziwnie, ale niezle. Dla koneserow. Gdzies we Fresh Markecie dorwalam tez piwo pomaranczowe z kolendra. Pyszne. Z tych bardziej znanych to bezalkoholowa Bavaria peach jest cudowna, tylko sprzedaja w butelkach po 250ml i trzeba kupic wiecej ^^ No i oczywiscie Cornelius - banan i grejpfrut.

0

jak komuś żywiecki porter podchodzi to dobrze dostępny i dobry jest Komes-porter bałtycki : ) Portery ponoć wato leżakować, są wtedy lepsze w smaku jak się uleżą (sam nie brałem na leżakowanie) . a z "guinessowych" który to jest stoutem to dobry a nawet bardzo dobry jest  Czarny karzeł ( ale on raczej w sklepie piwnym do kupienia). A jak ktoś lubi bardziej na słodko to Sweet nygus który jest mleczno-czekoladowy w smaku :)

0

Co do piw miodowych, to zainteresowanym polecam sprobowanie piwa orkiszkwego na miodzie. Baodaj kormoran to rozlewa, ale nie dam sobie reki uciac a nie mam jak sprawdzic. Nie jest bardzo miodowy, ale i tak ciekawe, lekkie piwo.*

(* - moja opinia moze byc skrzywiona, bo zwykle takich piw nie pijam, tak samo jak za fortune sie na mnie rzucono :D ale temat fortun rozwine juz z domu).

0

To jedna z najlepszych propozycji jak spędzić majówkę, na pewno zerknę ^_^

Wczoraj w ramach relaksu po kole na wałach nad odrą wraz z dziewczynami dokonałyśmy zakupu alkoholowych trunków z rodzaju piwa. Pierwszy raz kupiłam sobie piwo Zacne smakowe z fresha i było całkiem całkiem. Promocja 3 butelki (330 ml) za 5 zeta kusiła, a piwo trochę procentów ma (5,8%). Miodowe było o dziwo dobre jak na tę cenę (wiadomo ze do Ciechana miodowego się nie umywa) czuć było trochę miodu i nie dawało sztucznością jak Łomża czy Perła. Wiśniowe miało smak w pierwszym moim odczuciu jako "śmieszny". Najpierw czujesz mocne ciemne piwo, a potem uderza cie smak takiego soku wiśniowego, bardzo słodkiego. Podejrzewam że gdybym kiedykolwiek spróbowała amareny czy innego wina z gatunku tanie to pewnie bym to do tego porównała. Da się wypić, ale daje trochę jabolem, także co kto lubi. Ja na pewno skuszę się jeszcze na Zacne miodowe, bo okazało się prawdziwie zacne :D

0

Spróbuj jabola, co to za studia bez wina marki wino :P

Przyjeżdżajcie na majówkę do Wrocławia taaaak :/ akurat jak mnie nie będzie :(

0

Ja lubię tylko słodkie piwa i tak smakują mi

już myślałem, że napiszesz Karmi :D

jak komuś żywiecki porter podchodzi to

... należy go podziwiać :D Nie no, portery jak dla mnie za ciężkie, za cierpkie.

Ja za kolei lubię pszeniczne. Też większe objętości złocistego trunku spożywacie w porze wiosenno-letniej? Jakoś w zimie preferuję herbatę...

0

Pszeniczne właśnie są typowymi piwami na okres letni bo są bardzo orzeźwiające. Też w okresie upałów preferuje takie piwa :P 

0

Żałuję, że nie lubię w alkoholu żadnych korzennych przysmaków - grzane piwa czy wina nie trafiają w moje gusta, a to chyba idealny trunek na zimę.

0

Z piw na zimę dobre są np stouty, barely wine. Mocno goryczkowe IPA też nie są złe na chłodniejsze dni 

0

Na lato to wymyslono schlodzone radlery hue hue xD Kiedys w lidlu dorwalam puszke jakiegos piwa z przyprawami korzennymi wlasnie w celu podgrzania i zrobienia grzanego piwa. Calkiem dobre bylo. Ale niestety widzialam je tylko ten jeden raz.

0

Nieee toco pilam to nie mogla byc Tatra, bo bym nie kupila xd I tamto bylo smaczne. Nie podgrzewalam wprawdzie, ale mialo bardzo korzenny posmak

0

lith, tyle opinii że nie da się wypić to brzmi jak wyzwanie, aż szkoda że wycofali.

a propos piw klasy 'jako piąte albo później' Harnaś został wzgardzony :D

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz