• 0
Keti

Smog

Question

Straszny i zły smog/k krakowski..coraz popularniejszy temat xd stężenie szkodliwych substancji w powietrzu ostatnio znacznie przekroczyło normy, były plany zamykania niektórych ulic i ograniczenia ruchu, zalecano nie wychodzenie z domu osobom szczególnie narażonym (dzieci,ludzie starsi, ze schorzeniami dróg oddechowych, itp..).

Ja od kiedy przyjechałam do Krakowa, w te dni unoszącego się szarego oparu miałam ciągle bardzo silne migreny, z tego co czytałam i pytałam nie tylko ja. Studiuje tu od około 5 lat, nie jestem już tak aktywna jak byłam. Kiedyś niezależnie od pory roku wybierałam się na wielogodzinne spacery, na wysokie piętra kamienic i uczelni wbiegałam sobie po schodach... Teraz łapie zadyszkę, czasami czuję jakbym miała nogi ważące tonę, czasem kołatanie serca, słabość, uczucie braku powietrza..Objawy ciągłego zmęczenia i ogólnego złego samopoczucia ustępują jak wyjadę z Krakowa. Mieszkam w centrum, na przeciwko nowego kleparza z oknami centralnie na ulicę, wietrzyć pokój trzeba non stop bo pomieszczenie nie ma wentylacji. W piątek idąc na uczelnię zobaczyłam że sporo ludzi nosi maski, zastanawiam się nad tym samym.. zdrowie jest ważne, ale te lepsze maski z filtrami są drogie dość. Sporo osób nosi takie typowo chirurgiczne, wyczytałam jednak że one prawie nic nie dają. Czy ktoś ma zdanie w sprawie, lub własne doświadczenie i mógłby się podzielić? Na razie wyjechałam na kilka dni z Krakowa, planuje posiedzieć i popracować tutaj.. dla świętego spokoju jednak rozważam zakup sprzętu anty-spalinośmierdziuchowatego :) Miałam kiedyś chęć biegać i jeździć na rowerze, ale to powietrze mimo wszystko jakoś nie zachęcało...

0

2 answers to this question

• 0

Zgadzam się, ja również jak przyjadę do Krakowa to na dzień dobry uderza mnie takie śmierdzące i ciężkie powietrze, można je gryźć praktycznie :D ale ogólnie sytuacja na całym południu Polski jest coraz gorsza pod względem powietrza

1

• 0

Przecież dzisiaj w Polsce smog jest naprawdę poważnym problemem. Uważam, że każdy powinien podejmować pewne kroki zmierzające do usunięcia takich zanieczyszczeń. W  http://smogowicze.pl/  znajdziecie więcej informacji na ten temat, więc powinniście dobrze się z tym zapoznać już teraz. 

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz