8 posts in this topic

Witajcie :*

Jestem zupełnie nowa na forum dlatego chciała bym zadać Wam pewnie pytanie icon_smile.gif
Od września będę uczennicą klasy maturalnej w liceum, na profilu biologiczno- chemicznym, są to przedmioty, które chce zdawać na maturze i w dalszych planach mam składanie papierów na fizjoterapię a AWF w Krakowie, dlatego do sedna:
 
Czy ktoś z Was ma jakieś opinie na temat tego wydziału i całej uczelni, czy jako studentka będę miała dużo ewentualnych zajęć wymagających sprawności ruchowej i czy wybierając się na taki kierunek trzeba popracować nad kondycją   :)

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi   :) 
 Pozdrawiam Serdecznie  :rolleyes:

0

Share this post


Link to post

Praca nad kondycją? Nie sądzę. Raczej nie ma problemu z dostaniem się na AWF na fizjo w Krakowie biorąc pod uwagę, że ludzie idą też na CMUJ i Krakowską Akademię. Zresztą znajome z liceum, których nigdy nie widziałam ćwiczących na wfie (ani gdziekolwiek indziej i nic nie wskazywałoby na to by dbały o kondycję fizyczną) dostały się normalnie na stacjonarne ;)

1

Share this post


Link to post

Super dziękuję za odpowiedź :D

Czyli ja niedzielny sportowiec mam powodu się obawiać :)

Hahah jest dla mnie szansa super :D 

Pozdrawiam :D 

0

Share this post


Link to post

Osoby ta studiujące chwalą sobie kierunek na tej uczelni, z opini słyszałam, że jest więcej praktycznych zajęć na AWF, co na fizjoterapii jest ważne.

0

Share this post


Link to post

Bardzo trudno jest? Nigdy nie byłem asem z biologii, ani chemii, fizyka na przyzwoitym poziomie. Liceum skończyłem już chwilę temu, dużo zdążyłem zapomnieć. Jestem po trzech nieudanych latach na budownictwie i nie ukrywam, że zależy mi na przejściu przez nowe studia bez zatrzymania. Oczywiście nie spodziewam się że można to osiągnąć bez trudu, ale nie jestem też typem studenta który spędza większość wolnego czasu nad książkami :P

76% z rozszerzonej majcy powinno wystarczyć, żeby się dostać?

0

Share this post


Link to post

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz • Podobna zawartość

  • Przez HMC
   Cześć, od pewnego czasu zajmuję się uprawą kryształów i prowadzeniem strony na fb, która zawiera dobrej jakości zdjęcia ów kryształów. Posty ze zdjęciami zawierają opis i charakteryzacje substancji, z których powstały dane kryształy. Być może znajdą się na tej grupie osoby zainteresowane tą tematyką kryształów, lub którym podobają się ładne fotografie. Zostawiam link do strony i zapraszam do komentowania i udostępniania https://www.facebook.com/HomeMadeCrystals/ 
  • Przez janekjanjanek
   Zapraszam do oglądnięcia krótkiego filmu motywacyjnego
    
  • Przez Anna33
   Cześć, mam problem, otóż niedługo piszę maturę teraz jestem w drugiej klasie, zaczęłam dodatkową naukę z przedmiotow ;biologia,chemia oprócz podręczników uczę się z poniższych książek :
   -Chemia organiczna Pazdro i Danikiewicz (2x org 1x nieorg + 2x zbiory zadań z rozsz) i biologia mam Bukałe, wszystkie książki oprócz biologii, do tego metabolizm Korzeniewskiego,anatomia i fizjologa Hosera i jakieś książki lecz na studia...
   Chciałabym napisać dobrze maturę żeby dostać się na kierunek lekarski, medycyna od zawsze mnie fascynowała mój dziadek był onkologiem, po za tym rodzice są lekarzami tato jest chirurgiem plastycznym a mama okulistą, chciałabym pójść w ślady taty, dostałam od niego książki z chemii tylko nie wiem czy będą one dobre bo są z lat 70/97.
   Mam problem z nauką, wygląda on tak, że nie potrafię robić szczegółowych notatek, kiedy uczę się jednego tematu potrafie przesiedzieć 3h nawet jeżeli jest krótki bo nie mogę się skupić, próbowałam paru sposobów lecz nie zawsze pomagają, strasznie mnie to denerwuje bo kolężanki w 3h to robią dwa tematy wraz z zadaniami, myślę, że pies pogrzebany jest w tych notatkach, dla mnie wszystko jest ważne, robiąc notatki choćby z podręcznika.. wychodzi na to, że przepisuje po prostu temat ;o bo wszystko dla mnie jest ważne, znacie jakieś sposoby na robienie porządnych notatek, słyszałam o sporządzaniu jakiś map ale nie za bardzo wiem o co  tym chodzi. Materiał przyswajam szybko, właściwie przy przepisywaniu tematu już go rozumiem itd. ale nie uczę się tego  tylko po to by dobrze napisać spr a za 3tyg zapomnieć, wiąże z tymi przedmiotami przyszłość wiec MUSZE to znać.
    
   Jakieś pomysły ?
    
    
   *edit- po za tym jakoś mam lekki problem, ponieważ chcę robić dodatkowe książki ale również słyszałam, żeby przerobić najpierw książki a z drugiej strony słyszałam, że wiele ludzi robi tak, że po prostu uczą się z dodatkowych książek a to co jest w szkole po prostu po każdej lekcji w domu sobie znowu przerabiają, albo robią coś takiego, żę patrzą jakie są rozdziały w książce i z dodatkowych książek przerabiają te rozdziały tzn. jeżeli w książce jest rozdział np. systematyka zw. nieorganicznych to uczą się z dodatkowych ksiązek gdzie mają wiecej informacji, lepiej opisane itd. jakieś pomysły co robić ? ;/
    
   Po za tym słyszałam takie coś, że dobrze można zdać maturę w ten sposób, że po prostu przerobić podreczniki, robić duużo zadań z chemii i po prostu kupić sobie vademecum - teorię bo jest krótka i po prostu przerobić podreczniki, i robić zadania korzystajac dodatkowo z vademecum.
  • Przez orange99
   Witam, byłby ktoś w stanie rozwiązać te 3 zadania? Uprzejmie proszę!

   1. Napisz reakcję między wodorotlenkiem magnezu a kwasem azotowym V, zdysocjuj otrzymaną sól. Oblicz stężenie molowe jonów w 0,03-molowym roztworze tej soli, zakładając, że α=1.
   2. Oblicz [H+], [OH-] oraz pH w 0,2 molowym roztworze KOH.
   3. Oblicz stężenie kwasu octowego CH3COOH, jeżeli wiadomo, że α=1% a stała dysocjacji kwasu octowego K=1,77∙10-5.
  • Przez Antymateria
   Czytacie czasopisma popularnonaukowe? Możecie jakieś polecić?
    
   Niestety, odnoszę wrażenie, że w Polsce czasopisma o tematyce popularnonaukowej tracą popularność. Większość z nich to przerost grafiki nad treścią, a artykuły dotyczą teorii spiskowych i nawet jeżeli coś z tego jest prawdą, to jest duże nastawienie na sensację, a nie tego szukam.
   Jedynie "Świat Nauki" trzyma poziom, ale ostatnio nie ma tam artykułów, które mogłyby mnie interesować (kosmos, cząstki elementarne, chemia, biologia, medycyna, neuronauki).
   "Wiedza i Życie" była ciekawa, poza tym inne np. "Focus", "Świat Wiedzy" czy "XXI wiek" raczej szukają sensacji.
    
   Czy istnieją jeszcze inne ciekawe, ale mniej znane czasopisma w języku polskim? Niestety, artykułów w języku angielskim czytać nie potrafię, a poza tym preferuję wersję papierową. Nie zależy mi też na regularnym kupowaniu konkretnego tytułu, ale od czasu do czasu chciałabym przeczytać coś interesującego.