• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

szymanel

Użytkownicy
  • Zawartość

4
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O szymanel

• Urodziny

Informacje profilowe

• Kto
    IBM

1. Dobra, muszę jeszcze raz spróbować prosić o wyjaśnienie, bo dalej nie rozumiem A jaki potencjał ma wtedy utlenianie wody, bo przecież utlenianie miedzi ma +0,34V
  2. Do kolby miarowej o objętości 100cm3 przeniesiono 18,5 cm3 roztworu zasady sodowej o gęstości 1,38 g/cm3 i dopełniono wodą do kreski. Otrzymano roztwór 2-molowy. Obliczyć stężenie procentowe wyjściowego roztworu. W zasadzie pytanie jest banalne i nie proszę o rozwiązanie przykładu, proszę o wyjaśnienie tylko tego: "dopełniono wodą do kreski". wiem, że pewnie dla większości z Was banalne, ale ja nie rozumiem...
  3. Mógłbyś trochę rozjaśnić, bo ja już wiem, że tak właśnie jest, ale nadal nie rozumiem dlaczego
  4. Mam pytanie, czemu Elektroliza CuSO4 na elektrodach miedziowych wygląda nastepująco: K: Cu(2+) + 2e -> Cu A: Cu -> Cu(2+) + 2e Powyższy zapis jest w odpowiedziach. Jednak nie zgadza się to z moją wiedzą, myślałem, że na anodzie zachodzi reakcja: A: 2H20 -> 4H+ + O2 + 4E Czy ma to związek z zastosowaniem elektrod miedziowych. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, bardzo proszę o pomoc