• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

MojaSprawa

Użytkownicy
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez MojaSprawa

 1. Witam, czy hormony ludzkie (oczywiście pytam tylko czysto hipotetycznie ) po wprowadzeniu do ciała rośliny mogą wywierać/oddziaływać na nią jakiś wpływem, lub takie działanie może coś osiągnąć, co będzie bardzo widoczne?
 2. Mam pytanie czy ktos moglby mi polecic jakas literature, w ktorej byloby opisane o kwasach, zasadach oraz tlenach i solach? Muszę nauczyć się tego na najbliższe koło chemiczne (na za tydzień). wszedzie jest opisane to ogolnie na poziomie szkoly sredniej, a chcialbym wiedziec cos ponad ten poziom! PS. Co myślicie o Podstawy chemii nieorganicznej t. 2 Adama Bielańskiego?
 3. Cześć Najszybciej jak to możliwe potrzebuję wykonania oznaczenia pierwiastków śladowych Zn, Cu, Pb, Cd, w surowcu roślinnym Cu, Cd, Pb, Zn w spektrofotometrze absorpcji atomowej. Znam odczyniki: HNO3 oraz HCl1:1 i woda. Miej wiecej robi sie to tak: spala sie próbke ok. 1g w tyglu porcelanowym w piecu muflowym. Popiól zwilza sie woda i dodaje HNO3 i odparowuje do such. następnie umieszcza sie to w piecu muflowym na 1 h i po wyjeciu dodje chyba HNO3 i HCL 1:1. Prosze o szybka odpowiedz, bo zalezy mi bardzo na czasie Kontakt ze mna: karol.lin@o2.pl GG: 18192303 Pozdrawiam, Karol PS. NAPRAWDĘ PILNE!
 4. Witam, Przedstawiam zadanie, które mam wykonać na poniedziałek 1. Zidentyfikować sól (podać nazwę i wzór chemiczny) 2. Dla każdej z obserwacji napisać odpowiednie równanie reakcji Obserwacje: a) posiada żółte zabarwienie i zabarwia papierek uniwersalny na kolor różowy, B) po dodaniu opiłków magnezu wydziela palny gaz bez zapachu, c) po wkropleniu zasady potasowej o stężeniu ok. 2 mol/dm d) wytrąca się kłaczkowaty osad o barwie brunatnej, e) reaguje z roztworem tiocyjanianu amonu (NH f) zadany roztworem azotanu(V) srebra wydziela biały serowaty osad rozpuszczalny w roztworze amoniaku, g) powoduje odbarwienie roztworu manganianu(VII) potasu w obecności kwasu siarkowego(VI) na ciepło. U wylotu probówki pojawia się drażniący, duszący zapach.
 5. Witam, jak można otrzymać 0,1 M KMnO4? Bądź zna ktoś miejsce (najlepiej sklep internetowy), gdzie kupię 0,1 M KMnO4? szukałem, ale niestety nie znalazłem... 0,02 M dostępny, ale 0,1 nigdzie nie ma.
 6. Czy wie ktoś gdzie kupić azotan (III) sodu/potasu? Z tego co już zauważyłem jakiś koleś sklasyfikował to jako trucizna, więc jak na razie nie wiem skąd to wziąć... a bardzo potrzebuję. Patrzyłem nawet u konkurencyjnych portali - są takie tematy, ale odpowiedzi nie ma... może ktoś pomoże?
 7. Nauczycielka zadała nam taką pracę domową: podaj reakcje chemiczne z uwzględnieniem różnych składów dolomitu występującego naturalnie i zanieczyszczeń (dla ph AA od 4,5 do 6,5). Może mi ktoś pomóc to zrobić? Bo sam nie za bardzo ogarniam... Zły dział + Regulamin
 8. Cześć Mam pytanie - dlaczego hydratowane jony roznia sie barwa od jonow bezwodnych i dlaczego roztwory soli chromu(III) roznia sie kolorem? W ogole one roznia sie kolorem? Bo nigdy tego nie widziałem, wiec nie wiem Prosze o wyjasnienie i pozdrawiam! Kolejny post skopiowany z innego forum! // Edit Oxygenium