Wzorowy uczeń

Polecane książki, podręczniki

7 posts in this topic

Zakładam ten temat z myślą o osobach, które chcą rozwijać swoją wiedzę biologiczną ale nie chcą się wkręcić w księgarni na tanie "badziewie", które nic w sobie treściwego nie ma. Mile widziana także wasza opinia(jeżeli daną książkę posiadacie). Szczególnie liczę tu na osoby, które miały lub mają daną książkę oraz osoby, które zajmują się biologią na codzień i potrafią po jej przeczytaniu polecić ją lub nie.

Pozdrawiam

Na wstępie:

co sądzicie o książce

#Anny Stańczykowskiej pt."Zwierzęta bezkręgowe naszych wód"

#Botanika i Biologia komórki" A.Batko,M.Wrzosek

#Fizjologii organizmów żywych z elementami anatomii człowieka" P.Hoser

#Biologia. Jedność i różnorodność, Pwn

Jakie książki polecacie do konkursów biologicznych?

(Takie które mogą się przydać nawet później) :P

0

Na temat "Biologia. Jedność i różnorodność" to książka dobra do olimpiady biologicznej, nauki  ale sądzę, że lepszą książką jest biologia Villego albo Campbella. W tych książkach myślę, że można rozwinąć swoją wiedzę biologiczną. Na temat pozostałych książek - nie kojarze.

0

"Zwierzęta bezkręgowe naszych wód" czytałem w podstawówce i raczej polecam ;-) "Jedność i różnorodność" mieliśmy w bibliotece w liceum i dobra to była książka.

0

#Anny Stańczykowskiej pt."Zwierzęta bezkręgowe naszych wód" - Przyda się zdecydowanie.
#Botanika i Biologia komórki" A.Batko,M.Wrzosek - proponuje Lewińskiego.
#Fizjologii organizmów żywych z elementami anatomii człowieka" P.Hoser - proponuje Lewińskiego.
#Biologia. Jedność i różnorodność, Pwn - Znakomita do olimpiady biologicznej.

0

Operon jest jak najbardziej w porządku do matury, tylko trzeba go uzupełniać i rozwiązać masowo testy - aby trafiać w klucz.

0

Też jestem fanem biologii i czytam na ten temat nie tylko dlatego, że muszę się nauczyć na egzamin. Osobiście raczej nie kupuję książek bo wolę ebooki a już nawet podręczniki są w tej formie http://sklep.wsip.pl/ zazwyczaj tu zamawiam. Do matury też z nich się uczyłem. A skoro podręczników w formie papierowej nie wymagano na lekcji tylko wiedzy z nich to zawsze z tej formy korzystałem.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz