• Podobna zawartość

• Przez reed
      Cześć, mam pewien problem. A mianowicie niedługo czekają mnie badania krwi. Dlatego interesuje mnie:
      1) ile będą musieli ze mnie posoki spuścić
      2) czy boli
      3) Ile to trwa
      4) ile to kosztuje
      Ktoś coś wie na ten temat?

• Przez reed
      Ehhhh co ja takiego zrobiłem źle... Finalnie okazało się że doktor przyjnował od 10 do 12 (faktycznie to było tak od 11 do 13)? A ja czekałem jeszcze o 15...
      Eh, nie ma co jak mieć pecha. Wczoraj miałem niezbyt ciekawą sytuację a mianowicie musiałem czekać cały dzień bez sensu w kolejce do lekarza, żeby potem się dowiedzieć że tak naprawdę go nie było od 12.00... Niby to moja wina, bo nie dopytałem od której DO której godziny przyjmuje, a tylko OD której.
      Siedziałem sobie przez cały dzień i wysłuchiwałem w kolejce opowieści babć o tym co tam słychać u ich wnuczek, prawnuczek, synowych, synów, córek, córkowych... Gdybym tylko jeszcze miał słuchawki! Ale okazało się że właśnie rzeczy która mogłaby mnie w tej trudnej sytuacji ocalić niestety została przeze mnie pozostawiona w domu.
      Pomyślałem sobie że przecież „to nie może trwać dłużej niż godzinę” a więc machnąłem ręką na zaplecze audio.
      A jak bez muzyki żyć?
      Wchodze sobie do ośrodka zdrowia z uśmiechem na twarzy... Tup tup tup. Pytam się niezbyt miłej, ale na pewno zmęczonej pani – „Yyyy od której doktor XYZ przyjmuje?”. Pani mi odpowiada „Od 10”. Podziękowałem ślicznie i podreptałem do kolejki. Ona okazała się długa jak mur chiński albo kolejka po szynkę za komuny. Rzuciłem okiem na jeden koniec, potem na drugi i zapytałem dość cicho:
      „A kto z państwa jest ostatni w kolejce?”
      Odpowiedziało mi milczenie...
      „Kto z państwa ostatni?!” – Powtórzyłem.
      „Cooo... kto... tam pan taki siedzi...” – Mruknęła jakaś pani.
      W końcu namierzyłem koniec kolejki i stanąłem pod ścianą...

• Przez Tony
      Potrzebuje pomocy, jestem studentem biotechnologii I stopnia na pierwszym roku i muszę zrobić prezentację z Fizyki na temat "Statyka sił w biologii i medycynie (Stabilność i równowaga, równowaga ludzkiego ciała, dźwignie, łokieć, biodro etc.). Nie za bardzo umiem fizykę i nie wiem jak się za to zabrać. Dostałem informację od wykładowcy że mogę wspomóc się książką która jest w języku angielskim co niestety jest dla mnie lekkim problemem. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

• Przez Naarhaf
      Cześć, mam pytanie, może trochę głupie ale z drugiej strony to wymaga dodatkowego nakładu pracy na inne przedmioty niż te maturalne.
      Otóż mam możliwość mieć pasek w 2kl. LO 1kl ukonczylme ze srednia 4,55 w drugiej mam tylko 9 przedmiotów, chemia,biologia,polski,matma,ros,ang,etyka,wf,his i społeczenstwo - ze wszystkich przedmiotów jestem w stanie wyciągnać 4/6-(chem bio,ros) tyle, że wraz z wyciągnieciem ang i his wymaga to większego nakładu pracy a chciałbym się do matury przygotować.
      Olać to i robić co mam robić czy nie ?
      Ogólnie mój plan to przez wakacje przerobić 1 część rozsz. bio i chem + chemia nieorganiczna pazdry jako wprowadzenie, następnie gdy oni będą przerabać część 1 zacznę 2 powinienem skończyć do marca/maja i następnie część 3, w między czasie chemia organiczna Danka + zbiór zadań z organicznej. Raczej nie mam zamiaru robić 5000 książek ,po prostu przerobie podręczniki które są w programie + max 3 jakieś dodatkowe książki.

Wiem, że pytanie zdaje się głupie ale po prostu wiecie... gdybym to olał to takie his i społ. leciałbym na 2 a wolny czas zagospodarowałbym chemia/biologią. Ale z drugiej strony pasek korci... Lecz boję się, że nie ogarnę rzeczy do matury i przez reszte życia będę pluł sobie w brodę... A roku nie mam zamiaru w domu przesiedzieć, już raz przesiedziałęm... a raczej w szpitalu na arytmie.

• Przez Qassais
      Materiały które oferuję są bardzo dokładne i przejrzyste (nie jest to ksero odręcznych notatek bądź ksero książek!!), zawierają wiele obrazków oraz schematów, tabeli.

Łącznie ponad 20 działów, około 400 stron. Obejmują cały materiał omawiany w liceum.

Przydadzą się każdemu kto marzy o dostaniu się na medycynę bądź inne pokrewne kierunki. Idealne do przygotowania zarówno do poziomu rozszerzonego jak i podstawowego.

Przystępna cena.

Więcej informacji na PM lub email qassais@gmail.com