Oxygenium

Przeczytałem / chcę przeczytać

52 posts in this topic

Wiem, że wśród nas są miłośnicy książek i czytania.

Nierzadko zdarza nam się przeczytać książkę tak ciekawa, tak wspaniałą, że chcemy o niej opowiedzieć innym. Opowiedzcie o takich książkach. Napiszcie krótko, o czym była, dlaczego jest taka pasjonująca.

Innym razem bardzo chcemy coś przeczytać, a danej książki nie ma na serwerze, albo trzeba za nią zapłacić. I o takich książkach napiszcie: o czym dana książka jest, dlaczego chcecie ją przeczytać. Może wśród naszych Forumowiczów i znajomych znajdzie się ktoś, kto taką książkę ma i zechce wysłać w wersji elektronicznej.

Piszcie :)

0

Chcę przeczytać (tylko nie moge znaleźć darmowej wersji, albo jest darmowy tylko fragment):

Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela  Autor: Dariusz Rosiak

Urodził się w 1943 roku w getcie w Święcianach – tam, gdzie dzieci nie powinny się rodzić. Jak wiele adoptowanych dzieci dowiedział się z czasem, że ci, którzy go wychowali, nie są jego biologicznymi rodzicami. Ale prawda okazała się dużo bardziej skomplikowana…

W 1966 roku otrzymał święcenia kapłańskie. 23 lutego 1978 roku od przybranej matki usłyszał, że jest Żydem. Miał 35 lat. To był dzień jego drugich narodzin.

Romuald Jakub Weksler-Waszkinel – ksiądz katolicki i Żyd. Niezwykła historia człowieka o podwójnym nazwisku i podwójnej tożsamości, zakorzenionego w dwóch ojczyznach, choć w żadnej z nich nie jest tak naprawdę u siebie.

0

Chcę przeczytać (tylko nie moge znaleźć darmowej wersji, albo jest darmowy tylko fragment):

może dlatego, że pisarstwo to taka sama jak każda inna i autor ma prawo oczekiwać zapłat za swoją pracę. jestem przeciwny propagowaniu tutaj obchodzenia praw autorskich. jeśli ktoś nie chce kupić książki w księgarni lub jej tam nie ma to zawsze zostają antykwariaty lub stare dobre biblioteki ;)

1

Przeczytałem ostatnio Opowieści z Ziemiomorza,a planuję przeczytać wszystkie dzieła Lovecrafta wydane w polskim przekładzie,ale nigdzie(biblioteki w moim regionie) nie mogę znaleźć żadnego jego dzieła prócz "W Górach Szaleństwa";cieniutka książka leżała zakopana pomiędzy grubymi tomiskami-nie mieli jej nawet w bazie książek-musieli dodać ;P Nie chcę czytać w wersji elektronicznej-dla mnie to już nie to samo:/

0

jestem przeciwny propagowaniu tutaj obchodzenia praw autorskich

i nie czytasz książek ściągniętych z chomikuja czy innych tego typu serwerów? wszystkie kupujesz? nie wierzę...

0

jak naucza Kościół wiara jest łaską i nie każdemu jest dana :D;)

a tak serio to na czytniku ebooków przeczytałem w sumie może kilkanaście książek i jakoś to do mnie nie przemawia. dla większości tak przeczytanych książek ich drukowane wersje i tak posiadam w domu, takich kradzionych może było 2-3. lubię kupować książki i na to nigdy nie jest mi żal pieniędzy. dlatego nawet gdy mam możliwość wypożyczyć dana książkę z biblioteki lub od znajomych i tak wolę kupić sobie własny egzemplarz.

natomiast powszechność występowania jakiegoś zabronionego prawem zjawiska i tak nie zmniejsza prawnej odpowiedzialności za nie... być może zmniejsza odpowiedzialność moralną...

1

Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela  Autor: Dariusz Rosiak

Urodził się w 1943 roku w getcie w Święcianach – tam, gdzie dzieci nie powinny się rodzić. Jak wiele adoptowanych dzieci dowiedział się z czasem, że ci, którzy go wychowali, nie są jego biologicznymi rodzicami. Ale prawda okazała się dużo bardziej skomplikowana…

W 1966 roku otrzymał święcenia kapłańskie. 23 lutego 1978 roku od przybranej matki usłyszał, że jest Żydem. Miał 35 lat. To był dzień jego drugich narodzin.

Romuald Jakub Weksler-Waszkinel – ksiądz katolicki i Żyd. Niezwykła historia człowieka o podwójnym nazwisku i podwójnej tożsamości, zakorzenionego w dwóch ojczyznach, choć w żadnej z nich nie jest tak naprawdę u siebie.

zaciągnęłam, przeczytałam - gorąco polecam!!!

a przedmówcom gorąco polecam nie zbaczać z tematu!!!

0

Anne Rice. Chrystus Pan. Wyjście z Egiptu

Postać Jezusa od wieków fascynowała zarówno badaczy, jak i zwykłych ludzi, wyznawców chrześcijaństwa i niewierzących. Jak żył Jezus, nim zaczął głosić swe posłanie w miasteczkach i wioskach Galilei? Jak wyglądało dzieciństwo Tego, którego chrześcijanie uważają za Boga i człowieka? 

A. Rice stworzyła przykuwającą uwagę wizję dzieciństwa Chrystusa, a opowieść swą rozpoczęła w momencie, gdy siedmioletni Jezus wraz z rodzicami wyrusza z Egiptu do Nazaretu. To skrzyżowanie pasjonującej powieści historycznej z ciekawymi apokryficznymi ewangeliami, ukazujące Jezusa jako mistyka, uzdrowiciela i proroka, ale też zwyczajnego chłopca z krwi i kości. Autorka, opierając się na pracach historyków i biblistów oraz unikając taniej sensacji, opisuje codzienność Palestyny w początkach naszej ery i czyni narratorem powieści siedmioletniego Chrystusa, w którym powoli zaczyna kiełkować świadomość, że jest Synem Bożym.

Anne Rice. Chrystus Pan. Droga do Kany

Drugi tom fascynującego cyklu "Chrystus Pan" - próby przedstawienia w zbeletryzowanej formie życia Chrystusa - obejmuje rok przed chrztem w Jordanie i kończy się cudem w Kanie Galilejskiej. 

Opowieści dotyczące narodzin Chrystusa krążą wśród ludzi i sprawiają, że wszyscy, także najbliżsi, oczekują wyraźnego znaku z Jego strony. On jednak, przeżywając jakże ludzkie rozterki, czeka na właściwy moment. Ten wreszcie nadchodzi - chrzest z rąk Jana Chrzciciela i kuszenie przez szatana na pustyni konfrontują Jezusa z Jego przeznaczeniem. Ukoronowaniem znaków, a zarazem początkiem działalności Chrystusa staje się zamiana wody w wino podczas uczty weselnej w Kanie. 

Bogactwo szczegółów historycznych i obyczajowych, a także głębokie zakorzenienie w Nowym Testamencie sprawiają, że jest to pasjonująca lektura. 

Polecam!!!

0

Jestem w trakcie czytania książki S. Kinga "Zielona Mila". Ostatnio oglądałam ten film, któryś raz z kolei i koleżanka poleciła mi, żeby przeczytać książkę. Miała rację, książka jest tak dobra jak film, jeśli nie lepsza. Jej bohaterowie to więźniowie oczekujący na wykonanie kary śmierci i pilnujący ich strażnicy.

0

Polecam wszystkim książkę: "Oskar i Pani Róża"  autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta. Piękna powieść o 10-letnim chłopcu, który przeżywa straszną tragedię- ma raka. W szpitalu odwiedza go codziennie Pani Róża, która daje nadzieje chłopców i pomaga mu przeżyć ostatnie dni jego życia. Bardzo poruszająca i wspaniała książka.

0

Ostatnio skończyłam czytać książkę Marka Zusaka "Złodziejka książek"

Jest to piękna historia opowiedziana przez śmierć o 10 letniej dziewczynce, która własnie jedzie ze swoim bratem do  domu w okolicach Monachium aby zamieszkać ze swoją nową rodziną. Książka ta obejmuje 4 prawdopodobnie najpiękniejsze lata z jej dzieciństwa, mimo że tłem dla nich jest II wojna światowa. 

0

Oglądał ktoś "Wioskę przeklętych"? widziałem obie ekranizacje, to na podstawie książki "Kukułcze jaja z Midwich" i mam ochotę przeczytać :)

0

Ja ostatnio przeczytałam "Anioły jedzą trzy razy dziennie" Jagielskiej, polska, ciekawa. Teraz czytam "okruchy dnia" Ishiguro, jak na razie bardzo mi się podoba. A polecić mogę np. "Kocią kołyskę" Vonneguta :) Tak ostatnio mi się przypomniała.

0

A ja jestem w trakcie czytania "Powstania i upadku starożytnego Egiptu" (dostałem 3 tygodnie temu od szefa na imieniny) i powiem, że książka się ciekawie zapowiada, ma prawie 700 stron (ale są też obrazki :P ), co prawda jestem dopiero na 86 stronie, ale chyba wracam do swojego szkolno-studenckiego nawyku do czytania przed snem :)

0

Całkiem ciekawym portalem służącym wymianie informacji o przeczytanych książkach, ocenie ich oraz recenzowaniu jest www.lubimyczytac.pl Pozwala on też na ogarnięcie domowej biblioteczki. Może kogoś zainteresuje.

1

Teraz czytam "okruchy dnia" Ishiguro, jak na razie bardzo mi się podoba. A polecić mogę np. "Kocią kołyskę" Vonneguta :) Tak ostatnio mi się przypomniała.

"Okruchy są właśnie w czytaniu, super!!! "Kocia kołyska" juz zaciągnięta, czeka w kolejce :) Znasz inne książki Ishiguro?

Ostatnio zainteresowały mnie powieści psychologiczno-psychiatryczno-szpitalne...

Przeczytałam na razie niewiele z tej dziedziny, bo:

S. Plath "Szklany klosz"

S. Kaysen "Przerwana lekcja muzyki"

J. Krzysztoń "Obłęd"

Poszukuję takich powieści (pdf, txt, rtf, doc, mobi):

J. Głębski, "Kuracja"

S. Lem "Szpital Przemienienia"

B. Rubens "Wybrany"

Co jeszcze polecacie?

0

Plath i Kaysen czytałam, tego trzeciego nie. A na razie cienka książeczka Sołżenicyna poszła :)

0

Całkiem ciekawym portalem służącym wymianie informacji o przeczytanych książkach, ocenie ich oraz recenzowaniu jest www.lubimyczytac.pl Pozwala on też na ogarnięcie domowej biblioteczki. Może kogoś zainteresuje.

Polecam, można sobie spokojnie pozaznaczać książki, które się chce przeczytać. Już nie idę do księgarni i nie prosze o "tę niebieską książkę co na okładce miała..." :D

Teraz czytam "Prosto się mówi jak się wie" - zbiór reportaży z Edelmanem. I zaczęłam Wstęp do psychoanalizy Freuda ale średnio mnie przekonuje 

0

Zawsze można pogrzebać w koszach z książkami w markecie ;D Większość to jakieś poradniki i lektury, ale da się wyłowić coś fajnego. Tanio.

0

Władca Pierścieni. Obiecałam sobie że w 2015 roku go przeczytam i w wakacje mam zamiar dotrzymać słowa. Na razie na początku roku przeczytałam Hobbita i był to bardzo miło spędzony wieczór, czego nie do końca mogę powiedzieć o oglądaniu ostatniej części filmu :/

0

Właśnie skończylam "Nowy wspaniały świat" ;) Po przeczytaniu "1984" Orwella trzeba! ;D

1

Nie mogłam przeczytać do końca "Roku 1984", z trudem przebrnęłam przez kilkadziesiąt stron i się poddałam. Nie przekonał mnie sposób wykreowania rzeczywistości przez autora. Może kiedyś spróbuję jeszcze raz.

Polecić mogę "Solaris" Stanisława Lema. Intrygująca fabuła, klimat obcej planety, który hipnotyzuje nie tylko bohaterów powieści, ale także czytelnika. :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz