placek

Piwooo

87 posts in this topic

Nie no wszystkie Harnasie, Tyskie, Żubry, Warki dla mnie smakują bardzo podobnie, w końcu jest to ten sam styl ("eurolager") robiony tą samą metodą z tych samych składników różnic wielkich tam nie ma.

0

Przesadzasz wg mnie. Taki Harnaś nie smakowałby mi nawet za darmo, a jakiś kasztelan, specjal itd. jak na swoją cenę są ok.

0

no ale ja nie mówię o kasztelanie i tym podobnych :) bo to mimo wszystko troszkę wyższa półka niż harnaś,warka itp 

0

"radler grejfrutowy" to najciekawsza literówka jaką ostatnio widziałem ;p 

Też mi wstyd, ale co zrobisz. Siłownia zrobiła swoje, a tonący brzytwy się chwyta :D

0

Ja bym poleciał piwa z browaru Pinta, ceny trochę zaporowe żeby to na co dzień pić ale raz na jakiś czas warto kupić  :D. W Toruniu w restauracji, chyba się ona "Jan Olbracht" nazywała, jest dobre piwo piernikowe, ogólne fajny klimat tam panuje. 

0

Powiem tak: po Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocku koncerniaki ( a przynajmniej większość) smakują mi już jak woda zafarbowana moczem... Zdecydowanie polecam imprezę na majówkę, na przyszły rok znowu muszę tam zawitać :D

Piwo czekoladowe ze Spiżu, korzenne z Kormorana, gorzko-cytrusowe (Rowing Jack i Crazy Mike) z Alebrowara, i piwo każdego medyka, czyli Pierwsza Pomoc z Pinty... no kurcze kosmos :D

Będę przechodzić powoli na bardziej burżujskie piwa, zobaczycie, jeszcze zostanę koneserę  :wub:

0

Rowing Jacka dziś piłem przed chwilą :D naprawdę dobre ipa, mocno goryczkowe jak lubię. Crazy Mike też jest zacnym piwem , ogólnie Ale Browar teraz bardzo na +. Ostatnio "wydali" So far so dark ( jak ktoś lubi portery na słodko to polecam) i kiss the beats (którego już nigdzie w łodzi nie było : ( ). Na festiwalu nie byłem i ubolewam : ( ale zawsze fajnie jak ktoś przekonuje się do polskich browarów rzemieślniczych bo warto ! : D 

0

Mam nowego idola jesli chodzi o koncerniaki za mniej niz trzy zeta (i butelka zwrotna wiec na upartego jeszcze bardziej po taniosci ^^): Kasztelan specjaly chmielowe :) Pysznosci.

I teraz lith zamyka oczy:

Lech free limonka-mieta lovelovelove Z nowosci.

0

Najbardziej lubię Kasztelana i Książęce ..  piję też Redd'sy o wszelkich smakach, ostatnio odkrywam radlery (na razie warka z jabłuszkiem i cytrynkom) koledzy na to mówią że nie piwo ;b

Strasznie smakują mi jakieś smakowe, zwłaszcza czekoladowe bo jestem łasuch.. znacie jakieś dobre? Poluję też na dobre miodowe.

0

Koledzy dobrze mowia, radler to mieszanka piwa z roznymi czymsiami. :D

Miodowe moge sie podpisac pod polecanym wyzej piwie na miodzie gryczanym (tak sie nazywa, w sensie nie jako rodzaj piwa tylko jako konkretne piwo polecam). Piwo czekoladowe.... eee... yyy... Moze po prostu tej czesci nie skomentuje. :D

0

Z miodowych dostepnych w marketah pyszne jest Celtyckie miodowe. Ma prawdziwy posmak miodu. No i Piwo na miodzie gryczanum jak wspomnial random. Ciechan miodwy ma swoj urok, chociaz to bardziej za smak Ciechana, a nie za miod ;)

0

Super :) trzeba by spróbować.. do piwa jakoś przekonywać się zaczęłam w czasie wycieczki do Czech ;) miody pitne też super można było kupić na straganach świątecznych..

Muszę ogarnąć jakiś fajny sklep z piwami świata :) podobno w Toruniu jest jakiś niezły, wakacje niedługo może jakaś wycieczka :D

0

Wiem :) pewnie w Krakowie jest mnóstwo miejsc z piwami z różnych stron świata..ale Toruń jest piękny i szukam dodatkowych pretekstów :D (nigdy nie byłam).

0

W Krakowie znam dwa sklepy z dobrymi piwami, moge podac namiary jak chcesz - niestety zaden z nich nie pozwala przy okazji odwiedzic Torunia. :D Za to te miodowe wspomniane wczesniej, z gryczanym wlacznie, sa do dostania w hipermarketach - moze nie w kazdym, ale w niektorych tak (na pewno maja w Tesco na Wielickiej, przechodze przez ten sklep codziennie w drodze z pracy do domu to mam biezace informacje :D ).

1

Pewnie że chcę :) sprawdzonych namiarów nigdy za mało.. zwłaszcza że na razie te które mam to typu: gdzie blisko i tanio jakiekolwiek piwko wypić :D 

Nie wiedziałam nawet o tym Tesco, kojarzyłam tylko to na kapelance po drodze do magicznego UJtowego miasteczka na ruczaju :D w wiecznej budowie..

0

Jeden jest na Łużyckiej po prawej stronie jakies 100m idac od Witosa na polnoc.

A drugi... Hmm... Drugi jest na Kazimierzu, tylko zebym ja adres pamietal. :D Sekunde.... Józefa 6, o.

1

W Ciechanie bardzo czuć miód. O co chodzi Buka?

Bernard miodowy jest chyba najbardziej miodowym piwem jakie piłam. Ale jest dość drogi. No i poraz kolejny na miodzie gryczanym. Bardzo często spotykam je w żabkach i freshach

0

A ja robię piwo sama i jest super. Jak jest impreza to idzie właściwie tylko swojskie, no chyba że się skończy. Jak ma się już sprzęt to wychodzi średnio 4 zł za litr.

0

Kurczak, Ciechan miodowy pyszny, ale w Celtyckim czuje miod chyba jeszcze bardziej. Oba sa ok ^^

0

Kormoran miodowy też jest zajebisty, ale są też w nim inne smaki i ten miód nie dominuje tak bardzo i nie jest w tak oczywisty sposób wyczuwalny jak w Ciechanie np. Co nie zmienia faktu że piwo jest genialne, polecam spróbować :)

0

Ja Kormorana znalazłam w carrefourze w pobliskiej galerii. O miodowego trudniej niż zwykłe ciemne, ale dość często na niego trafiałam. W ogóle w Szczecinie będąc na Bramie Portowej zauważyłam sklep "Piwa regionalne". Kiedyś wpadnę i zobaczę czy mają coś ciekawego do zaoferowania. Na razie na wystawie widziałam tylko Lubuskie IPA, a ono mi niezbyt smakowało :P

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz