• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

p!nk

Użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O p!nk

 • Tytuł

 • Urodziny 30.12.1992
 1. dokladnie żółw matamana ;D zwierzęca wersja Marilyna Mansona ;D
 2. zgadlem z aksolotlem ;DD teraz moja kolej xd
 3. . you're probably wondering where you are. I'll tell you where you might be. You might be in the room that you die in.'

 4. Przepraszam za błąd ortograficzny w temacie.
 5. Cześc. Ostatnio przeglądajac internet natrafiłem na zdanie, że w większości enzymy to białka. Jedynym znanym mi przykładem enzymu niebiałkowego jest rybozym (mały fragment RNA). Starałem się znaleźc przykłądy innych enzymów niebiałkowych, ale totalnie nie mam pomysłu. Może ktoś z was zna jakieś przykłady enzymów niebiałkowych? Czy poza rybozymami wgl takie istnieją ?
 6. Widzę, że fan "Sali samobójców" ;)

 7. z tymi piwnymi sie zagalopowałem, po prostu jak drożdże to se juz dopisałem że piwne xD nie pisałes co wiesz co nie, to ja napisałem co ja wiem.
 8. .żyje cicho krwawiąc- krwawie cicho żyjąc

 9. Szukam i szukam i znaleźc nie umiem. Acetobacter, czyli bakterie octowe są gramujemnymi urzęsionymi pałeczkami wybitnie tlenowymi. Szukałem czegoś co działa na gramujemne pałeczki i niewiele znalazłem, a nawet jak już to nie wiem, czy na twoje drożdże piwne też przez to nie padną. Skupiłem się na penicylinie, dokładniej na karbenicylinie, mezolicynie i azlocylinie, które działają na wiele rodzajów pałeczek. Nie wiem, czy zadziałają na te bakterie, ale sugerowałem się tym, że wgl silnie działają na inne pałeczki. Znalazłem rónież, że azteronam (grupa antybiotyków monobaktamowych) działa wybiórczo na tlenowe bakterie gramujemne i ma wysokie spektrum działania, jeśli chodzi o pałeczki. Podobnie, ale troche słąbiej działają antybiotyki z grupy cefalosporyn, z tym, że są ich 3 generacje, a w każdej po kilka/ kilkanaście antybiotyków i nie mam wymienionych bakteri dokłądnie na jakie działają, mam tylko napisane, że na tlenowe pałeczki. To moje przemyślenia, lecz na internecie w angielskim artykule znalazłem (zacytuje): "Wynik wykazał ponadto, że bakterie okazały się oporne na penicylinę i tetracykliny do 80 mg i 120 mg. Strefy zahamowania 0,1 i 0,2 cm obserwowano przy dawce 120 mg i 160 mg stężenie penicyliny i tetracykliny, odpowiednio. Jednak bakterie okazały się wrażliwe na inne antybiotyki jak ciprofoxacin, chloramfenikol, dexycycline, streptomycynę i ryfampicyne na wszystkich stężenia".
 10. . ocean jest taki piękny, on nic nmie musi.

 11. . nie będe specjalnie zakładał osobnego tematu, żeby się z wami witac dlatego robie to tuaj xD a co do was, to już widzę, że będe musiał się skontaktowac z wami, bo mam kilka pytań odnośnie hodowli kultur tkanek roślinnych