• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

sempervirens

Użytkownicy
  • Zawartość

25
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

1

sempervirens last won the day on 26 Kwiecień 2015

sempervirens had the most liked content!

Reputacja

4 Licznik lajków.

O sempervirens

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    Ogrodnictwo, Biologia - Botanika, Historia, Muzyka,

Ostatnie wizyty

1 429 wyświetleń profilu
  1. Nie wiedziałem , że są krótkie. Konieczne są do nich dedykowane okulary LOMO? Nie sprawdzałeś czy KF4 pójdzie z innymi obiektywami?
  2. Szkoda Szukam dalej informacji... Zastanawiam się czy tu chodzi tylko o to by pierścienie fazowe się pokrywały ze sobą, czy jest jeszcze jakiś inny warunek. Nawiasem mówiąc, właśnie przyszedł i jest w świetnym stanie, jak z magazynu - choć ma co najmniej 24 lata
  3. Nabyłem okazyjnie kondensor do kontrastu fazowego Lomo KF4. Nie mam jednak obiektywów do tego kondensora. Zastanawiam się czy konieczne jest zastosowanie dedykowanych obiektywów tj. LOMO czy można zastosować obiektywy kontrastu fazowego innych producentów np. ZEISS czy PZO?
  4. Obecnie jestem na PZO achromatach - tradycyjnie Chyba zadziałam zgodnie z sugestią , nawet jeśli miałoby mi to zająć 2 lata... do tego czasu wyciągnę ile się da z tego co mam
  5. Jeśli różnica jest niewielka to rezygnuję bo obraz z chińskich planów na których miałem okazję pracować mnie nie satysfakcjonował ani trochę... W takim razie dzięki za pomoc
  6. http://www.ebay.pl/itm/Nikon-E-Plan-Objectives-10-0-25-16-40-0-65-160-0-17-100-1-25-Oil-160-0-17-/361468552103?hash=item54293463a7:g:SbYAAOSwfZ1WX0nj Zastanawiam się czy kliknąć "kup teraz" Tylko czy w przypadku tej konkretnej aukcji łączny koszt transportu wyniesie 52$? Tj należy doliczyć opłatę importową która wynosi tu 20$?
  7. Ok. Więc obserwuję Ebay. Gdy trafię na "coś" pokuszę się o zasięgnięcie rady... Co do poradnika - kawał dobrej pracy. Nie ma drugiego takiego zbioru informacji w naszym języku,to na pewno...
  8. Szczerze nie czytałem tutaj tego poradnika bo myślałem, że to to samo co na Biologu, ale widzę, że został on rozszerzony o dodatkowe informacje... Myślę, że będę szukał CFN. Tym czasem poobserwuję Ebay. Ciekawi mnie jakość obrazu w tym chińskim obiektywie. Ogólnie nigdy nie miałam do czynienia z obiektywami fluor.
  9. Nawet mi nie przyszło do głowy, że to metalograficzny... Pisząc o CFN-ach masz na myśli np. to? : http://www.ebay.pl/itm/Nikon-CFN-Plan-20-0-50-160-0-17-Objective-Lens-/151903412780?hash=item235e26222c:g:kX4AAOSw~bFWOFn4 Choć ta aukcja to chyba akurat niezbyt atrakcyjna oferta. Natrafiłem jeszcze na coś takiego. Czy to chiński obiektyw klasy fluor? http://www.ebay.com/itm/NEW-Microscope-40X-0-65-Fluor-Objective-Lens-Oil-Universal-Nikon-Olympus-Case-/391327596584?hash=item5b1cf14028:g:sDoAAOSwxN5WU2sO
  10. Właśnie to "Economic" mnie zastanawia. Miałem okazję popracować na chińskich semi planach i obraz jak dla mnie gorszy niż w achromatach PZO. Widuję też często aukcje z M planami. Czy one też nie wymagają dedykowanych okularów? Najtańsze e plany widziałem za 54$... do tego wysyłka 154$ Upgrade z achromatów PZO, choć pewnie sobie je i tak zostawię bo to całkiem dobre obiektywy wg mnie. Zastanawiam się tylko czy w przypadku e planów różnica w jakości obrazu jest zauważalna.
  11. Dzięki jeszcze raz za rady. Jestem na etapie poszukiwań. Trafiłem na tę aukcję: http://www.ebay.pl/itm/Nikon-E-Plan-Objectives-10-0-25-16-40-0-65-160-0-17-100-1-25-Oil-160-0-17-/351600575848?hash=item51dd070568:g:SbYAAOSwfZ1WX0nj Myślisz, że to dobra oferta za trzy e plany? Rozumiem , że prócz kosztów wysyłki trzeba doliczyć opłaty importowe? W wypadku tej aukcji 38$. Łączny koszt za "transport" do Polski wyniósłby ponad 300 zł. o ile dobrze rozumiem Ebay.
  12. Założyłem już konto, ale nie zauważyłem żadnej informacji o listownej weryfikacji Moje obawy tyczą się bardziej tych wszystkich opłat, ceł i co tam jeszcze człowieka może spotkać... i paypala..
  13. Moim priorytetem fotografia nie jest. Przede wszystkim jest nim obserwacja tkanek roślinnych, ewentualnie bezkręgowców i glonów oraz prosta dokumentacja, ale do tego nie trzeba chyba szczególnych walorów "artystycznych" Tzn. myślę , że plany będą wystarczające. W takim razie spróbuję rozgryźć zasady rządzące Ebay-em
  14. Tak pewnie zrobię. Teraz mam achromaty, więc dobrze byłoby skompletować set planów. Wiele razy spotykałem te E Plany, nie wiedziałem tylko, czy wymagają dedykowanych okularów. Rozumiem, że można je stosować przy każdych okularach?
  15. A do tych z drugiego linku, z czarnym "krążkiem" odpowiednie są te okulary które podlinkowałem? Wnioskuję, że to jakieś starsze obiektywy..? Właśnie o Nikonach CF(N) myślę, tylko, że strasznie ostatnio dolar podskoczył... kiepsko to teraz widzę, zaś te podlinkowane Zeissy są z Polski, nawet z mojego miasta