deshav

Stek pytań

3 posts in this topic

Pytania dotyczą arkusza dostępnego po linkiem: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/g/matura-z-chemii-2016-r-z-wydzialem-chemii-uniwersytetu-jagiellonskiego-zadania-arkusze,9828666,17987823/

1. Jak sprawnie określić hybrydyzację? Wiem, że pytanie już się pojawiało, sprawdzałem różne metody, ale wszystkie wysiadają na Cl2O

3. Punkt 3. zadania - dlaczego F? Z wykresu wynika że nie można otrzymać ciekłego tlenku pod niższym ciśnieniem

5. Punkt 2. - jaki jest związek jonowy powstały w wyniku tej reakcji? Jak dla mnie będzie tam tylko tlenek siarki i Ba.

11.1

Mamy reakcje

a) HCl + stearynian sodu --> kwas stearynowy + chlorek sodu

b) chlorek wapnia + stearynian sodu --> stearynian wapnia + chlorek sodu

W odpowiedzi ma być, że powstaje biały osad w obu przypadkach. Gdzie on jest w reakcji a?

26.1 Zupełnie nie ogarniam jak ma ten ester wyglądać. Mógłby ktoś narysować i wyjaśnić? Albo po prostu wyjaśnić.

0

Jak sprawnie określić hybrydyzację? Wiem, że pytanie już się pojawiało, sprawdzałem różne metody, ale wszystkie wysiadają na Cl2O

To pokaż nam swój tok rozumowania. Najwyżej poprawimy czy coś podpowiemy ;)

5. Punkt 2. - jaki jest związek jonowy powstały w wyniku tej reakcji? Jak dla mnie będzie tam tylko tlenek siarki i Ba.

Na pewno? Tutaj mamy do czynienia z prażeniem soli BaSO3. Jeszcze pokombinuj z reakcją :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz