• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

szluwka

Weterynaria
  • Zawartość

39
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Licznik lajków.

O szluwka

• Tytuł

• Urodziny

Informacje profilowe

Ostatnie wizyty

1 695 wyświetleń profilu
  1. oglądał ktoś sense8?
  2. *oczywiście nie elektrony, a promieniowanie
  3. BaSO4 jako kontrast w RTG: co się dzieje z siarczanem baru, gdy absorbuje elektrony?
  4. Rozwiązaniem jest kupowanie produktów ekologicznych z certyfikatem. Jedząc tylko swoje nie masz pewności, czy nie zawierają więcej niż dopusczalna norma np metali ciężkich, bo nikt tego nie bada.
  5. przeciw.
  6. w każdej grupie znajdą się tacy wariaci, ALE... warto mieć umysł otwarty i samemu poszukać u źródła jak to naprawdę wygląda z przemysłową hodowlą, uśmiercaniem. Po drugie można zrobić eksperyment i przejśc np na miesiąc na dietę wegeteriańską/wegańską i zobaczyć, że wow, bez mięsa da się żyć, jest smacznie i można inaczej. Chociaż uważam, że jeśli organizm bardzo domaga się na przykład jedzenia serów to trzeba jeść zgodnie z apetytem. Tyle, że weganizm wymaga suplementacji B12 i chyba jeszcze czegoś (nie wiem, bo się tym nie interesowałam). Ogólnie kwestia wege stała się tak drażliwa, że z wielkimi obawami zaprosiłam znajomych do restauracji wegańskiej, ale zgodzilli się, zjedli i... było pycha! A na dodatek usłyszałam takie coś ,,smaczne te buraczane burgery, w przeciwieństwie do mięsnych nie czuję się ociężały i ospały, a jestem zupełnie najedzony". Wegeterrorystom niestety nie udowodni się, że to co mówią jest nieprawdą lub ,,prawdą" niekompletną (,,mleko truje"), nie pokazują obiektywnej prawdy. A wg mnie do problemu trzeba podejść z paru stron.
  7. zbyt częste i agresywne mycie szamponami nie pomoże. Idź do dermatologa.
  8. od stycznia matury? Zależy jakie macie tempo, ale wedłu mnie to bardzo wcześnie, sama zaczynałam matury robić w jakoś w kwietniu (kilka na tydzień).
  9. komisy trwały trzy dni, codziennie ok10 os zdawało
  10. 40 może nie, bliżej koło 30 osób dostało
  11. czasem kolega z ławki nie wytłumaczy dobrze zadania z chemii czy biologii, jeśli się czegoś nie potrafi to kursy mogą pomóc, nauczyć. A w szkole wiadomo, zadania z chemii rozwiązywane jednym sposobem, sama miaam pryzpadek,że nie wytłumaczył innym sposobem (takim,który bym zrozumiała). Czasem cięzko jest załapać. Argument o studiach jest słaby, oczywiście jeśli kurs na tylko i wyłącznie być motywatorem to nie ma sensu. To jak nauczysz się dwóch przedmiotów do matury ma małe znaczenie czy na studiach sobie poradzisz...
  12. możesz też pójść na łatwiznę i kremów z amoniakiem używać do czego tam chcesz. Składu nie mają tragicznego, o ile gliceryna cię nie zapycha (jeśli chodzi o twarz). Nawilżać możesz innym kremem, jeden kosmetyk nie musi być od wszystkiego.
  13. akurat z tym, że im bardziej odpowiedzialny zawód tym wyższa pensja chyba nie ma co dyskutować...
  14. na nowych uniwerkach otwarli też dentystyczny?
  15. ach, house'a się nie ogląda od pierwszego sezonu, bo to same nudy . Seriale nigdy do mnie nie przemawiały ani nie wciągały, jedynie house'a całego oglądanęłam. Chirurgów widziałam jakiś nawet ciekawy ,,sezon" i na tym koniec. Polskie seriale typu barwy szczęścia, ranczo są według mnie żenujące.