• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Salamandra

Użytkownicy
  • Zawartość

12
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Salamandra

• Tytuł

• Urodziny 02.03.1995

Informacje profilowe

1. Mam problem z zadankiem: W wyniku rozpuszczenia w wodzie otrzymano roztworu, w którym ułamek molowy był równy . Obliczyć temperaturę gazu, jeśli rozpuszczano go pod ciśnieniem . Proszę o pomoc
  2. Do 150 cm3 0,500 M Mg(NO3)2 o gęstości 1,050 g/cm3 dodano 350 cm3 20,0-procentowego roztworu tej soli o gęstości 1,163 g/cm3 otrzymując roztwór o gęstości 1,136 g/cm3. Obliczyć stężenie procentowe Mg(NO3)2 w roztworze po zmieszaniu oraz jego objętość. M(Mg(NO3)2)= 148,1 g/mol M(H2O) = 18,01 g/mol Masy i obj obliczyłam. mr1 = 157,5 g Vk = 497 cm3 k - końcowy mr2 = 407,0 g mrk = 564,5 g Potrzebuję obliczyć liczność soli rozpuszczonej w 1,050 g/cm3, nie wiem jak ją obliczyć Proszę o pomoc
  3. Twoja wiedza nie jest tak zardzewiała jak sądzisz, to ja popełniłam błąd Dopiero zauważyłam, że mam błąd w rozwiązaniu... Piszesz, że 0 0 0 | 1 jest sprzeczne, czyli jak jeden wiersz w macierzy jest sprzeczny to czy cała macierz też jest sprzeczna??
  4. Czy takie rozwiązanie macierzy jest sprzeczne?
  5. Znów źle przepisałam, powinno wyjść 0,4286, racja Super, dzięki za odp, dalej wiem co robić, tylko w tym momencie się zacięłam
  6. Bardzo fajnie rozwiązanie, o wiele krótsze, niż moje, które muszę rozpisać Ja mam to zrobić tak jakby etapami po kolei, dlatego napisałam, że sprawia mi kłopot wyrażenie liczności wody przy pomocy liczności etalonu (odp do tego etapu to nw=4286ne), czy mógłbyś to rozpatrzyć?
  7. Tak, rzeczywiście powinno być 0,034 mol/dm3. Dziękuję za odp
  8. Zadanko z którym mam problem: W jakim stosunku objętościowym należy zmieszać wodę i etanol o gęstości 0,789 g/cm3, aby otrzymać roztwór, w którym ułamek molowy wody wynosi 0,300? MH2O = 18,02 g/mol MC2H5OH = 46,07 g/mol Wyrazić liczność wody przy pomocy liczności etalonu, korzystając z def. ułamka molowego - z tym mam problem najbardziej Pomoże ktoś?
  9. To zadanie jest ze skryptu "Obliczenia w chemii nieorganicznej"
  10. Witam, zadanie jest proste, wręcz banalnie proste, lecz mam problem z obliczeniem masy rozpuszczonego CO2, nie wiem czy to jest mój błąd obliczeń czy wina podręcznika Obliczyć masę CO2, zawartego w 3.00 dm3 wody sodowej, jeżeli stężenie molowe wynosi 0,0034 mol/dm3. Proszę o pomoc
  11. Wyniki wyszły mi podobne co Tobie, zależy od zaokrąglenia jakie się przyjmie Natomiast wynik 39.67% nadal jest błędny, więc musi być błąd w odpowiedzi, bo inaczej wyjść nie chce Dziękuję za odpowiedz
  12. Witam, 202g Na2HPO4·12H2O rozpuszczono w wodzie, otrzymując 2,00 dm3 roztworu o gęstości 1,05 g/cm3. Jakie jest stężenie procentowe Na2HPO4 w tym roztworze?Obliczyć zawartość wodorofosforanu (V) sodu w hydracie (wynik w [%] - 4 cyfry znaczące). Otóż z obliczeniem masy roztworu i stężenia substancji nie mam problemu, natomiast nie wiem jak obliczyć zawartość wodorofosforanu (V) sodu w hydracie (wynik w [%] - 4 cyfry znaczące). Wychodzi mi błędny wynik Bardzo proszę o pomoc