• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Trzyszcz

Biologia
 • Zawartość

  341
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  16

Zawartość dodana przez Trzyszcz

 1. Na razie aby dołączyć do grupy należy się zgłosić do mnie, nie ma jeszcze możliwości samodzielnego jej wybierania. Proszę o proponowanie nowych grup i kolorów, podając kod html: http://fonty.pl/porady,15,kolory.htm (oprócz podanych, można tam stworzyć też nowy odcień- na dole strony jest generator) Na razie mamy: Kierunek lekarski #FF0000 Ratownictwo medyczne #10120 Stomatologia #38B0DE Farmacja #660033 Weterynaria #336600 Biologia #669933 Matura #FF7F00 Gimnazjum #6600CC
 2. Reaktywujemy temat Lucyfera: "Wrzucamy tylko głupie, idiotyczne, godne pożałowania posty. Żeby nie być gołosłownym, to zacznę "
 3. Niedawno.
 4. No niestety nie ja decyduję i dlatego takie osoby jak ty się dostają, a nie powinny. To przez to dyplom teraz niewiele znaczy. Bo sama byś tego nie ogarnęła nie?
 5. "jeśli nie musisz, to nie odpowiada" Bo co? Tylko odpowiedzi, które ci się spodobają? Jeśli nie musisz to nie idź na studia, bo się nie nadajesz.
 6. Logiczne, że skoro można zmienić do 7 lutego to 1 już za późno. Ludzie, jak wy w dorosłym życiu sobie poradzicie, jak takich prostych rzeczy nie ogarniacie i musicie pytać na forum? I wy chcecie iść na poważne studia? I odpowiadać za życie ludzkie?! Nie nadajecie się na jakiekolwiek studia.
 7. Ja wyśmiewam nie mając czerwonego koloru xD
 8. Chciałbym poruszyć temat zbrodniczej propagandy Lasów Państwowych w sprawie Puszczy Białowieskiej. Funkcjonuje ona coraz lepiej: http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/puszcza-bialowieska Jeśli chodzi o oddziaływanie na tzw. zwykłego Kowalskiego, uważam ten tekst za bardzo dobry, ponieważ wiele z takich osób nie dostrzeże piętrzących się tam manipulacji, oszustw i kłamstw. Oto link do opinii PROPu z 2008 i 2015, które powołując się na badania pozwalają nawet komuś zupełnie niezorientowanemu w temacie zweryfikować większość nieprawd z tekstu opublikowanego przez LP. Na razie nie roztrząsam dokładnie tekstu, ponieważ powstałoby niezłe wypracowanie. Nie sposób też bez poświęcenia ogromu czasu wytłumaczyć każdą bzdurę jakie wymyślają w dyskusjach choćby na fejsbuku, wszędzie gdzie poruszane są takie tematy, ponieważ popisują się przy tym naprawdę niezłą wyobraźnią i produkują coraz to nowe absurdalne argumenty. Nieraz nawet w 1 zdaniu zalinkowanego tekstu jest kilka kłamstw. Słowem, propaganda na dużą skalę. Dla przykładu podam to co mnie najbardziej bawi, ale jednocześnie potwornie denerwuje, bo ma za zadanie wyrobić w społeczeństwie fałszywe wrażenie, że ich działaniom sprzeciwiają się durni ekoterroryści. Mianowicie w tekście przedstawia się dwie strony: LP/leśników i ekologów. Liczą zapewne na to, że dzięki nadzwyczaj częstemu błędnemu używaniu w mediach słowa ekolog (czy to ekoterrorysta, czy obrońca praw zwierząt czy ktokolwiek sprzeciwiający się niszczeniu przyrody) wmówi się czytelnikowi, że leśnik, który jest kimś kto ma gospodarczo użytkować las* wie lepiej co dla niego dobre niż naukowcy! *Szkoda, że czy to z chęci zysku czy głupoty "zapominają", że mają to robić przy jak najmniejszej szkodzie dla natury. Podam jeszcze jeden bardzo ciekawy przykład: mówienie, że nie sztuczna ingerencja człowieka, ale pozostawienie sprawy naturalnym procesom trwającym wiele tysięcy lat to niebezpieczny eksperyment! Nie dość, że badania dowodzą, że się mylą, to jeszcze wykazują się brakiem znajomości znaczenia słowa "eksperyment".
 9. Wcześniej umknęło mi zdanie " Np. na obszarze najbliższym parku narodowego nie stosuje się zrębów zupełnych, nie używa ciężkiego sprzętu, a także wykorzystuje tylko odnowienia naturalne." A to dobre! A w każdej dyskusji przekonują jak to gospodarka jest teraz świetna i w ogóle nie stosuje się czegos takiego jak zrąb zupełny! Oczywiście jest to bajka, jak to, że nie sadzą monokultur np. sosnowych, kiedy ja widzę ich mnóstwo w różnych miejscach w kraju. W ogóle bawią takie zdania, robią łaskę, że nie łamią prawa, które zabrania takich niszczących działań, ale o tym że po prostu im takich zrebów tworzyćw otulinie nie wolno już nie wspomną.
 10. Nie wkleiłem linku do opinii PROPu: http://greenmind.pl/wp-content/uploads/2015/12/PROP-15-13_aneks-PUL-Nadlesnictwa-Bialowieza.pdf
 11. Niestety większość ludzi (a kobiety to już szczególnie) nie ma żadnych zainteresowań i pasji. Na lek jest takie ciśnienie bo nęci ich prestiż, brak problemu ze znalezieniem pracy, perspektywa godnego zarabiania.
 12. To niezbyt dobrze świadczy o poziomie kierunku ;]
 13. Co to za kierunek?
 14. Zawsze mnie bawi, że masa ludzi ma problem z genetyką w liceum, przecież to jest tak banalne na tym poziomie, że wstyd się przyznawać.
 15. Jeśli trzeba kogoś dodatkowo motywować, a nie wystarczy świadomość, że zdanie matury tak, żeby się dostać na dany kierunek wpłynie na CAŁE życie, spełnienie marzeń to... nie ma powołania i nie nadaje się.
 16. No to już nie te czasy, kiedy kobiety się szanowały i zachowywały dziewictwo do ślubu. Teraz dzieci w podstawówkach mają większe doświadczenie niż jeszcze nasze pokolenie po osiągnięciu pełnoletności, a nieraz i gorzej. Ach co za czasy, świat ewidentnie zmierza ku zagładzie.
 17. Zdecydowanie przedawkowałaś naukę. Arkusze są najważniejsze.
 18. O dość niepopularny kierunek. Na ogół słyszałem, że dziewczyny wolą na orgazmusa do jakichś egzotyczniejszych krajów, np. Hiszpania. No bo jednak opalony Hiszpan bardziej pobudza wyobraźnię niż Niemiec. Chyba, że liczysz na imigrantów.
 19. Zadając takie pytania utwierdzasz mnie w przekonaniu. Po tylu wypowiedziach nadal nie czaisz o co chodzi. Posłużę się przykładem- jeśli ktoś uczy sie20 lat tabliczki mnożenia- to nie jest dobrze. Ucząc się do matury tysiąc godzin, nie będziesz wiedział więcej niż ucząc się setki godzin. Co najwyżej lepiej wykujesz formułki, co nie jest poszerzeniem wiedzy za bardzo.No i jeśli 1. nie rozumiesz tego 2. potrzebujesz tyle czasu na tak mały materiał- nie nadajesz się. Nie. To aż za dużo czasu. Zwiększanie czasu takim jak ty nic nie da. Możesz sięuczyć nawet i po 20 godzin.
 20. I właśnie dlatego się nie nadajesz. No i jak chcesz ją posiadać jak do zwykłej matury chcesz poświęcić setki godzin? Jeśli ten co jest dla kasy będzie dobrze leczył to nie widzę problem. A ci "z powołania" bywają niebezpieczni. Jak ktoś się interesuje anatomią to nie idzie na lekarski. Nie. Po prostu nie jestem fałszywie skromny. Forum nie jest od tego, żeby pokazywać jakim jest się skromnym i miłym, tylko zeby rzeczowo dyskutować. Kółko wzajemnej masturbacji znajdziesz na grupach maturalnych na facebooku.
 21. W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy "pani" ze szkoły przestaje być wyrocznią.
 22. hahahaha do tego jeszcze korepetycje? I się dziwić potem, że taki poziom studenci słaby reprezentują... A co do powołania to niby dlaczego miałbym je mieć? A do innych zawodów już nie?
 23. www.google.pl Pozdrawiam gorąco.
 24. A co do mojej odpowiedzi to jej po prostu nie zrozumiałeś- masz problem z czytaniem ze zrozumieniem- kolejny objaw twej przyszłej maturalnej porażki. Może jeszcze raz: uczenie się 6 godzin dziennie kilka miesięcy pod coś tak banalnego jak matura to jest po prostu jakieś kuriozum. A jak ktoś pyta o to w kontekście 50% to nawet nie jest już zabawne. I jak możesz nie wiedzieć? Nie widziałeś nigdy podręcznika? Przekartkuj, zobacz co tam jest. Zajrzyj do arkusza maturalnego na 3 przykladowe zadania.
 25. A od kiedy to ma mieć pokore lekarz? Moze jeszcze coś tak śmiesznego jak powołanie? Praca jak praca, mam dobrze leczyć.