Trzyszcz

Po maturze z chemii

24 posts in this topic

45 zadan na starej hehe xd No i oczywiscie zamiast zaokraglic do jednosci, zaokraglilem do dziesietnych - az mi smutno :(

0

Nie ten temat. Mnie w liceum uczyli, ze ma 2 wiazania koordynacyjne i jedno podwojne wiec 3 sigma, 1 pi (?).

0

Myślę, że cke świetnie się bawiło przy układaniu tego arkusza ;)

0

Przy starej? Oj tak XD "-A dowalimy skurwysynom 45, bedzie beka, hehe".

1

a trudną mieliscie ta mature? My mielismy 41 zadan ale krotkie niektore wiec sie tak tego nie odczula, a u was?

0

Tak samo. Pelno za 1p bylo - szczegolnie z organicznej.

0

Ok, większość to były, krótkie zadania, ale nie na zasadzie "jakie wiązanie występuje w cząsteczce HCl" tylko ja nad niektórymi naprawdę musiałam chwilę pomyśleć ;p

Jeszcze jestem w amoku maturalnym, więc mogę trochę dramatyzować, ale moim zdaniem poziom tegorocznej był porównywalny do zeszłorocznej, a w tamtym roku wszyscy tak płakali, że trudna. Było to do przewidzenia, ale gdzieś w głębi duszy miałam nadzieję, że nie będzie tak strasznie. 

I sporo czytania jak na "starą maturę" ;p 

I elektrolizy nie było! ;( A wczoraj jak już zdecydowałam się coś powtórzyć to właśnie elektrolizę. Eh. Życie życie jest nobelon. 

0

Sunshine, pierwszy raz poprawiałaś? :)

EDIT: Aaaaa, dopiero widzę, że pierwszy raz w ogóle pisałaś, sorry :D

0

Im więcej zadań, tym więcej głupich błędów do zrobienia. :D Dla mnie nie była jakaś masakryczna, ale ilość zadań trochęprzytłaczająca i mam wrażenie, że kilka zadań wrzucili jako kłodę tym, którzy chcą poprawić na 90+, bo o ile poziom całościowy to wychodzi na średnio, o tyle było kilka zadań żałośnie prostych, a kilka trudnych - zwłaszcza to z tym szczawiowym za 3pkt, co już daje -6% jeśli ktoś źle zrobił. I takie to właśnie na odczepne - "mata 70% i nie beczta, a 90% to za dużo, więc rzuciliśmy Wam trochę kości do gryzienia". 

0

Im więcej zadań, tym więcej głupich błędów do zrobienia. :D  

Dokładnie tak!

I jak coś jest zbyt łatwe to od razu "no niemożliwe żeby to było tak łatwe!".   

0

Ile liczycie sobie procent? Ja 75-78%. Na farmację wystarczy, z biologii mam 77%, a chemię poprawiałam w tym roku.

0

Mi wychodzi 88-92%. Chcę się dostać na medycynę w Gdańsku,a biologia poszła mi raczej słabo: 78-88% (przy czym jest to szacunek realistyczno-optymistyczny, bo może być i poniżej dolnej granicy), więc dobry wynik z chemii przydałby się do podbicia sumy punktów procentowych. Mam głęboką nadzieję, że moje szacunki co do chemii będą poprawne, bo mając te ~90% z chemii i ~80% z biologii i tak dostałbym się ledwie na styk, przynajmniej o ile progi nie wzrosną względem poprzednich lat.

0

Stara podstawa była dość prosta ;) na początku trochę przeraziło mnie te 45 zadań, ale stwierdziłam, że trzeba się wsiąść w garść i robić to szybko. W sumie to nawet zdążyłam sobie wszystko sprawdzić.

Ale dziwna dla mnie była ta matura, myślałam, że beda zadania na myślenie a wcale ich nie było.

0

Ja z bioli coś ok. 82-90%, a z chemii 78-83%. Najbardziej pradwopodobne ze bd miala 167-169pkt, boję się, że to bd za mało na lek, bo wyczuwam że progi wzrosną.

0

Mnie niestety na chemii ta ilość zadań sparaliżowała. Zamiast wziąć się w garść i zrobić to najlepiej jak potrafię, tak jak wyżej napisała @Mikrotrabekule. Nie wiem jakim cudem ale chyba zostawiłam mózg na korytarzu zamiast wziąć go ze sobą do sali -.- Wyczuwam chemię poniżej 70, myślę, że biologia troszkę lepiej mi jednak poszła, choć z własnego doświadczenia wiem, że z tymi wynikami to różnie bywa. 

Trudno, stało się. Za rok kolejna szansa :)

Progi na pewno wzrosną. Wiele osób wróży spadek przez to, że otwierają lek w Kielcach i Rzeszowie, ale wg mnie nie ma szans na spadek przez "nową" chemię. W najlepszym wypadku utrzymają się na takim samym poziomie. 

0

Modlę się, żeby progi były takie jak w zeszłym roku. Ale obawiam się, że pójdą w górę dzięki chemii, niestety. Tak zestresowana to ja nie byłam nawet na maturze, jak teraz

:-( a tu jeszcze sesja przede mną.

0

No i staniny, które opublikowała CKE jasno pokazują, że nowa matura z chemii była śmiesznie łatwa w porównaniu do starszej, chociażby dlatego, że stanin najwyższy w nowej formule zaczyna się od 94% a w starszej 88%. Według CKE jest to poziom porównywalny hehe :lol:

0

ajwiększym dowodem aka na poziom matur są tegoroczne progi. Chodiaz poczekajmy do osatnich list

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz