• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Kawa

Buka
 • Zawartość

  688
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  26

Zawartość dodana przez Kawa

 1. Hej kawosze i inni! Co powiecie na temat mitów-niemitów o kawie? Artykuł pewnej lekarki poczytać można tu: http://caffeprego.pl/artykuly/o_kawie/kawa_kontra_magnez,_czyli_bzdury_serwowane_przez_reklamy_d8594_pol.html#.VGEQn-YALLY.facebook Ja kawę piję często i mnie to osobiście interesuje A reklamy suplementów z magnezem są tak namolnie serwowane w reklamach, że większość pewnie o złych działaniach kawy nie raz słyszała.
 2. W Polsce, jak i za granicą "lekarz dentysta" to jest jeden tytuł. Myślałaś, że po jednych studiach masz dwa zawody? xD
 3. Rituximab się stosuje, ale on nie zabija wszystkich limfocytów B, jakby się nie starać.
 4. Raczej do każdego narządu płynie tętnicami, nie żyłami :v
 5. Rozczaruję Cię, ale to, czy się miało "powołanie" w liceum wcale nie przekłada się na to, jak kto sobie radzi na studiach.
 6. Witam w moich skromnych progach! Jestem biomistowa Buka i prowadzę bloga - o moich problemach dnia codziennego jako lekarki (obecnie stażystki) i czasem o... czymś zupełnie innym. Adres bloga to: http://kardio-log.blogspot.com/ Zaś adres facebookowego fanpage'a: https://www.facebook.com/kardiologblogspot Jeśli ktoś poczuje się zainteresowany: zapraszam! Blog ma już siedem lat i można znaleźć w nim opis moich perypetii studenckich, zajęć czy zaliczeń od pierwszego roku włącznie. Wasza Kardio-Kaffe med Mjolk-Buka
 7. Takie coachingowe pierdolenie. Ci, co nie zdają to nie chcą zdać niby?
 8. "Jeden dzień" Davida Nichollasa55, "Przypadek sprawił" Barbary Rybałtowskiej, "Raj ze szkła" Angeli Mechtel - te przeczytałam ostatnio.
 9. Maturę można pisać w innej szkole, ale tylko jak to zgłosisz do końca grudnia, czyli w tym roku czas już minął.
 10. Może uściślij, o jakie organizmy Ci chodzi? Mitotycznie dzielą się w zasadzie wszystkie do pewnego stopnia ich rozwoju u eukariotów.
 11. Nitrogenium, może niektórym tyle potrzeba?
 12. Tak na poziomie "maturalnym" czyli dnia codziennego - tak, będzie identyczny.
 13. "Publikacja jest skierowana do studentów fizjoterapii, fizjoterapeutów, wykwalifikowanych masażystów, rehabilitantów oraz lekarzy zajmujących się medycyną manualną" nie wiem, czy ktoś z medycyny z pierwszego roku będzie z chęcią czytał o punktach spustowych czy badaniu palpacyjnym miednicy. Wiedzy do nauczenia i tak jest wystarczająco dużo.
 14. Witajcie na forumku ;p
 15. Chyba masz nieaktualne info, fellemka, bo staż już dawno jest zniesiony. Teraz za to ma wracać. Co roku w wakacje są praktyki, a nie staże. Idziesz tam, gdzie złożysz podanie i gdzie Cię chcą.
 16. nadal mam to przed oczami ;o
 17. proton to atom wodoru bez elektronu i jako taki przenoszony jest przez NADH i FADH
 18. Podpowiem, że północną możesz sobie odpuścić.
 19. To są słynne arkusze widmo, których nie udostępniono, tak dla informacji.
 20. Nie wiem, jakie jest populacyjne ryzyko nosicielstwa przez matkę (obie choroby są dziedziczone na chromosomie X). Jeśli rodzice są zdrowi, to żeby dziecko zachorowało, musi być chłopcem, a matka musi być nosicielem. Ojciec jeśli jest zdrowy, to ma gen prawidłowy - nie ma nosicielstwa męskiego. Czyli punkt A i B: ryzyko nosicielstwa matki x 50% (że chłopiec) x 50% (że matka przekaże wadliwy allel). C i D to czysta matematyka: C - że zachoruje na którąkolwiek z chorób: ryzyko zachorowania na daltonizm + ryzyko zachorowania na hemofilię (punkt A + punkt B) D - ryzyko, że na obie: ryzyko zachorowania na daltonizm x ryzyko zachorowania na hemofilię (punkt A x punkt B).
 21. Naturalnie takie osobniki jakoś przeżywały, stąd choroby genetyczne
 22. Z matematyką słabo, nierówność 1<7 leży, więc nie ścisłowiec. Z polskim też nie za dobrze, więc nie humanista. Ciekawe, jakie studia? Pewnie medycyna xD