paatixx3

Stypendium socjalne GUMED

17 posts in this topic

Szukam informacji o warunkach przyznawania stypendium socjalnego na GUMEDZIE ale nigdzie nie moge znaleźć aktualnych informacji. Czy ktoś wie, jaka jest teraz kwota graniczna w przeliczeniu na osobę w rodzinie, przy której można jeszcze dostać stypendium?

0

Oo dzięki ;D. A to jest raczej na stale ustalane czy zmienia się co roku? 

Teoretycznie co roku wydają wykaz kwot na stypendium, a w praktyce kwoty mogą być ciągle takie same :)

0

A jeszcze mam takie pytanie. W mieszkaniu jestem zameldowana ja, mama, tata, babcia, brat(powyżej 26 roku życia samodzielny finansowo). Z tego co wyczytałam to liczy się tylko dochody rodziców i moje, dobrze zrozumiałam? Babcia i brat nie są brani pod uwagę?

0

o dzięki wielkie, życzliwe te studenty(może absolwenty?:D) GUMedu, kolejny powód, żeby się tam dostać :D

0

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli w roku 2014 uzyskałam dochód nieprzekraczający kwoty wolnej od podatku, to czy muszę go zliczać z dochodem rodziców przy obliczaniu kwoty jaka przypada na osobę w rodzinie?

EDIT: Z tego co czytam w regulaminie, to chyba tak. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Ale jednak jest to dochód utracony, czy ktoś wie jak się załatwia sprawy z wykazaniem tego dochodu utraconego?

0

W Dziale socjalno-bytowym nie ma nic o stypendiach, ale ktoś może poszukać jeszcze. Stypendia przyznawane są dopiero w listopadzie/grudniu, więc zasady mogą być podane później.

0

Macie moze link do formularzy jakie nalezy wypelnic o te stypendium socjalne? :) i kiedy i gdzie nalezy je doniesc oraz jakie jeszcze do tego dokumenty?

0

Dopiero na przełomie października/listopada składa się podania o stypendia.

0

http://www.speedyshare.com/8Emds/Zalacznik-nr-4-wykaz-dokumentow.pdf

Wykaz dokumentów, załączniki są do pobrania w extranecie. Inne dokumenty lepiej wziąć wcześniej z urzędów, zwłaszcza jak nie jesteście z 3miasta, żeby potem nie jeździć, bo może nie być na to czasu :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli w roku 2014 uzyskałam dochód nieprzekraczający kwoty wolnej od podatku, to czy muszę go zliczać z dochodem rodziców przy obliczaniu kwoty jaka przypada na osobę w rodzinie?

EDIT: Z tego co czytam w regulaminie, to chyba tak. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Ale jednak jest to dochód utracony, czy ktoś wie jak się załatwia sprawy z wykazaniem tego dochodu utraconego?

Niestety musisz, byłam w takiej samej sytuacji i dochód za każdym razem był doliczany.

0

Niestety musisz, byłam w takiej samej sytuacji i dochód za każdym razem był doliczany.

To sie dalas zrobic w.... Jesli dochod nie jest staly - owszem byl, ale go nie ma, to jak wyzej - wykazuje sie go jako utracony i wtedy sie nei wlicza.
0

Utraconego się nie wlicza, ale nie każdy dochód, który był i go nie ma można uznać za utracony.

0

'Nieprzekraczajacy kwoty wolnej od podatku' (w ogole nie wiem co to ma do rzeczy tak swoja droga) sugeruje jakas bardzo krotka prace, pewnie jakas wakacyjna. Pozwolilem sobie zalozyc, ze wszelkie mozliwosci odliczenia jej sa.

0

To sie dalas zrobic w.... Jesli dochod nie jest staly - owszem byl, ale go nie ma, to jak wyzej - wykazuje sie go jako utracony i wtedy sie nei wlicza.

Możliwe, w sumie nie interesowałam się tym dogłębnie, babki mi powiedziały w socjalno-bytowym, że mam wliczyć to wliczałam. Tak czy siak, kasy więcej bym nie dostała.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz