Antymateria

Pozytywne oddziaływanie jonów ujemnych?

1 post in this topic

Czy to prawda, że jony dodatnie źle oddziałują na organizmy, a jony ujemne dobrze?

 

Czytałam, że jony dodatnie uwalniane są np. z betonu, asfaltu, spalin, a także promieniowania emitowanego przez komputery, telewizory, kuchenki mikrofalowe itp.

Jony ujemne z kolei uwalniane są z roślin, bursztynu, ich źródłem miałyby też być koty.

 

Czy możliwe jest, że głaskanie kota i przytulanie się do drzew dobrze oddziałuje na organizm, ponieważ są one źródłem jonów ujemnych, które zobojętniają podobno szkodliwe jony dodatnie?

 

Ile w tym jest prawdy?

 

Osobiście bardzo lubię otaczać się tym, co naturalne, mam w pokoju paprotkę i, w zależności od pory roku, kasztany lub sezonowe kwiaty. Przebywanie wśród drzew relaksuje mnie i wywołuje pozytywne emocje, a także wprowadza spokój. Nikt mi nie musiał tego wmawiać - po prostu mam taką potrzebę i już. Jednak do tej pory nie kojarzyłam jej z jonami. Myślę też, że wiele osób lubi otaczać się naturą, jedni bardziej, inni mniej.

 

Zastanawiam się, na czym miałoby polegać szkodliwe działanie jonów dodatnich, ponieważ one są też w tkankach i komórkach naszego organizmu i występują w równowadze z jonami ujemnymi.

 

Nie wiem też, dlaczego promieniowanie miałoby szkodzić. Dużo się mówi o negatywnym wpływie promieniowania elektromagnetycznego czy światła niebieskiego, emitowanego przez ekrany telewizorów, komputerów czy telefonów, jednak jest ono powszechne. Co więcej, promieniowanie kosmiczne dociera do nas przez cały czas, bez względu na to, ile czasu spędzamy "wyłączeni", tylko z naturą.

 

Czy to wszystko jest niewiarygodne i pozostaje nam tylko cieszyć się kontaktem z przyrodą, bez dorabiania do tego naukowej teorii, czy jednak jest w tym odrobina prawdy?                           

0

Share this post


Link to post

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz  • Podobna zawartość

    • Przez karolinakuch
      Pacjentowi podano izotop promieniotwórczy emitujący promieniowanie gamma. Ekspozycja na ciało pacjenta pochodząca od tego źródła wynosi 8.6×10–3 C kg-1. Średnia energia wywołująca pojedynczy akt jonizacji atomu w ciele człowieka wynosi 40 eV. Wagowy współczynnik dla promieniowania gamma wynosi 1. Proszę obliczyć dawka równoważną otrzymaną przez pacjenta.