• Ogłoszenia

• rafcio

Nowa Wersja Forum   28.07.2016

Widzisz problemy skontaktuj się z Nami: redakcja@biomist.pl

Toybofo

Użytkownicy
  • Zawartość

0
  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Licznik lajków.

O Toybofo

• Urodziny

Informacje profilowe

1. Dzięki za odpowiedź. Nie twierdzę oczywiście, że da się zrobić wszystko i że niewidomy będzie mógł przeprowadzać skomplikowane syntezy np. przy produkcji leków. Sądzę natomiast, że chemia jest na tyle szeroką dziedziną, a współczesna technologia daje na tyle duże możliwości, że da się opracować np. interesujący dla ucznia zestaw doświadczeń ilustrujących zagadnienia nauczane w szkole. Np. w USA dzieje się całkiem sporo w tej dziedzinie http://www.independencescience.com/ Jeśli chodzi o obserwację efektów reakcji, to podałeś bardzo dobre przykłady z wydzielaniem gazu, czy zmianą temperatury. Zgadzam się, że największym problemem są kolorki, jak choćby w analizie jakościowej, ale nie twierdzę, że każde doświadczenie ma być od a do z przeprowadzone samodzielnie (w szkole i tak zazwyczaj wszystko musi dziać się pod kontrolą nauczyciela). Myślę, że dużo możnaby też uzyskać tu dzięki aparaturze (przy okazji byłbym wdzięczny, gdyby mógł wypowiedzieć się ktoś znający się lepiej niż ja na technikach identyfikowania substancji). Co do bezpieczeństwa, to moim zdaniem kwestia odpowiedniej organizacji i wypracowania procedur. Nie mówię, że zamierzam porywać się od razu na pracę z metylortęcią. Jak pisałem chciałbym zapoznać się ze sprzętem i przetestować co da się zrobić.
  2. Witajcie, Zwracam się do Was w dość nietypowej sprawie. Poszukuję kogoś kompetentnego w zakresie przeprowadzania doświadczeń chemicznych, powiedzmy z zakresu szkoły średniej, dysponującego dostępem do laboratorium z wyposażeniem. Problem polega na tym, że jestem osobą niewidomą. Chciałbym zapoznać się z podstawami pracy laboratoryjnej i ustalić jakie techniki są możliwe do bezwzrokowego opanowania, jakie zupełnie niedostępne, oraz rozważyć ewentualne modyfikacje poprawiające dostępność. Jeśli ktoś mógłby podjąć tego rodzaju współpracę, to bardzo proszę o kontakt na priv.