ola1225

Położnictwo

4 posts in this topic

Witam! Zdaję w tym roku maturę, rozszerzenie z biologii i mam pytanie jak jest na tych studiach? Jest więcej praktyk czy teorii? Jak wykładowcy? No i czy jest dosyć łatwo się dostać? :) (oczywiscie mówiąc łatwo nie mam na myśli 30% z bioligii ;p tylko czy dużo kandydatów, czy progi punktowe są bardzo wysokie? :)) Z góry dzięki za odp! chciałabym się dowiedzieć przed studiami jak tam jest, posłuchać opinii :) 

0

Jest więcej praktyk czy teorii?

Moja koleżanka studiuje na ŚUM i już od pierwszego roku mieli masę zajęć praktycznych. Pewnie student położnictwa powie, że i tak za mało praktyki, a teorii za dużo, ale jak się patrzy na to z perspektyw innych kierunków, to pielęgniarstwo i położnictwo wypadają naprawdę dobrze pod względem ilości godzin przeznaczonych w programie studiów na naukę tego, co się będzie w przyszłej prac faktycznie robić.

0

Z tego, co slyszalam od innych ludzi z forow, to na poloznictwie i pielegniarstwie praktyki jest duzo wiecej niz np na leku i juz od pierwszych lat siedzi sie po szpitalach. Wiadomo, nie zadne odpowiedzialne cuda, ale przynajmniej mozna sie obyc w szpitalach.

0

Progi są na stronie uczelni :).

Moje dwie koleżanki studiują położnictwo na umb. Praktyki w szpitalu zaczynają się już w styczniu, a od kwietnia do końca roku mają wyłącznie zajęcia w szpitalu. Wcześniej mają oprócz śladowych ilości biofizyki (2 zajęcia, więc do przeżycia ;P), biochemii itd. też przedmioty, że tak powiem bardziej zawodowe, na których przygotowują się do praktyk. Wykładowcy różni - na jednych narzekają, innych ubóstwiają, jak wszędzie raczej ;d. 

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz