• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Sofia

Tęczowe jednorożce
  • Zawartość

92
  • Ostatnia wizyta

• Days Won

4

Sofia last won the day on 19 Luty 2016

Sofia had the most liked content!

Reputacja

18 Licznik lajków.

O Sofia

• Tytuł

• Urodziny 21.11.1993

Informacje profilowe

• Zainteresowania
    Sofia- kocha goodmana; żyje w morzu (jest nimfą); chce studiować medycyne ale nie chce jej się uczyć; pozuje na znawczynie matiego, choć nią nie jest. (analiza eksperta)

1. Znowu dostaję to ostrzeżenie, ktoś chyba nie lubi tego forum....
  2. Już nie
  3. Mam pytanie. Od kilku dni gdy próbuję otworzyć stronę pojawia mi się ostrzeżenie o złośliwym oprogramowaniu ( o coś takiego http://i.imgur.com/lYNBMmp.jpg ) Chciałabym w związku z tym spytać czy ze stroną wszystko w porządku? Czy to może z moim komputerem jest problem.... Nie chciałabym żeby okazało się że mogę złapać stąd jakiegoś wirusa, przed czym (nie wiem dlaczego) komp mnie ostrzega. Dodam że wchodząc na inne strony nic takiego mi się nie wyświetla...
  4. Jeśli masz wątpliwości co do tego czy 1 jest przed 7 to albo dorośniesz i się ogarniesz, albo faktycznie nie idź na studia
  5. Istnieje opcja kopiuj-wklej którą można spokojnie zastosować, nie trzeba wklejać linków. W internecie jest masa programów do pisania wzorów, od biedy można zrobić zdjęcie albo screena. Wywalenie linków z reklamami nie uniemożliwia dyskusji o matematyce, wymaga jedynie minimalnie większego nakłady pracy przy pisaniu posta. Jak Cie to tak bardzo boli to trudno, na inne fora droga wolna. Widać nie jesteśmy godnym miejscem na wielkie obalanie obowiązujących teorii
  6. Sylwester bez choroby dnia następnego, teraz powoli godzę się z myślą że błogie lenistwo i wolne się kończy i zaś trza spinać tyłek do roboty
  7. Teraz to bardziej do szalonych czasów podstawówki sie już zalicza...
  8. Teraz z czystym sumieniem można tu napisać xD Szczęśliwego nowego, wszystkiego co tam chcecie... i nawzajem xD
  9. Oj randoś, jest nowy to nabija sobie posty. A że łatwiej zrobić to bezsensownymi, jednozdaniowymi wypowiedziami to się z tego korzysta xD
  10. Oglądanie dermatoskopem przez lekarza jak napisano wyżej.
  11. O fuj ble, tanie eurolagery są nie do picia Większość mi teraz śmierdzi takim "kisem", czymś skwaśniałym paskudnie. Skrajnie złe piwa śmierdzą mi lateksową rękawiczką, a co gorsza nawet tak smakują
  12. Grzane wino bardzo mi smakuje, o piwie nie słyszałam xd Próbowałam za to piwa korzennego z Kormorana (może to to samo co grzane? xd) i baardzo mi smakowało, takie idealne na zimę do siedzenia wieczorem przy kominku gdy za oknem szaleje śnieżyca Keti, jesteś w stanie coś polecić?
  13. Dawno temu nie było tu posta, więc myślę że warto odświeżyć ten jakże bliski wielu sercom temat Zima idzie, więc pora chować wszelkie letnie pszeniczniaki, IPA i pora na cięższy, ciemny kaliber. Od dawna zima kojarzy mi się z dobrym porterem więc o tym piwie słów kilka ode mnie. Od długiego czasu byłam fanką Grand Imperial Portera z Ambera, teraz mi sie przejadło. Może to kwestia polepszenia mojego smaku, może mam jakieś burze hormonów, ale teraz jest dla mnie za słodki. Po prostu ta czekolada którą tam czuje jest słodka i mi nie pasuje. Obecnie wolę coś mocniejszego, bardziej palonego i wyrazistego w smaku niż tylko (wręcz maskujący/zasłaniający goryczkę xd) cukier. Obecnie coraz częściej kupuję portera z Ciechana, bardzo dobre piwo, dla mnie warte tych 6 zeta. Kormoran też wypuścił dobrego, dawno go nie piłam ale czuję że pora to nadrobić. Z tego co pamiętam uznawałam go za lepszego od Ciechana, bo lepiej wyważonego. No i Komes porter bałtycki też daje spokojnie radę, czasami udaje mi się na niego trafić we freshu czy innej żabce, wtedy nie umiem się powstrzymać od kupienia go, zwłaszcza w te zaczynające się powoli mrozy Widzę że nie dzieliłam się jeszcze wrażeniami z odwiedzin Zakładu Usług Piwnych we Wrocławiu. Wybraliśmy sie tam z gódim, zachęceni RISem na kranie.(zdaje mi się że ten, dawno to było xd http://www.beeradvocate.com/beer/profile/24299/80133/?ba=Ri0). 20 zeta za 0,3. Każdy ml wart tej ceny. Po tym piwie gódi stwierdził że żadne inne ze sklepu jakie kupowaliśmy już mu nie smakuje tak dobrze xd Wyraźna goryczka, ale idealnie zrównoważona, kremowe, z wyczuwalnym smakiem kawy. Ja miałam wrażenie jakbym piła espresso z najlepszej włoskiej kawiarni. Tylko charakterystyczne uczucie "ciepła" w przełyku przypominało mi że to jednak piwo, ale piwo z najwyższej jak dla mnie półki. Jeśli ktokolwiek będzie miał okazję niech nie odstrasza go cena. Dla takich walorów smakowych warto raz na jakiś czas wydać więcej kasy i móc się delektować tym wyjątkowym smakiem
  14. Buka wszystko przed nami, skoro czekolada i kąpiel dobrze działają na nerwy to czemu nie połączyć ich działania i jeść w wannie? A tak serio to znowu wróciłam do biegania i nic mnie tak nie odstresowuje i jednocześnie napełnia energią na resztę dnia. Czasami trzeba się wybiegać i od razu się człowiek lepiej czuje
  15. Poza tym kwas foliowy powinno się brać przez cały pierwszy trymestr a nie przez 4 tygodnie, a najlepiej co najmniej miesiąc przed planowaną ciążą. Najlepsza jest suplementacja, gdyż obecny w pokarmach nawet przy optymalnej diecie nie zaspokaja zapotrzebowania kobiet w ciąży (w Polsce określony jako 450 mikrogramów) oraz ma złą biodostępność. Największy problem z wadami cewy nerwowej przy jego niedoborze jest taki że zwykle jak kobieta dowiaduje sie że jest w ciąży to już za późno na rozpoczęcie suplementacji, albo przed zajściem w ciążę planowaną nie stosują się do zaleceń A szkoda bo suplementacja wg danych zmniejsza ryzyko wad o 50-70%