• Ogłoszenia

  • rafcio

   Nowa Wersja Forum   28.07.2016

   Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Larsonik

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

Zawartość dodana przez Larsonik

 1. Również bym bardzo się ucieszył, gdyby jakiś student podzielił się doświadczeniami. A najlepiej absolwent, który ma jakies rozeznanie w rynku pracy :P.
 2. Witam, chciałem zwrócić uwage na fakt, że link do najnowszego wydania biuletynu nie działa. Po wejściu w niego odsyła mnie na fejsbuka i wyskakuje komunikat, ze wystąpił błąd. Nie wykluczam, ze tak jest tylko u mnie. Po wejściu na waszego FP i po skorzystaniu z tam zamieszczonego linka pobrałem normalnie. Korzystając z okazji - wygląd forum wydaje mi się być trochę nieintuicyjny, szukam przycisku do założenia tematu i nie widze, a tu się okazuje, ze nei zakładam tematu tylko pytanie
 3. Witam, niedawno dowiedziałem się o istnieniu nieznanych mi dotąd typów zwierząt, mianowice żebropławy i płaskowce. Z miejsca mnie zainteresowały, gdyż okazały się być tak odmienne od wszelkich innych zwierząt, bardziej pierwotne. Żebropławy zdają się być nawet bardziej pierwotne od tak wcześnie poznawanych przez nas gąbek. Jednocześnie obiło mi sie o uszy w jakimś dokumencie o Arktyce na National Geographic, ze to jedne z nielicznych zwierząt, które zamieszkują wszystkie morza i oceany świata. Były pokazane ich okazy w lodowatych wodach oblewających Ziemię Franciszka Józefa w Rosji (szerokość geograficzna archipelagu Svalbardu). Żebropławy wydają się być morfologicznie baaardzo podobne do znanych parzydełkowców w formie meduzy. Pierwsza różnica, o jakiej się dowiedziałem, to brak komórek parzydełkowych u przedstawicieli tego typu. Jakiego szoku doznałem, kiedy się dowiedziałem, że zwierzęta te posiadają mezodermę, która wśród znanych mi dotychczas bezkręgowców wykształciła się dopiero u płazińców! Czy zatem mówimy tu o tej samej mezodermie? Czy gąbki i parzydełkowce wtórnie utraciły swój względny poziom rozwoju ewolucyjnego? Jak to się dzieje, ze tak prymitywne organizmy (jestem bliżej spokrewnieni z gabkami niż z nimi) zdołały opanować tak ogromny obszar mórz? A to nie wszystkie z pytań, które się zrodziły w mojej głowie. Dla odmiany o płaskowcach nie wiem praktycznie nic, lecz wzbudziły moje zainteresowanie z racji tego, że jest to typ, do którego obecnie zaliczamy zaledwie jeden gatunek. Czy ktoś posiada informacje na jego temat? Dodatkowo zamieszczam ciekawą grafikę:
 4. W jaki sposób uwłacza to godności dziecka? Oczywiście, ze jest to wolny wybór kobiety, gdyż nie można nikomu zabronić zachodzić w ciążę. Z drugiej zaś strony stwierdzenie, ze dziecko jest własnością matki jest co najmniej kontrowersyjne i osobiście nie zgadzam się z nim, jednakże trzeba pójść na pewien kompromis. Noworodek nie będzie decydował sam za siebie. Jego przyjście na świat zakładam jako korzystne, a więc jeśli surogatka nie chce go, jeśli rodzina zlecająca chce, to nie widzę minusów takiego układu. Ilona, każde dziecko potrzebuje miłości, lecz świat nie jest sprawiedliwy i tak jak każda kobieta wedle upodobania może zostać matką lub nie, tak każdy ma prawo do decydowania na temat tego, czy chce mieć dziecko za pośrednictwem surogatki czy też z domu dziecka. Nie można nikogo zmusić (nawet poprzez zakaz) do wyboru danej drogi. Z punktu widzenia dziecka, społeczeństwa obie te sytuacje są korzystne, zatem wystarczy rozpatrzeć aspekt etyczny. Inaczej ma się sprawa biorąc pod uwagę gatunek ludzki. Człowiek wyróżnił się spośród innych zwierząt tym, że potrafił przeciwstawić się procesowi doboru naturalnemu (chociażby poprzez cesarskie cięcia, które w przyszłości ludzkości mogą doprowadzić do znaczących problemów). Patrząc na zagrożenie przeludnienia naszej planety, możemy dojść do wniosku, że takie surogatki są rzeczywiście co najmniej zbędne i tylko napędzają ten proces, jednak zawężając obszar naszych rozważań do pojedynczych krajów Polska okazuje się być miejscem, gdzie takie zjawisko jest jak najbardziej pożądane. Oczywiście, inaczej ma się sprawa w krajach afrykańskich czy też sławetnym ISIS.