Ardilor

Praca badawcz - Olimpiada Biologiczna

7 posts in this topic

Witam, proszę o kilka odpowiedzi:

Temat pracy: "Badanie efektywności biologicznych środków odstraszających mszycę różano - szczeciową(Macrosiphum rosae) żerującej na róży wielokwiatowej (Rosa multiflora)" w warunkach uprawy polowej.

1.Czy waszym zdaniem temat narusza zasadę: "nieuzasadnione uśmiercanie lub cierpienie zwierząt jest zakazane"?

2.Czy sformułowanie w temacie: "w warunkach uprawy polowej" jest konieczne?

0

1. Wg mnie nie, chodzi o zwalczanie szkodnika uprawy w końcu. Tym bardziej, że chodzi tylko o odstraszanie.

2. Myślę, że takie uściślenie jest dobre.

0

zgadzam się z przedmówcą w obu kwestiach. mam jednak dwie uwagi co do tytułu pracy. 1) myślę, że można zrezygnować z podawania w tytule nazwy rośliny po łacinie (a podać ją w abstrakcie). 2) poprawić gramatykę ;) ...odstraszających mszycę różano - szczeciową (Macrosiphum rosae) żerującą...

0

Dziękuję za odpowiedzi, błąd poprawiony. Tutaj jeszcze jedna kwestia: biologicznych środków, czy lepiej użyć określenia: ekologicznych środków?

0

biologicznych. zawsze kwestią dyskusyjną jest czy coś na pewno jest ekologiczne ;)

0

Przede wszystkich mówienie o czymś "ekologiczne" w tym sensie jest niepoprawne, tak się tylko utarło w mowie potocznej.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz