• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Rostov

Użytkownicy
  • Zawartość

3
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Rostov

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Czy są to rozpuszczalniki na tyle silne, by mogły zaszkodzić jakimś elementom pralki, skoro nie szkodzą tkaninom?
  2. Jakiś czas temu kupiłem nową pralkę. W instrukcji obsługi doczytałem się, że nie wolno w niej prać przy użyciu detergentów, które zawierają rozpuszczalniki. Do tej pory prałem w proszku AC-PUR Zauberpulver, niemieckiej firmy AQUATEX GmbH. Proszek ten zawiera m.in. aktywny tlen. Prócz tego, jego skład chemiczny przedstawia się w sposób następujący: - węglan sodu, - nadwęglan sodowy, - glukonian sodu, - alkohole etoksylowane C16-18, - TAED, - Penta – trifosforan sodu, - bentonit, - amylazy, - proteazy, - lipazy. Czy któryś z tych składników jest rozpuszczalnikiem? Z góry dzięki za odpowiedź.
  3. Potrzebuję zrobić roztwór nasycony ałunu potasowego. Ałun to nazwa zwyczajowa dwunastowodnego siarczanu glinowo-potasowego. Wiem, że rozpuszczalność w wodzie siarczanu glinu potasu wynosi 5,9 g/100 g (przy temperaturze 20 °C). W związku z tym moje pytania: 1. Czy rozpuszczalność w wodzie siarczanu glinu potasu oraz dwunastowodnego siarczanu glinowo-potasowego jest taka sama? 2. Czy zwiększenie temperatury wody zwiększy ilość ałunu możliwego do rozpuszczenia w 100 ml wody? Nie jestem chemikiem z zawodu ani z zamiłowania, roztworu potrzebuję do celów kosmetycznych, stąd może i dość amatorski charakter mojego pytania, za co z góry przepraszam.